Polecane posty

kotwczapce    30

Ja znam takiego co sam ogarnia około13tyś litrów, a dostaje za mleko około dwa razy tyle co najmniejsi dostawcy!


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5579

Żywieniowiec tak ogarnie stado ,że zaleci skarmianie samych pełnoporcjówek i kiszonki z kukurydzy , oczywiście pasze i dodatki zaleci z firmy której jakimś sposobem jest jednocześnie przedstawicielem :P i tak wyczyści już prawie pusty portfel rolnika a po takim żywieniu , krowy długo nie pociągną , raz ,że po 3-4 laktacjach będzie już "wydojona" dwa wysiądzie osłabione serce. Ale dobra nie o tym temat ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Śmieszy mnie taki tok myślenia, bo oczywiste jest, ze jak ktoś pisze takie rzeczy to o doświadczeniu nie ma mowy. Powiem Ci ciekawostkę, mam bardzo zróżnicowane stado i najwięcej problemów mam z krowami co dają 25-30 litrów a najmniej z tymi powyżej 35 litórw. Te wydajniejsze lepiej jedzą i dużo szybciej się zacielają, a te słabsze grymaszą chociaż podsuwam im pod nos co najlepsze, wlewam glikole, sypie drożdże i inne duperele a one mają mnie gdzieś i nie jedzą jak nie jadły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5579

Śmieszy mnie taki tok myślenia, bo oczywiste jest, ze jak ktoś pisze takie rzeczy to o doświadczeniu nie ma mowy. Powiem Ci ciekawostkę, mam bardzo zróżnicowane stado i najwięcej problemów mam z krowami co dają 25-30 litrów a najmniej z tymi powyżej 35 litórw. Te wydajniejsze lepiej jedzą i dużo szybciej się zacielają, a te słabsze grymaszą chociaż podsuwam im pod nos co najlepsze, wlewam glikole, sypie drożdże i inne duperele a one mają mnie gdzieś i nie jedzą jak nie jadły.

 

Ja swoje karmię kiszonką z kukurydzy ,paszą treściwą z mieszanki własnych zbóż , do tego siano i słoma owsiana lub jęczmienna z dodatków dolmix i kwaśny węglan sodu. W sezonie letnim wychodzą na pastwisko i wieczorem dostają śrutę i później słomę , wydajność po wycieleniu najlepszych sztuk przekracza 30 litrów , każdej sztuce po wycieleniu wlewam wapno , profilaktycznie i problemów nie mam zacielają się dobrze , zapalenia występują rzadko , podobnie jak porażenia poporodowe czy problemy trawienne. Dodam tylko ,że mam sztuki po 10 laktacjach i nadal są to dobre krowy z dużą wydajnością. A Ty kolego chyba mnie do końca nie zrozumiałeś , miałem na myśli ,że na wysokobiałkowych paszach wydajność fakt jest większa ,ale odbija się to na żywotności krowy , kilka laktacji i kasacja. Nie mówiąc już o cenie takich pasz w stosunku do dzisiejszej ceny mleka.

Edytowano przez Sylwekx25

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12166

kr9292 święte słowa po zlikwidowanie dopłaty do oceny w rynkach podchodzili z federacj ci co do wyników nie zaglądał i mają poniżej średniej województwa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Jeśli się za żywieniowca zapłaci, to ci policzy, co ci się opłaca i każe sam wszystko robić od podstaw. Od siania odpowiednich traw, po mieszanie własnych osypek. Z żywieniowcem z Federacji analizowaliśmy pasze, g***a, wyniki oceny, kondycje, zacielność, zapasy pasz itp przez 5 godzin. Jak dla mnie bajer. Kopalnia wiedzy i doświadczeń. Z tych od pasz rzaden nie wszedł nawet do obory :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Faktem jest, że jeśli ktoś wraz z wydajnością(genetyczną) swoich krów rozwija się sam i dostosowuje do ich potrzeb, to zysk ma większy. Jeśli zaczyna oszczędzać na żywieniu, szczepieniach i profilaktyce, oddaje zysk weterynarzowi. Nie znam takich, którzy ogarniają sami(bez żywieniowca) powyżej 10 tys litrów bez strat.

   He he to ja nim jestem......pozdrawiam


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek21    32

a orientuje sie ktos co slychac w Rypinie?


interesuje się rolnictwem i wszystkim tym co jest w jakikolwiek sposób z rolnictwem związane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

W Rypinie co słychać od dostawców to pozamiatane kto miał gdzie to uciekł od nich .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rotr Rypin  9000 tl 4.14 bia 3.37 cena 0.85 zl   cena po obnizce 10 gr za marzec . Szkoda  ze Sierpc nie przyjmuje nowych dostawcow  bo by  Rotru juz nie bylo . Bylo 1500 dostawcow zostalo ok 1000. Czesc przejela Mlekowita oddzial Lubawa .Na dodatek termin wyplaty za mleka opoznil sie tydzien . Robi sie nieciekawie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

He he to ja nim jestem......pozdrawiam

To podziwiam. Ja żebym zootechnikę chociaż skończyła... A tak od podstaw się uczę, ale przynajmniej tabulogramy sama analizuję i tylko się konsultuję, bo na licencje INRAtion mnie nie stać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co do trzody w temacie cena mleka nie na miejscu. Ale Pamiętajmy trzodę można utrzymywać kontraktowo AGRIPLUS  i możemy robic plany rozwojowe na kilka lta też . Co do Kwot porażka płaciłem po 0.60 zł za kwotę i ja kupowałem tylko po to by ci co nie kupili nic nie płacili nic no śmiech władowałemw  to 40000 zł i co teraz mam ? G.wno jeden grosz dopłaty za produkcję . Ja chce tylko swoje 40 patyków nic wiecej . Cena  1.16 MLEKOVITA Działdowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

OSM Ostrów Wlkp 11 000l cena 0,91zł brutto. Cena bez zmian.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reno1    398

Polmlek przy 8 tyś l obniżka za marzec 5 gr czyli wychodzi 96 gr brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Jest prosta sprawa jak wyjść na prostą z mlekiem w przeciągu roku. Trzeba wybudować supermarkety Państwowe za nasze podatki i je utrzymać z podatków(pensje opłaty za prąd itp,) Bierdonka ma marżę na poziome 10% tu marża była by 0% więc nikt by nie chodził do biedronki czy innego obcego sklepu. Płacimy podatki opłaty paliwowe za autostrady a z nich nie korzystamy bo produkty jak wywozimy to na wschód a tu nie ma dróg szybkiego ruchu. To jest kilkadziesiąt góra kilkaset mln zł rocznie czego budżet raczej by nie odczuł bo więcej sprzedawało by się Polskich produktów nie zagranicznych i zostawały by pieniądze w kraju. Każdy by na tym zarobił oprócz sieci zagranicznych.

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankeson    48

Jest prosta sprawa jak wyjść na prostą z mlekiem w przeciągu roku. Trzeba wybudować supermarkety Państwowe za nasze podatki i je utrzymać z podatków(pensje opłaty za prąd itp,) Bierdonka ma marżę na poziome 10% tu marża była by 0% więc nikt by nie chodził do biedronki czy innego obcego sklepu. Płacimy podatki opłaty paliwowe za autostrady a z nich nie korzystamy bo produkty jak wywozimy to na wschód a tu nie ma dróg szybkiego ruchu. To jest kilkadziesiąt góra kilkaset mln zł rocznie czego budżet raczej by nie odczuł bo więcej sprzedawało by się Polskich produktów nie zagranicznych i zostawały by pieniądze w kraju. Każdy by na tym zarobił oprócz sieci zagranicznych.

Polać koledze! Dobrze prawi :-) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Jak by biedronka miała na wszystkim marże 10% to by jej dawno nie było, wiem z własnego doświadczenia że ma od 20-35% marży nawet przy promocjach


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jeszcze na dodatek ustalają inną  cenę, płacą inną, termin płatności min. 3 miesiące i weź tu z takim marketem handluj....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Tak jak kolega wyżej pisze.

Jak by biedronka miała na wszystkim marże 10% to by jej dawno nie było, wiem z własnego doświadczenia że ma od 20-35% marży nawet przy promocjach

Dokładnie tak. 

 

Mieliśmy państwowe sklepy np PSS to polak ma taką mentalność że jak miał w państwowym dobrze to chodził za zmysłami i myślał że jak państwowe to jego i można brać a teraz owad wali wszystkich z każdej strony batem po plecach!!! I jest płacz a było dbać o swoje a nie pchać kasę owadom i innym co wyprowadzają kasę z kraju!! Dlatego MLEKPOL MLEKOVITA mają rację że jest mus kupować ich produkty!!! Oni biorą od was mleko wy on nich produkty i materiały to produkcji!!! Jest obrót? JEST! Kasa zostaje w polskich rękach? zostaje!! ale nie wam zawsze źle bo to bo tamto i lepiej wziąć od obcego i niech obcy zarobi a swój upadnie a wtedy będzie można flaszkę za to wypić i się śmiać że upadł. POLSKA K......A MENTALNOŚĆ!!! z takim myśleniem to jeszcze długo będziecie "kryzys" klepać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj