Polecane posty

PATr    409

 

Mlekovita też oficjalnie nie przyjmuje nowych ale tylko oficjalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

 

ciekaw jestem jak teraz mówi gospodarz z paniek, jaką ma mine

przed końcem roku kwotowego wypowiadał się w tv że od kwietnia rusza pełną parą z produkcją mleka ;powodzenia

 

jakiś czas temu tak pisałem . ostatnio w tv wypowiadał się rolnik z paniek ten co ruszył z pełną parą podobno nie ma na paliwo i nawozy

chyba za dużo dał tej pary i mu wyparowało

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Mlekovita też oficjalnie nie przyjmuje nowych ale tylko oficjalnie

Mnie przyjęli ale na dostawcę , członków nie przyjmują . Z tym że na jesieni mi obiecali a teraz trochę kręcili nosem ale się udało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

A czym to niby się różni? Nie masz umowy jak inni? Bo udziału nie pobierają nikomu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Nie no ja odstawiam do Piątnicy, pytam o progi ponieważ nie wiem czy mi sie opłaca przeskoczyć próg wyżej przy tych limitach. Oddaje około 15000l i mam duza jałówek cielnych, dużo miejsca, paszy ale doić za 50% to nie bardzo, wole chyba sprzedać starsze sztuki i pozostac przy obecnym poziomie. Mam zamiar dostawić opasów ale pewnie dużo osób tak zrobi i cena też bedzie do bani... 

 

Teraz w skrócie o sytułacji w mleczarstwie w mojej okolicy - jeden zrezygnował, trzech sie wacha, jeden chłopak sie powiesił :/  jeden stawia obore pewnie na 130 sztuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

A czym to niby się różni? Nie masz umowy jak inni? Bo udziału nie pobierają nikomu

Umowę mam podpisaną . Nie płacę wpisowego 1000 zł i nie muszę wnieść udziałów , ale i żadnego głosu też pewnie nie będę miał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie martw się tym. Udziałowcy mający po kilka-kilkanaście tyś udziałow też nie mają żadnego głosu. Ty z resztą zaczynasz od zera to miałeś szczęście, że przyjęli. Jaki oddział(lubawa) i ile planujesz oddać w tym roku?A czy osoby bez udziałów nie mają gorszej ceny, bo na starym cenniku był podział na udziałowców i nieudziałowców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankeson    48

Nie muszę Ci nic pokazywać mam taką cenę od zawsze jeśli nie wierzysz sprawdz moje posty z przed kilku miesięcy. Napisz skąd jesteś skoro odstawiasz do Piątnicy bo ja mieszkam 10 km od Piątnicy 

A ja 25 km. I za żadne skarby nie wychodzi mi taka cena nawet przy ostatnim progu i białku 4%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Oddział Lubawa  , cena jak dla udziałowca tak że chyba nic nie tracę .Ile będzie mleka nie wiem na razie jałówki co się cielą to średnio około 30 l na dzień .Z tym że bez kiszonki z qq w tym roku , teraz zasieję bo wysłodki trzeba ,, wzmacniać ,, śrutą z qq a to koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankeson    48

Nie no ja odstawiam do Piątnicy, pytam o progi ponieważ nie wiem czy mi sie opłaca przeskoczyć próg wyżej przy tych limitach. Oddaje około 15000l i mam duza jałówek cielnych, dużo miejsca, paszy ale doić za 50% to nie bardzo, wole chyba sprzedać starsze sztuki i pozostac przy obecnym poziomie. Mam zamiar dostawić opasów ale pewnie dużo osób tak zrobi i cena też bedzie do bani... 

 

Teraz w skrócie o sytułacji w mleczarstwie w mojej okolicy - jeden zrezygnował, trzech sie wacha, jeden chłopak sie powiesił :/  jeden stawia obore pewnie na 130 sztuk.

To kolega jest na 11 progu tak jak ja. Przekraczając 20.000l zyskujesz jeden grosz na cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Nie martw się tym. Udziałowcy mający po kilka-kilkanaście tyś udziałow też nie mają żadnego głosu. Ty z resztą zaczynasz od zera to miałeś szczęście, że przyjęli. Jaki oddział(lubawa) i ile planujesz oddać w tym roku?A czy osoby bez udziałów nie mają gorszej ceny, bo na starym cenniku był podział na udziałowców i nieudziałowców?

Jest podział nadal ale wszystkim liczą jako udziałowcom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola13    110

Będzie ciężko cały czas spadek znowu 5gr w dół ;[ Ale jakoś w sklepach spadku nabiału nie zauważyłam ;[ Coś tu jest nie tak !!Chyba trzeba powoli coś z tym robić :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Mlekpol 9700L tł 5 bł 3,4 cena 1,12netto+5%vat


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68

w Mlekovicie za kwiecien bedze co najminej 5 gr mniej i za maj tez bedzie obnizka (info z gornego szczebla Mlekovity)
Mlekovita 18 tys  4,0 tluszcz 3.1 bialko 1,22 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    71

OSM Chorzele średnio o 6 groszy mniej w kwietniu

 

Dokładnie tak a za marzec 1.08zł  tł4.2  bi3.4 lekko powyżej 10tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankeson    48

Czareczek udowodnisz tą podaną  przez Ciebie cenę? Nie gniewaj się że tak naciskam ale może ja jestem nie świadomy i kasa idzie mi koło nosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankeson    48

No własnie liczę i za żadne skarby mi nie wychodzi taka cena którą podałeś :-) Więc kulturalnie proszę Ciebie o udowodnienie swoich twierdzeń.

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj