Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agromatik    1029

@Elektrotechnik, a trawa za miedzą zawsze jest bardziej zielona. Daruj sobie. Polmlek kolejna zapowiedź obniżki.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5583

Stabilizacja dobre... nie dawno przeglądałem faktury z ostatnich lat , jesienią 2007 roku cena 1 zł , wiosna 2008 85 gr, i tak ciągle huśtawka góra dół...


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ładnie moderator zaczął offtop w temacie. Cena na świnie spadała, bo ludzie są pazerni i jak cena dobra to dawaj dostawić 2 razy tyle tuczników a potem towaru za dużo. Nie wszystkim żyło i żyje się dobrze w produkcji mleka, więc nie ma co do jednego worka wrzucać.

Nawet nie chcę myśleć, że pogłoski pisane przez @ematti z obniżką w Mlekovicie za kwiecień i maj mogą być prawdą. Wtedy w moim przypadku będzie to 1,05 brutto pewnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Ja się dzisiaj pytałam instruktora, to nie kazał się podwyżek spodziewać:P Podobno dobrze Mlekowicie idą serki i wszelki drobny nabiał. Biedronka im grozi i płaci z 3 mies opóżnieniem i wolą sproszkować niż oddać towar po kosztach. Dzisiaj mieli proszącego hodowcę z dnia na dzień wyrzuconego z innej mleczarni z 1,5 tys litrów na odbiór. Pewnie go przyjeli, bo nowa proszkownia w przyszłym roku rusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Jezeli chodzi o mlekovite to na 90 % obniżka o 5-6 gr, chociaż jak ktos wspominał tam zmienia się wszystko z dnia na dzien. Natomiast jeżeli chodzi o produkcje to idzie w zasadzie wszystko, za granice też tyle ze w śladowych ilościach, paleta dwie, czasem pięć. Niedługo ma ruszyć pełną parą produkcja mleka, chyba w kartonach, na Chiny, ale tylko na dwa tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Zdaję sobie sprawę. Tyle, że jak były kwoty to cena była stabilna i rolnik mógł stworzyć plan rozwoju na kilka lat, bo wiedział, że się wyrobi. A w trzodzie nie można było nic planować, bo dzisiaj cena dobra, a jutro już  poniżej opłacalności. I to nie jest cieszenie się z tego, że jak ja nie mam to inni też niech nie mają, tylko stwierdzenie faktu, że "krowiarze" do tej pory robili niezłe pieniądze, ale tylko dlatego, że mieli regulowany rynek. A teraz jest panika, bo regulacje zniknęły i zacznie się kombinowanie takie jak w przypadku trzody.

 

Elektrotechnik pierdolnij sobie bana za takie banialuki. Jaki problem, zmień zakręcone ogonki na te proste i będziesz srał dobrobytem do końca życia albo i dłużej... Pokazałbym CI gosp. co na trzodzie lepiej stoją niż niektórzy krowiarze, ale jak się ma dwie lewe ręce to tylko narzekanie na forum pozostało....współczuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przecież ja na nic nie narzekam. Narzekają producenci mleka na niskie ceny. Zauważyłem tylko fakt, że jak wszystko mieli regulowane, to było dobrze i nikt nie pomyślał wtedy, że nic nie może trwać wiecznie. A teraz oczy się otworzyły i zaczęła się panika. A bana Ty dostaniesz za używanie wulgaryzmów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek1    40

Elektrotechnik pierdolnij sobie bana za takie banialuki. Jaki problem, zmień zakręcone ogonki na te proste i będziesz srał dobrobytem do końca życia albo i dłużej... Pokazałbym CI gosp. co na trzodzie lepiej stoją niż niektórzy krowiarze, ale jak się ma dwie lewe ręce to tylko narzekanie na forum pozostało....współczuję.

No ale ja tu widze ze narzekają krowiarze na niskie ceny mleka a nie Ci co mają trzodę  bo oni juz sie przyzwyczaili do tych cen . A wiadomo nie od dzis ze przestawic sie na inną dziedzinę produkcji to koszty.  A   elektrotechnik trochę ma racje w tym co pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

Przecież ja na nic nie narzekam. Narzekają producenci mleka na niskie ceny. Zauważyłem tylko fakt, że jak wszystko mieli regulowane, to było dobrze i nikt nie pomyślał wtedy, że nic nie może trwać wiecznie. A teraz oczy się otworzyły i zaczęła się panika. A bana Ty dostaniesz za używanie wulgaryzmów.

 

Kolego Elektrotechnik -  Twoje złośliwości dorównują Twojemu zaangażowaniu i to w każdym temacie ,który podejmujesz !!!!!!!

Fakty są takie ,że właśnie myślano o tym co spowoduje zniesienie kwot ,większość producentów była przeciwna , Polska jako kraj też .

Nie zaczęła się ,żadna panika tylko następnego dnia po zniesieniu limitów obniżono obligatoryjnie cenie w skupie choć nie wzrosła  drastycznie z dnia na dzień podaż ,więc nie pisz tu ,że zadziałał rynek tylko zmowa dużych sieci handlowych .

Nie wiem czy jest powód do radości z Twojej strony,że kolejna ,tak dynamicznie rozwijająca się gałąź produkcji, zostanie zniszczona podobnie jak produkcja trzody czy buraka cukrowego (szczgólnie na podlasiu )  ? Nie ma żadnej racji . Jest poprostu złośliwy . Tu problem leży nie  w niskich cenach a w braku perspektyw na ich utrzymanie na godziwym poziomie  -z racji zniesienia mechanizmów regulacji rynku mleka

Edytowano przez DarekD

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przerażające jest tylko to jak w kilka miesięcy można zniszczyć to co budowało się latami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No ale ja tu widze ze narzekają krowiarze na niskie ceny mleka a nie Ci co mają trzodę  bo oni juz sie przyzwyczaili do tych cen . A wiadomo nie od dzis ze przestawic sie na inną dziedzinę produkcji to koszty.  A   elektrotechnik trochę ma racje w tym co pisze.

I właśnie tylko o to mi chodzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Moim zdaniem jednak praca przy bydle wymaga więcej poświęceń, doj musi być regularny,zrobiony starannie. Świnie to jednak świnie, czy dasz im jeść o 17 czy o 19 to większej różnicy nie zrobi. Nie chciałbym nikomu ublizac itd, bo każda praca wymaga wysiłku, poświęceń itd jednak myślę że krowy wymagają go więcej.

 

 

 

Kolego wszędzie dobrze gdzie nas nie ma i pisanie że dawanie o różnych porach nie robi różnicy (jedz raz obiad o 17 a innym razem o 19 a niekiedy nie zjedz i  wtedy się wypowiadaj).

 

 

Koledzy ile razy np. szczepicie krowę/cielę a ile razy lochę/prosiaka i niezależnie co by nie robił trzeba robić to starannie bo jeżeli nie to będą problemy mam dwóch znajomych mleczarzy i jeden z nich ma wydajność ok. 12000 l/sztuka i mleko po 1,30 zł/l netto zaś drugi wydajność ok. 8500 l/sztuka i mleko po cenie 1,10 zł/l netto (ceny z marca) i zgodnie twierdzą że ten co ma 12000 l/sztuka ma większe koszty produkcji (oba stada podobne ok. 50 sztuk dojnych), ta sama sytuacja jest w każdej innej gałęzi produkcji masz wyniki możesz myśleć o zysku.

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

skoro ma większe koszty to gdzie tu logika i po co  parcie na rekordy wydajności ?

teraz trzeba produkować dużo i tanio a nie na odwrót 

co będzie jak cena spadnie mu do 1 zł za litr ? jest bankrutem ? to ma być ten wynik ? 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Akurat tego z 12000 l/szt. mam przez miedzę i zanim on stanie się bankrutem to po innych nie będzie już znaku.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Przemądrzały moderator nie zauważył, że to temat o cenach mleka, więc narzekają mleczarze. Idź skręć ze dwa liczniki i się odstresuj. Kiedyś lubiłem to forum, ale przez takiego moda zeszło na psy


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

po innych tak,  ale nie po tych co maja mniejsze koszty 

dziś trzeba osiągać wyniki ale w kosztach 

niech zejdzie na poziom poniżej jego opłacalności i leży , tu nie ma litości 

skoro ma wysokie koszty to jest pierwszy do bankructwa czy zmiany profilu .... ekonomia ma swoje prawa i w dołku to wszystko wychodzi  ;)


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Pożyjemy zobaczymy (stan kredytu tego gospodarstwa jest równy 0).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

niczego złego mu nie życzę 

tacy cwaniacy  to zasiadają w radach i wyją że jak im dopłaty ilościowe się zabierze to są bankruci bo maja koszty  ;)

powiedz mi gdzie tu logika ? że takiemu mały musi  dołożyć żeby nie zbankrutował :D  :D  :D 

co będzie jak zostaną same rekiny i nie będzie kogo okradać ? 

   


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

nigdy nie dojdzie do takiej sytuacji że będą same rekiny, co najwyżej może zamiast teraz(10 krów mały, 100 duży) to będzie (50 krów mały, 500 duży) i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

<p>

Kolego wszędzie dobrze gdzie nas nie ma i pisanie że dawanie o różnych porach nie robi różnicy (jedz raz obiad o 17 a innym razem o 19 a niekiedy nie zjedz i wtedy się wypowiadaj). Koledzy ile razy np. szczepicie krowę/cielę a ile razy lochę/prosiaka i niezależnie co by nie robił trzeba robić to starannie bo jeżeli nie to będą problemy mam dwóch znajomych mleczarzy i jeden z nich ma wydajność ok. 12000 l/sztuka i mleko po 1,30 zł/l netto zaś drugi wydajność ok. 8500 l/sztuka i mleko po cenie 1,10 zł/l netto (ceny z marca) i zgodnie twierdzą że ten co ma 12000 l/sztuka ma większe koszty produkcji (oba stada podobne ok. 50 sztuk dojnych), ta sama sytuacja jest w każdej innej gałęzi produkcji masz wyniki możesz myśleć o zysku.

Wieksze koszty na sztuke napewno jednak po przeliczeniu na litr wychodzi zdecydowanie mniej takze ta wasza teoria ma sie nijak do rzeczywistosci</p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Faktem jest, że jeśli ktoś wraz z wydajnością(genetyczną) swoich krów rozwija się sam i dostosowuje do ich potrzeb, to zysk ma większy. Jeśli zaczyna oszczędzać na żywieniu, szczepieniach i profilaktyce, oddaje zysk weterynarzowi. Nie znam takich, którzy ogarniają sami(bez żywieniowca) powyżej 10 tys litrów bez strat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj