Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Sadek    1116

Jak by biedronka miała na wszystkim marże 10% to by jej dawno nie było, wiem z własnego doświadczenia że ma od 20-35% marży nawet przy promocjach

 

Koledzy mam konto w pewnej hurtowni z częściami do dalszej odsprzedaży i niektóre sklepy na niektórych częściach mają nawet ponad 100% marży, a 40% to prawie standard (fakt są niektóre produktu na których marża jest mała ale to nieliczne).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Więc nawet jak 20% ma bierdonka to za cenę o 20% niższą każdy robił by zakupy. Gdy biedronka zwinęła by manatki można podnieść o 10% co dla mleczarzy dało by około 17gr na litrze mleka. Ludzie by nie krzyczeli że to idzie z ich podatków bo było by taniej i każdy robi by w takim sklepie zakupy, a kasa zostawała by w kieszeni. Jedynie stracili by pośrednicy (tych których nie lubimy) i sklepiki rodzinne


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

a mlekpol otworzył sklep internetowy dla swoich dostawców i pracownikow słyszeliście o tym


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

Zlewnie to przeżytek, tak samo, jak sprzedawanie mleka od mniej niż 10 krów. Odbiór to wygoda dla rolnika i mleczarni. Niestety drobnych, których przejście na odbiór przerasta, muszą zrezygnować.

 

przezuwaczka mowisz jak ci doradcy rolni co to kiedys mowili tylko i wylacznie jeden kierunek rolny i ci co ich posluchali sikaja ze strachu lub wrecz nie maja za co zyc jak plantatorzy pozeczek np .Przezuwaczka  widac pojecie masz zielone o mikroekonomice.

Ja znam goscia ma 10 krow i sobie spokojnie zyje nie bojac sie slowa kryzys.

przezuwaczka doucz sie i doczytaj a nie pisz bzdur.

 

reasumujac nic nie musza i czasami lepiej sobie radza niz ten co ma 20 krow.(kwestia wydajnosci od sztuki,zywienia)

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Osm radomsko stworzyło gazetkę dla swoim dostawców i można zamówić tansze produkty które przywożą na podwórko. Fajna sprawa sam korzystam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

kiedys u nas w mleczarni tez dawali ser zamiast pelnej  kasy na szczescie te czasy sie u nas skonczyly :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro2015    0

Kolego z PRESIDENTA Winnica słyszałem o obniżce u was w połowie marca o 6gr czy teraz w kwietniu to kolejna obniżka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

kiedys u nas w mleczarni tez dawali ser zamiast pelnej  kasy na szczescie te czasy sie u nas skonczyly :)

dlaczego na szczescie? jak by tak kazdy myslal to po co wogole miala by istniec mleczarnia? jak kazdy by wolal isc do supermarkietu i kupic ser zachodniego producenta bo tanszy, czy margaryne bo maslo za drogie.  To rolnik sam powinien wiedziec zeby kupywac produkty z wlasnej mleczarni a nie sie krzywic ze mleczarnia mu je sprzedaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ciekawe jak Ty byś się cieszył jakby Ci mleczarnia zamiast wypłatę wydała w paru kg sera. W Mlekovicie Baranowo mają samochód Mlekovitkę i jeździ co 3 tyg. Cena kilka % niższa niż w sklepie i masz na miejscu. U mnie średnio zakupy na min 200 zł miesięcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

Nie widze w tym nic zlego, u mnie mleczarnia tez ma co jakis czas wiozic nabial, zawsze to jakis dodatkowy zbyt, po za tym jak mam dawac zarobic posrednikom to lepiej niech zarobi spoldzielnia. Inna sprawa jak ktos nie kukuje wogole nabialu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego z PRESIDENTA Winnica słyszałem o obniżce u was w połowie marca o 6gr czy teraz w kwietniu to kolejna obniżka?

 

Siemiatycze miały w marcu i teraz w kwietniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
devar    10

dlaczego na szczescie? jak by tak kazdy myslal to po co wogole miala by istniec mleczarnia? jak kazdy by wolal isc do supermarkietu i kupic ser zachodniego producenta bo tanszy, czy margaryne bo maslo za drogie.  To rolnik sam powinien wiedziec zeby kupywac produkty z wlasnej mleczarni a nie sie krzywic ze mleczarnia mu je sprzedaje.

 

  Jestem za . tylko niech to się odbywa według pewnego wzoru. Jak ktoś oddał 1000 litrów bierze 1 kg sera, a jak ktoś oddaje 50000 litrów niech bierze 50 kilogramów.wtedy będzie sprawiedliwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Ale u nas nie narzucają ze zamiast wypłaty dostaniesz ser tylko ze masz możliwość kupienia sobie sera, masło po niższej cenie niż np w lewiatanie (jak to u nas jest). Na samym maśle jest 60 gr taniej. Ser tańszy ponad 1 zł na kg. Także dla mnie dobrze bo nawet pod dom przywioza a kupić i tak trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

  Jestem za . tylko niech to się odbywa według pewnego wzoru. Jak ktoś oddał 1000 litrów bierze 1 kg sera, a jak ktoś oddaje 50000 litrów niech bierze 50 kilogramów.wtedy będzie sprawiedliwie

 

ale co to za sprawiedliwość, jak ktoś oddaje więcej litrów to nie znaczy że więcej go zje, jakby dawali paszę dla krów to byłoby sprawiedliwie ale jeśli 5 krów obrządza 2 osoby i 50 krów też dwie osoby to nie znaczy że mają zjeść 10x tyle nabiału...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Trzeba policzyc ile potrzebuja do tego jednostek owsianych:-)

Moze sprawiedliwiej bedie wysylac do 38mln ludzi ser po sztuce na tydzien?


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Jest prosta sprawa jak wyjść na prostą z mlekiem w przeciągu roku. Trzeba wybudować supermarkety Państwowe za nasze podatki i je utrzymać z podatków(pensje opłaty za prąd itp,) Bierdonka ma marżę na poziome 10% tu marża była by 0% więc nikt by nie chodził do biedronki czy innego obcego sklepu. Płacimy podatki opłaty paliwowe za autostrady a z nich nie korzystamy bo produkty jak wywozimy to na wschód a tu nie ma dróg szybkiego ruchu. To jest kilkadziesiąt góra kilkaset mln zł rocznie czego budżet raczej by nie odczuł bo więcej sprzedawało by się Polskich produktów nie zagranicznych i zostawały by pieniądze w kraju. Każdy by na tym zarobił oprócz sieci zagranicznych.

 

Haha to już było. i Państwowe  mleczarnie. I znacjonalizować chłopów zrobić gospodarstwa państwowe. Nasze wszystkich to się z literatury nazywa szklane domy :)


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Mlekpol odział Zambrów 19,5 tyś l . tł.4.5 , bi. 3.3 . Cena 1.2 zł za marzec.  Chyba ta cena długo się nie utrzyma . Chodzą plotki o następnych obniżkach . Ale pewnie sms przyjdzie jak będziemy iść w pochodzie 1 majowym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

przezuwaczka mowisz jak ci doradcy rolni co to kiedys mowili tylko i wylacznie jeden kierunek rolny i ci co ich posluchali sikaja ze strachu lub wrecz nie maja za co zyc jak plantatorzy pozeczek np .Przezuwaczka widac pojecie masz zielone o mikroekonomice.

Ja znam goscia ma 10 krow i sobie spokojnie zyje nie bojac sie slowa kryzys.

przezuwaczka doucz sie i doczytaj a nie pisz bzdur.

 

reasumujac nic nie musza i czasami lepiej sobie radza niz ten co ma 20 krow.(kwestia wydajnosci od sztuki,zywienia)

Przy tych cenach mleka, kosztach produkcji i życia poprostu jest to bardzo trudne. Jeśli nawet zostanie z mleka 30-40%, to rodzina potrzebuje do życia to samo. Ja mam 3 dzieci i z 10 krów bym ich nie utrzymała. Kawaler bez nałogów i zobowiązań pociągnie. Teraz z 500+ może bym dała radę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
devar    10

ale co to za sprawiedliwość, jak ktoś oddaje więcej litrów to nie znaczy że więcej go zje, jakby dawali paszę dla krów to byłoby sprawiedliwie ale jeśli 5 krów obrządza 2 osoby i 50 krów też dwie osoby to nie znaczy że mają zjeść 10x tyle nabiału...

 

 Widzisz tylko swoja rację, ale jak bierzesz za mleko z racji ilości sprzedawanych litrów o 30 procent więcej od małego to to jest sprawiedliwe. Hipokryzja przez ciebie przemawia. Cena powinna być jednakowa. A jak masz możliwość i produkujesz dziesięć razy tyle co mały to nie wymagaj od tego małego, żeby ciebie utrzymywał. Jesteś solidarny ze swoja mleczarnią? Bądź, ale bądź solidarny i z innymi. Ty dużo zarabiasz to musisz ponieść i większe koszty, a nie przerzucać na małego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Tylko że to nie są koszty tylko martnotrawstwo bo nikt tego nie zje tylko wywali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

jak rozdasz to nie kupia w sklepie jak jablka i kolo sie zamyka.Trawa rosnie ladnie wiec cena 88gr na razie moze byc choc jak czytam 1,20 litr u kolegow  to zal ze nie u nas .praca ta sama zaplata 40% wieksza.nie rozumie z kad takie roznice

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
devar    10

Tylko że to nie są koszty tylko martnotrawstwo bo nikt tego nie zje tylko wywali...

Jak wywalisz to tylko z pożytkiem dla rynku. Będzie mniej towaru i cena wzrośnie. A na poważnie to nie produkuj tyle to i cena podskoczy i nikt nie będzie kazał ci tego sera jeść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

ale co to za sprawiedliwość, jak ktoś oddaje więcej litrów to nie znaczy że więcej go zje, jakby dawali paszę dla krów to byłoby sprawiedliwie ale jeśli 5 krów obrządza 2 osoby i 50 krów też dwie osoby to nie znaczy że mają zjeść 10x tyle nabiału...

 

sprawiedliwość to by było wtedy jakbyś woził ten ser czy inne wyroby przynajmniej z jednego miesiąca wyprodukowane z mleka jakie zdałeś

jakbyś sprzedał to ze stratą  i dołożył to,co mleczarnia (czyli inni )Ci przepłaciła za mleko to wtedy poczuł byś sprawiedliwość   ;)


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1992    12

Kolego z PRESIDENTA Winnica słyszałem o obniżce u was w połowie marca o 6gr czy teraz w kwietniu to kolejna obniżka?

Tak zgadza się. W połowie marca było -6gr i teraz od połowy kwietnia kolejne -6gr.

 

 

A co do kupowania produktów bezpośrednio z mleczarni to u nas też to kiedyś było.... ale z tą różnicą że ceny były wyższe niż w sklepie :blink: :)

Edytowano przez marcin1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj