Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marju12    44

koles cos kreci pisze ze 950l z 20 sztuk to srednio ponad 45 l sztuka kazda to niemozliwe jakas podpucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artek84    104

 Ale to jest raczej za 2 dni no tak mi się wydaje


Bo odbiór jest co 2 dni przynajmniej u nas (pon. śro. pią. sob)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

koles cos kreci pisze ze 950l z 20 sztuk to srednio ponad 45 l sztuka kazda to niemozliwe jakas podpucha

 

950litrów co odbiór, czyli na 99% co dwa dni, więc wychodzi 23,75 litra od krowy dziennie i wydajność 8500l więc wszystko się zgadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artek84    104

Kupić to mały pikuś tylko potem zeby na tym mleku jeszcze zarobić a teraz to różnie z tym bywa bo jakby padło takie krowy na rzeż to  w naszych stronach takie rama za 1000-2000zł zalezy od sztuki więc potem dużaaaaaaaaaaaa strata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12164

prawda jest taka jak za paliwo będziemy płacić powyżej 4,5 to i za mleko będzie dobrze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Słyszałem że POLMLEK bardzo mało płaci ? Średnio 0.60 zł za litr prawda ?


MLekovita na bank w dół od 5 do 10 gr ale za maj nie za kwiecień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Co do gmo to będąc w skupie podsłuchałem niechcący :D kierowniczkę jak rozmawiała z jakimś typem że inne mleczarnie też się na to szykują, bo np austrijackie mleczarstwo jest wolne od gmo.

 

Popieram postulat o badaniu mleka z zagranicy, maja niższe koszty bo nie musza tylu wymogów spełniać tylko jaka jest jakość tego mleka?? Jadąc dziś przez Ostrołęke aż sie zawróciłem jak zobaczyłem dwie cysterny na białoruskich blachach pod biedronka.

 

Gdzie Białoruś ma 1/4 obszaru napromieniowaną ponad norme po wybuchu w Czarnobylu. A wiec mleczko z małymi gratisami tablicy Mendelejewa

 

80gr. ilość 4tys białko 3,2 tłuszcz 4,00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wątpliwości rozwiane. Ematti miał dobre informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

kolejna obniżka w rotr rypin 7 groszy, w zeszłym miesiącu było po 80 groszy ehh szkoda pisać, jednak podjąłem słuszną decyzje o likwidacji produkcji mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

mlekowita ma z czego obtaniac, jeszcze moze sobie pozwolic na conajmniej z 5 takich obnizek po 5 gr.

Oczywiście mając na myśli oddział w wys-maz;)bo tylko oni odstają z ceną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolejna obniżka w rotr rypin 7 groszy, w zeszłym miesiącu było po 80 groszy ehh szkoda pisać, jednak podjąłem słuszną decyzje o likwidacji produkcji mleka

 

Ile miałeś i na co teraz przestawiasz? Fakt cienko już przy takiej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BarteqD    27

to teraz Mlekovita oddział Trzebownisko będzie płaciło przy dostawie ok 10000 l miesiecznie jakieś 0,99 brutto... plus minus zależy od tłuszczu i białka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jus82    6

to teraz Mlekovita oddział Trzebownisko będzie płaciło przy dostawie ok 10000 l miesiecznie jakieś 0,99 brutto... plus minus zależy od tłuszczu i białka...

Skąd te informacje? Jeśli jest obniżka to wysyłają SMS i kwota jest podana o ile, a nie +\-. SM MLEKOWITA DZIAŁDOWO 5 groszy w dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj