Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Mlekovita Baranowo tł. 4,12%, biał. 3,40% ilość poniżej 10 tyś płaci 1,11 netto.
Czareczek zapomniał napisać, że chyba 10 gr na udziały odchodzi z tej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba101    4

Złodzieje... sm michowianka białko 3.08 % tłuszcz 4.10 % ilość 9,5 tyś l mleko w ekstra CENA : 88 groszy brutto dodam że średnia białka według federacji: 3.25 gdzie jest te białko ???? ... 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julki3    8

piątnica ilość ponad 39000L tłuszcz 3,85 białko 3,3  1,62 minus 10 gr. na udział 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankeson    48

Mlekovita Baranowo tł. 4,12%, biał. 3,40% ilość poniżej 10 tyś płaci 1,11 netto.

Czareczek zapomniał napisać, że chyba 10 gr na udziały odchodzi z tej ceny.

Kika postów wcześniej o tym pisałem,Czareczek podał cenę brutto bez potrąceń, a z ilości wynika że jest na 11 progu ilościowym więc troszkę koloryzuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Nie wiem jak jest ze soja ale na rzepak z certyfikatem dostałem cene lepszą niż kupywałem do tej pory, konkurencja robi swoje.  Co do czareczka cene realna do osiągniecia. Wiecie może jakie sa progi w Piątnicy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2993

To jest polska mentalność!! Już byś się chłopie nie odzywał lub wytrzyj gile spod nosa bo nie wiesz o czym piszesz. Nie przejmuj się ale jest tak że to o czym piszesz  wróci do Ciebie ze zdwojoną siłą. U nas jest tak że jak sąsiad ma 5 krów więcej to polak nie pomyśli co zrobić aby powiększyć  stado o te 5 krów i mieć tyle co sąsiad tylko myśli co zrobić aby mu te 5 krów padło i żeby miał tyle co ja. Masakra takim czymś ta polska jeszcze wieki będzie tkwić w tym gównie. Żydzi bardzo prężnie się odradzają ale mają zasady jak się komuś noga podwinie to wszyscy raz go ratują!!!!! a u nas jest tak że wszyscy biją brawo cieszą się i piją za to wódkę że sąsiada licytują wstyd mi za takich "polaków" !!!!!

 

Przypomnieli mi się sami swoi i powiedzcie że to nie prawda :P

https://www.youtube.com/watch?v=Os1t-xhbp3Y

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

moja cena jest tak wysoka dzięki parametrom mleka wcześniej pisałem jakie są. Cena którą otrzymuję jest ceną normalną w Piątnicy duża ilość rolników ma podobną cenę a niektórzy nawet wyższą co z tego że zabiorą mi na udział z tego 1,65zł 10 groszy to w dalszym ciągu jest 1,55 na rękę. Rolnicy w naszej spółdzielni kupują rzepak ekstrudowany zamiast soii w lepszych paramtrach i cenie. Projekt GMO rozkręcony jest już od kwietnia wszyscy dostawcy podisali deklaracje że niestosują pasz z GMO trwają również kontrole gospodarstw w tym kierunku. Więc temat jest poważny ale chcąc mieć taką cenę to trzeba się dostosować. 


Drogi kolego pokaż jakiś kwit na udowodnienie swojego  wpisu, bo też odstawiamy podobną ilość do tej samej spółdzielni i cena jest diametralnie inna

Porównaj swoje parametry do moich i przemnóż sobie z cennika przy ilości ponad 30000 miałem 1,68 brutto dwa miesiące temu czyli 1,58 na rękę ale wtedy miałem tł 4,9 białko prawie 3,8 z hakiem somatyka poniżej 160 i bakterie 4 napisz swoje parametry. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Dyskusja jest ciekawa ale trochę jak "ślepego z głuchym". Panowie jedni z was oddają 3000 litrów miesięcznie a inni 30000 litrów.  O parametrach już nie ma co wspominać.

Więc samo spodziewanie się chociażby podobnej ceny jest z lekka nieoważne.

 

 

A teraz mam pytanie : jaki jest próg opłacalności (chodzi mi  cenę mleka) przy wstawieniu około 100 krów i pasza z własnych zasobów (włącznie z soją i rzepakiem). Jestem zupełnie "nowy" w mleczarstwie ale życie się tak potoczyło że niedawno zostałem "właścicielem" gospodarstwa mojego ojca(blisko 500ha) i tam są obory w miarę "świerze" wraz z całym zapleczem do udoju. Moje gospodarstwo (170ha) jest ponad 250km od bazy ojca i polegałbym raczej na zatrudnionych ludziach.

z moich wyliczeń wychodzi żę wszystko powyżej 85gr netto byłoby zyskiem.

Oczywiście budynki mam gotowe na "wstawienie " zwierząt ,no i zakup krów za gotówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankeson    48

Nie wiem jak jest ze soja ale na rzepak z certyfikatem dostałem cene lepszą niż kupywałem do tej pory, konkurencja robi swoje.  Co do czareczka cene realna do osiągniecia. Wiecie może jakie sa progi w Piątnicy??

W Piątnicy jest 15 progów. Zaczynając od 1000l do 50000l i różnica jest 15gr między największym a najmniejszym.

moja cena jest tak wysoka dzięki parametrom mleka wcześniej pisałem jakie są. Cena którą otrzymuję jest ceną normalną w Piątnicy duża ilość rolników ma podobną cenę a niektórzy nawet wyższą co z tego że zabiorą mi na udział z tego 1,65zł 10 groszy to w dalszym ciągu jest 1,55 na rękę. Rolnicy w naszej spółdzielni kupują rzepak ekstrudowany zamiast soii w lepszych paramtrach i cenie. Projekt GMO rozkręcony jest już od kwietnia wszyscy dostawcy podisali deklaracje że niestosują pasz z GMO trwają również kontrole gospodarstw w tym kierunku. Więc temat jest poważny ale chcąc mieć taką cenę to trzeba się dostosować. 

Porównaj swoje parametry do moich i przemnóż sobie z cennika przy ilości ponad 30000 miałem 1,68 brutto dwa miesiące temu czyli 1,58 na rękę ale wtedy miałem tł 4,9 białko prawie 3,8 z hakiem somatyka poniżej 160 i bakterie 4 napisz swoje parametry. 

Czareczek po prostu pokaż kwity i uwierzę we wszystko co jest przez Ciebie napisane. Faktem jest że Piątnica jest dobrą spółdzielnią ale nie popadajmy w skrajności.Podajesz ceny przed potrąceniami i uważasz że jest super. Ja też jestem z Podlasia i chętnie nauczę się czegoś od Ciebie,ba nawet przyjadę do Ciebie na praktyczną naukę! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Nie muszę Ci nic pokazywać mam taką cenę od zawsze jeśli nie wierzysz sprawdz moje posty z przed kilku miesięcy. Napisz skąd jesteś skoro odstawiasz do Piątnicy bo ja mieszkam 10 km od Piątnicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaczad    13

OSM Hajnówka powyżej 10 tyś białko 3,3 tł 4,5 brutto 93 grosze. Co dalej, ktoś będzie PROW brał, jest jakiś odważny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max1987    20

Dyskusja jest ciekawa ale trochę jak "ślepego z głuchym". Panowie jedni z was oddają 3000 litrów miesięcznie a inni 30000 litrów.  O parametrach już nie ma co wspominać.

Więc samo spodziewanie się chociażby podobnej ceny jest z lekka nieoważne.

 

 

A teraz mam pytanie : jaki jest próg opłacalności (chodzi mi  cenę mleka) przy wstawieniu około 100 krów i pasza z własnych zasobów (włącznie z soją i rzepakiem). Jestem zupełnie "nowy" w mleczarstwie ale życie się tak potoczyło że niedawno zostałem "właścicielem" gospodarstwa mojego ojca(blisko 500ha) i tam są obory w miarę "świerze" wraz z całym zapleczem do udoju. Moje gospodarstwo (170ha) jest ponad 250km od bazy ojca i polegałbym raczej na zatrudnionych ludziach.

z moich wyliczeń wychodzi żę wszystko powyżej 85gr netto byłoby zyskiem.

Oczywiście budynki mam gotowe na "wstawienie " zwierząt ,no i zakup krów za gotówkę.

Według mnie dobrze policzyłeś mi wychodzi podobna cena moze troszke niższa ale bazuje na własnej pracy wiec jak ci  wyszło z ludzmi tyle to nie najgorzej. A tez mam gosp, samo wystarczalne wszystkie pasze i komponenty paszowe sam produkuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

nie wiem czy zatrudnieni pracownicy wykonaja prace sumiennie, a hodowla takiej wymaga. Ciezko dzis o ludzi do pracy przy krowach, a zwlaszcza takich odpowiedzialnych nie pijacych ktorzy przyloza sie sumiennie do Twojego biznesu, tak czy owak powodzenia.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max1987    20

Tu masz racje młodzi wogole przy krowach pracowac nie chca mam jednego dziadka co mi pomaga zeby sobie dorobic to na niego naprawde mozna sie zdac wie co z czym i jak. Masakra jest z chetnymi do pracy a zeby sciagnac Ukrainców to jakos przekonany nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Dyskusja jest ciekawa ale trochę jak "ślepego z głuchym". Panowie jedni z was oddają 3000 litrów miesięcznie a inni 30000 litrów.  O parametrach już nie ma co wspominać.

Więc samo spodziewanie się chociażby podobnej ceny jest z lekka nieoważne.

 

 

A teraz mam pytanie : jaki jest próg opłacalności (chodzi mi  cenę mleka) przy wstawieniu około 100 krów i pasza z własnych zasobów (włącznie z soją i rzepakiem). Jestem zupełnie "nowy" w mleczarstwie ale życie się tak potoczyło że niedawno zostałem "właścicielem" gospodarstwa mojego ojca(blisko 500ha) i tam są obory w miarę "świerze" wraz z całym zapleczem do udoju. Moje gospodarstwo (170ha) jest ponad 250km od bazy ojca i polegałbym raczej na zatrudnionych ludziach.

z moich wyliczeń wychodzi żę wszystko powyżej 85gr netto byłoby zyskiem.

Oczywiście budynki mam gotowe na "wstawienie " zwierząt ,no i zakup krów za gotówkę.

Jestem ciekawy jak to liczyłeś ale wydaje mi się że dobrze policzyłeś. Pamiętaj że na początek musisz bardzo dużo zainwestować i nie jest tak łatwo ludzi poszukać a z krowami też różnie bywa tym bardziej kupowanymi.

 

p.s Mogę Ci sprzedać parę jałówek ,kuj-pom

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

Soltys85 z tego co wiem to Piątnica w chwili obecnej nie przyjmuję odbiorców tak jak większość mleczarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj