Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Oficer998    1

Też potwierdzam brak kasy za mleko, OSM Grodzisk Mazowiecki nie chce nowych dostawców, OSM Winnica także.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tugarin32    1

Czy ja wiem, ze nic się nie opłaca... 31 marca był przetarg na dzierżawę ziemi z ANR w mojej okolicy. Ceny czynszu oscylowały na poziomie 5 ton z ha. A najlepsza działka poszła za 7,7 t/ha. Bił się producent mleka z hodowcą swiń. (Sorry że nie w temacie o cenie mleka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

taka mamy zasr... polityke, najpierw dazy sie do rozwiujania gospodarstw, zwiekszania produkcji a pozniej jest problem. zamiast tego powinno sie promowac jakosc, ekologicznie wyprudokowany surowiec, nie bylo by problemu z nadproducja, i ludzie by mniej chorowali, wielu rolnikow faszeruje swoja ziemie takimi dawkami nawozow ze szkoda gadac, po za tym dodatki paszowe pestycydy itd, po co to wszystko, kwestia czasu jak zaczna produkowac stuczne mleko i krowy nie beda potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeus11    23

już w USA potrafią produkować sztuczne mleko, które niczym się nie różni od naturalnego.

To jest kwestia czasu jak zaczną to robić na dużą skale 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

w mleczarniach naprawdę rzadko się zdarza żeby nie była wypłacana wypłata, jak produkty gorzej idą to zbiją cenę dla producentów i dalej się kręci, najwyżej ktoś odejdzie i tyle, chyba że trafi się jakiś prezes który nie potrafi zarządzić obniżki bo rada go trzyma na sznurku i później syndyk "musi interweniować"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

ja slyszalem ze trzeba sie liczyc z wyplata w pozniejszym terminie, lub w niepelnej kwocie, puki co moja mleczarnia juz tydzien spoznia sie z przelewem. jesli nie sprzedadza sera, to skad maja kase dla rolnikow wziasc, w pierwszej kolejnosci oplaca sie pracownikow i rachunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

wystarczy że obniży cenę dla producenta i to co zaoszczędzili "Na nas" wydadzą na to na czym nie zarobili nie sprzedając sera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

panowie tutaj nie robcie sobie jaj bo jak prezes i rada narobia dziadostwa to potem wezma za dupe udzialowcow spoldzielni.i czlowiek bedzie odpowiadal za nie swoje winy.np finansowo. panowie tu zartow nie ma


w mleczarniach naprawdę rzadko się zdarza żeby nie była wypłacana wypłata, jak produkty gorzej idą to zbiją cenę dla producentów i dalej się kręci, najwyżej ktoś odejdzie i tyle, chyba że trafi się jakiś prezes który nie potrafi zarządzić obniżki bo rada go trzyma na sznurku i później syndyk "musi interweniować"

 

u nas taka sytuacja byla w latach 90 ostatnio tzn problemy z wyplacalnoscia .Teraz jest git 0 spoznien z wyplacalnoscia

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

byly sytuacje gdzie mleczarnia nie wyplacala nawet trzy miesiace pod rzad, ale to byly inne czasy, z cwierc wieku wstecz, wtedy nie bylo takich kosztow i gospodarstwa choc male to nastawiane byly na wiele kierunkow , dzis lepiej nie myslec co by bylo gdyby mleczarnia zwlekala trzy miesiace pod rzad z wyplata, puki co tydzien po terminie i kasy nie ma, doszly mnie sluchy ze w tym miesiacu jeszcze beda miec kase na wyplaty dla rolnikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
devar    10

już w USA potrafią produkować sztuczne mleko, które niczym się nie różni od naturalnego.

To jest kwestia czasu jak zaczną to robić na dużą skale 

Potwierdzam. Też o tym czytałem. W Indiach dzieje się podobno tak samo. I gdzieś czytałem, że wytworzenie sztucznego mleka nie różniącego się składem od mleka naturalnego to niecałe 30 groszy na polską walutę. Tak, że może być tak, że postęp technologiczny w rolnictwie w pierwszej kolejności pogrzebie właśnie rolników. A wygrają jak zwykle potężne koncerny

No i wygrają jeszcze banki, które będą doiły tych rolników którzy pobrali kredyty na modernizację, chociaż ci już dawno nie będą zarabiać na mleku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

to teraz kolej na sztuczne mieso ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mięso już było. Koncerny mleczne raczej nie dopuszczą do tego by to sztuczne mleko weszło w masową produkcję. Pewnie i inne mleczarnie z czasem pójdą śladem Piątnicy z mlekiem od krów nie żywionych gmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Łuków swego czasu miał problemy z płatnościami to było z 20 parę lat temu za czasów zlewni i odważniejsi dostawcy przenieśli się na chwile do Garwolina wożąc mleko po 10 kilometrów do zlewni, po czym wstąpiliśmy do ryk i punkt skupu mleka mleczarni łuków został przejęty przez sm ryki, potem długo trzeba było czekać na wyrównanie płatności z łukowa, najwięcej szumu robił łukowski zlewniarz bo wiedział że straci pracę i od tamtej pory wypłaty na kontach rolników są w terminie, obecnie mleczarnia w Łukowie z tego co wiem płaci pięćdziesiąt parę groszy.

dziś w gminie było spotkanie na temat ceny mleka z izbami rolniczymi na które byli zaproszeni posłowie z Lubelszczyzny nie zjawił się żaden, z tego spotkania wyszło parę postulatów które będą zgłoszone do ministerstwa między innymi badania mleka które jest sprowadzane z zagranicy a następnie przetwarzane przez polskie mleczarnie i sprzedawane jako produkt polski, jednym z pomysłów było również wprowadzenie sugerowanych cen na opakowaniu produktu, dowiedzieliśmy się też że unia ma plany na ograniczenie produkcji o 30% 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Potwierdzam. Też o tym czytałem. W Indiach dzieje się podobno tak samo. I gdzieś czytałem, że wytworzenie sztucznego mleka nie różniącego się składem od mleka naturalnego to niecałe 30 groszy na polską walutę. Tak, że może być tak, że postęp technologiczny w rolnictwie w pierwszej kolejności pogrzebie właśnie rolników. A wygrają jak zwykle potężne koncerny

No i wygrają jeszcze banki, które będą doiły tych rolników którzy pobrali kredyty na modernizację, chociaż ci już dawno nie będą zarabiać na mleku. 

Jak zaczną produkować sztuczne mleko i sztuczne mięso to co bankowi po sprzęcie rolniczymi i ziemi której nikt nie kupi?? To tak jak ze snopowiązałką - dobry sprzęt, zadbany, działa ale kosztuje ile waży na złomie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Parę lat temu o rewolucji mówili po klonowaniu Dolly. I nadal barany rodzą się po tradycyjnym riki tiki tak.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Co do gmo to będąc w skupie podsłuchałem niechcący :D kierowniczkę jak rozmawiała z jakimś typem że inne mleczarnie też się na to szykują, bo np austrijackie mleczarstwo jest wolne od gmo.

 

Popieram postulat o badaniu mleka z zagranicy, maja niższe koszty bo nie musza tylu wymogów spełniać tylko jaka jest jakość tego mleka?? Jadąc dziś przez Ostrołęke aż sie zawróciłem jak zobaczyłem dwie cysterny na białoruskich blachach pod biedronka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to teraz nie wiadomo co pijemy czy zachodnie czy wschodnie w sumie to bardzo dziwne zjawisko widziałeś bo białoruski dyktator próbuje handlować z Rosją europejskim mlekiem i nawet mu to nieźle idzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

wiekszosc mleczarni daje nowy cennik ostatniego dnia miesiaca, wiec za 2-3 dni bedzie wiadomo czy cena za kwiecen bez zmian czy spadek,  w maju i czerwcu pewnie mleka przybedzie, wiele gospodarstw nadal wykozystuje zielona pasze w zywieniu a to ma spory wplyw na zwiekszenie ilosci mleka. bedzie okazja do kolejnych obnizek,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12165

nie koniecznie z tym wypadek w moim rejonie (gminie) jest bardzo dużo krów ale zobaczyć na pastwiska to żadkość .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

to ze bydlo stoi w oboze nie oznacza ze nie dostaje trawy czy innych zielonych roslin ktore sa bardziej mlekopedne niz siano czy sianokiszonka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

wiekszosc mleczarni daje nowy cennik ostatniego dnia miesiaca, wiec za 2-3 dni bedzie wiadomo czy cena za kwiecen bez zmian czy spadek

Raczej mówisz o cenie za maj, bo chyba większość mleczarni podaje cenę z góry za kolejny miesiąc a nie "po fakcie". Przynajmniej tak jest w Hochlandzie

 

nie koniecznie z tym wypadek w moim rejonie (gminie) jest bardzo dużo krów ale zobaczyć na pastwiska to żadkość .

W Twojej gminie jest większa średnia wielkość stada, stąd normalne, że nikt nie będzie wypasał 40-50 krów, bo by tego nie dopilnował ;)

 

to ze bydlo stoi w oboze nie oznacza ze nie dostaje trawy czy innych zielonych roslin ktore sa bardziej mlekopedne niz siano czy sianokiszonka.

Na majowej trawie tak, ale zauważyłem u siebie że na oborze gdy dostaną dobrą sianokiszonkę to jest więcej mleka niż z pastwiska, dlatego od kilku lat nie wypasamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj