Polecane posty

bieniek_88    69

Wie ktoś coś o obniżce 10gr w Polmleku za kwiecień? Info od kierowcy.

Edytowano przez bieniek_88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

To jest POLMLEK i dowiesz się jak faktura przyjdzie


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekM40    0

Witam jestem dostawcą mleka do mleczarni Turek  w Turku , odstawiam ponad 30 tyś litrów mleka , tł 4,21 , białko 3,22 , cena netto 1,13 zł  .  W mleczarni Turek wprowadzono limity w dostawie mleka , a za nadprodukcje prawdopodobnie mają nam potrącić około 15 gr na litrze mleka . Chciałbym się  dowiedzieć jak jest w mleczarni  Turek w Głubczycach i w innych mleczarniach ,  jak wyglądają u was sytuacja z nadprodukcją , z ceną mleka i z tymi limitami . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20
zetorr6441 masz już ostatni próg w mlekovicie bo teraz chyba jest on do 30tys nie ? bo gadałem z kolegą i On odstarcza podobną ilość i miał 1.27 brutto(tylko nie wiem czy piszesz brutto czy netto)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

zetorr6441 masz już ostatni próg w mlekovicie bo teraz chyba jest on do 30tys nie ? bo gadałem z kolegą i On odstarcza podobną ilość i miał 1.27 brutto(tylko nie wiem czy piszesz brutto czy netto)

 

próg jest do 30 tysięcy, napisał na 100% brutto bo dopisał że dla vatowca a tak nie miało by to znaczenia jakby było netto, w mlekovicie wystarczy że trochę skoczą parametry i już cena inna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jus82    6

Mlekowita Działdowo zamyka zlewnie. Troche rolników odejdzie z powodu małej ilości mleka. Zobaczymy czy to pomoże choć troszkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

W czym ma to pomóc? W Estonii i na Litwie mleko po 50gr i gospodarstwa rezygnują a sytuacja się poprawia? Im więcej mleczarnia ma mleka tym może być bardziej konkurencyjna


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Dokładnie, jak mleczarnia może  przerobić na tej samej linii milion litrów i zarobić na niej 20 tysięcy więc bardziej korzystne jest przerobić dwa miliony i zarobić 60 tysięcy(czym więcej tym niższy koszt jednostkowy dlatego zarobek nie dwa razy większy a więcej-takajakby ktoś miał pytania czemu tak) problemem nie jest nadmiar mleka tylko to że wszyscy krzyczą że cena musi spaść bo jest duża nadprodukcja więc cena idzie do dołu, właściciele marketów się cieszą a mleczarnie non-stop obniżają ceny, niestety tutaj wolny rynek słabo działa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jus82    6

Ci co odejdą to proszę zauważyć, że to są naprawdę mali ( jedna dwie kany na dzień). A utrzymanie zlewni i zlewniarki to są koszty. A niezapominając do mlekowity kolejka dużych dostawców co by chcieli się dostać, bo cena korzystniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Jeśli średnia cena w Estonii to 60gr to kto będzie to produkował, a bele które stamtąd przywożą są z dużych berarek z nożami niekiedy pasówek a takie maszyny mało nie kosztują więc ci więksi to już są "mali"


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

U mnie sąsiad potrafi 10 baniek do zlewni wozić, ale to specyficzny teren. Jak ktoś chce garbaty być...Narazie zlewnia ma dużo mleka podobno, ale już dawno słyszałam o planach zamknięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

A u mnie mnóstwo osób ma w tym momencie belek na tydzień-max dwa, kupować nie ma za co bo belki drogie, likwidować też szkoda i każdy ma dylemat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

tak mali likwidują mleczne krowy :D u mnie jest 13 tysi miesięcznie od 22 krów aktualnie i cena 0,80 netto za marzec, lepiej płacące mleczarnie nie przyjmują nowych i lipa, a ceny moga iść w dół nawet o 15 gr. kto przetrzyma moze zyskać, ale nie zapomnijmy że kilkaset nowych obór w województwie to sporo :D a bel do kupienia sporo tylko że jakość słaba. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Patrząc na przykładzie trzody jeżeli sytuacja jest taka sama w mleku to mówienie że cena spada bo jest dużo mleka jest fikcją.

 

Dla przykładu trzoda w przeciągu 2 tygodni szybko rośnie ale w kolejnych znowu spada i nikt mi nie powie że jest to spowodowane ilością trzody na rynku tylko "ktoś" tak chce i tak się dzieje.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Też myślę, że te przeceny to ściema jakaś, nakręcanie i niezdrowa konkurencja. Niestety praw i możlwości brak, bo nikomu na nas nie zależy. Nas zabraknie będą inni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj