Polecane posty

kulaspeed    2

U mnie mleko zabiera KOŁO za 87gr.

Mam tylko 21 szt mlecznych 6000tl/ 4.3 tł biał. 3,8 

Teren górzysty 700-800 m.n.p.m ciezko o dobra paszę 

ale mam juz dosc robic za te pieniadze. Światek piątek, sobota niedziela, 

cały czas człowiek uwiazany. Nigdzie pojechac bo krowy.

I jeszcze te grosze, niech se sami zapier.... prezesi mleczarni za tą cene.

W sklepach nic nie tanieje, wrecz przeciwnie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Cho***ni pośrednicy i sieciówki dorabiają się naszym kosztem!!! Obniżcie ceny w sklepach to i Polak więcej sera kupi. Zachodnie tańsze niż nasze, a oni więcej za mleko mają. Przydałby się bojkot Biedronek itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12166

to Wy jeszcze do marketów chodźcie ?.!!!! ja ich bojkotuję od ponad roku a marże w niektórych sklepach sięgają 100 procent za 20-30 to im się nie opłaca . zgroza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Ja widzę, jak 15ego każdego miesiąca Biedronkę "bojkotują" hodowcy. Nie da się zaparkować w Wys-Maz, jak Mlekovita kase przeleje, a wózki się uginają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Tak jak koleżanka pisze znam ten widok w wys-maz każdego piątku pod biedrnoką na michale nie da się zaparkować WY nie wiecie z kogo żyjecie chłopi opamiętać się!!!!! Po polskie produkty do polskich sklepów!!! reszte można kupować u owada haha 

to Wy jeszcze do marketów chodźcie ?.!!!! ja ich bojkotuję od ponad roku a marże w niektórych sklepach sięgają 100 procent za 20-30 to im się nie opłaca . zgroza

Ja dokładnie tak samo choć czasami kupuję jakieś rzeczy ale np narzędzia czy ubrania ale spożywki w zagranicznych marketach nie kupuje!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

Co za rarytas kupić prosto od mleczarni droż

mleczarni bardziej saie kalkuluje sprzedac  ser biedronce po 12 zl niz rolnikom po 13 zl,  inaczej jest jak ktos odbiera naial na tony, a inaczej jak na kilogramy i trzeba jeszcze mu zawiesc lub utrzymac sklepik firmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1992    12

mleczarni bardziej saie kalkuluje sprzedac  ser biedronce po 12 zl niz rolnikom po 13 zl,  inaczej jest jak ktos odbiera naial na tony, a inaczej jak na kilogramy i trzeba jeszcze mu zawiesc lub utrzymac sklepik firmowy.

A co to za koszt wrzucić ser czy masło kierowcy do kabiny cysterny, żeby rozwiózł rolnikom przy okazji odbioru mleka. Nie mówię że mleczarnia ma sprzedawać ser rolnikom po tych samych cenach co marketom, ale przynajmniej po cenach sklepowych, a logicznie i przyzwoicie by było żeby było ciut taniej - tak jak inni pisali w poprzednich postach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2112    3

ale co to za sprawiedliwość, jak ktoś oddaje więcej litrów to nie znaczy że więcej go zje, jakby dawali paszę dla krów to byłoby sprawiedliwie ale jeśli 5 krów obrządza 2 osoby i 50 krów też dwie osoby to nie znaczy że mają zjeść 10x tyle nabiału...

 

 jesteś udziałowcem?  udział masz odpowiedni do dostarczanego mleka czy jak wszyscy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Obniżka w mlekovicie chyba już była na parametrach i to dosc znaczna, czyni też tak mieli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327

Obniżka w mlekovicie chyba już była na parametrach i to dosc znaczna, czyni też tak mieli?

 

ty,już raz o obniżce trułeś i się niesprawdziło,....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Obniżka w mlekovicie chyba już była na parametrach i to dosc znaczna, czyni też tak mieli?

 

mówisz o tych wynikach za pierwszą połowę kwietnia? u mnie wyszło podobnie jak w ocenie

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

U mnie też podobnie jak w ocenie, w ostatnich wynikach nawet białko poszło w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie białko sporo spadło, bo z 3,39 na 3,18 i tłuszcz 4,04 na 3,88. Oceny nie mam a w tym czasie zmieniłem treściwe i wycieliło się kilka. Wcześnij też kilka było wycielonych, ale parametry się trzymały. Jeśli tną na parametrach to nie wszystkim jednocześnie by podejrzeń nie wzbudzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jak ktoś nie ma oceny to nie może mówić o tym że parametry na 100% nie spadły, tym bardziej jak sztuki się wycielą, a jak ktoś nie ma wozu paszowego to już całkiem potrafią być takie różnice że masakra, a jeszcze jak ktoś ma mało sztuk to już całkiem widać jakiekolwiek zmiany, bardziej od parametrów potrafi się zdarzać raz na jakiś czas że brakuje ileś tam litrów mleka, kierowca twierdzi że potrafi się licznik przyciąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

To nie dużo mi często leci z 3.4 na 3.0 praktycznie taki sam mocznik czy daj 1kg rzepakowej czy 2 Ktoś miał kiedyś mocznik 13, 17 wiec te wyniki to wróżenie z fusów

 

GDT dziś 3,8% ostatnio 2.1% więc na ten rok obniżki więcej niż 10gr nie wróżę chyba ze Bruksela  pomoże to i po 50gr może być

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Szkoda ze na stacji benzynowej jakos liczniki nigdy sie nie zacinaja. U mnie wynik z 8 z federacji bialko 3,44% tluszcz 4,28% z mleczarni 3,29% 4,03% przeważnie sie zgadzalo a tu duzy spadek dawka tmr ta sama a srednia dlugosc laktacji nawet wzrosla a tu taki kwiatek

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

U nas w tamtym miesiącu się nie zgadzały parametry w miejscach dziesiątek. Czyli o jedną jednostkę. Zobaczymy jak będzie teraz.Po doju napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

U mnie parametry się poprawiły mimo braku bel po ponownym wprowadzeniu sieczki. Dużo ocielonych a białko z 3,03 do 3,37 "poszybowało". Znowu trawią skrobie z qq i wykorzystują białko ze śrut. Ocena z mleczarnią się w marcu zgadzały. Teraz oby też tak było, bo cena jest dramatycznie niższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

A zgadzają się u was wyniki z sms z tymi na fakturze, bo u mnie od 3 miesięcy zawsze są troche mniejsze np. W sms'ie tłuszcz 4.22 a na fakturze 4.19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pewnie na fakturze jest średnia podana 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Chodzi mi o ten świstek na którym jest podzielone na dwie połowy miesiąca także średnia na pewno to nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to ile razy mleczarnia bierze próby u ciebie u nas to jest średnia wyciągana z połowy miesiąca i próby mogą brać maksymalnie co drugi odbiór od pobrania pierwszej próby a więc jak przyjdzie sms z ryk to dwa udoje mogą być po za wszelkimi normami aby nie było antybiotyku, jest też czas aby zareagować jak są przekroczenia w wynikach, u mnie cena za marzec 1,09 zł brutto przy białku 3,29 i tłuszczu 4,37 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

U mnie na białko i tłuszcz plus kwaśne badają codziennie odbiór każdego dnia. Mały zbiornik. A z federacji białko trochę wyższe niż z mleczarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj