Polecane posty

WitekRolnik    3109

To lipe masz, bo tak to widzisz co ze stadem się dzieje i w niektórych przypadkach można szybko zareagować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Wy serio po 60gr będziecie doić? ja przy 90gr żegnam się z krowami, na razie z przewodowki zrezygnowałem, zwiększać też juz nie mam zamiaru... 25 byczkow już stoi jeszcze z 30 i wolę iść do pracy czy na 2-3 mies wyjechać niż robić za darmo...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michu1694    18

jeśli chodzi o cene mleka to za luty Wolsztyn 4 gr w dół a co kredytów i modernizacja to jak słysze że to robienie chłopów w balona to jestem chory lepiej kupić maszyne za 100 % wartości czy złożyć wniosek jeśli się załapie to dostać dofinansowanie (w przypadku młodych rolników 60% ceny netto) odliczyć vat i ktoś mi powie że się nie opłaca kupić ciągnika czy maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BarteqD    27

Xawier kierowca bierze próby co odbiór ale tylko raz w miesiacu Twoja próba idzie na badanie drobnoustrojów a dwa razy w miesiącu na zawartość komórek somatycznych. Pozostałe próby są na zawartość wody i antybiotyku, jeśli na komorze cysterny wyjdzie woda albo antybiotyk wtedy badane są próby od dostawców z tej komory a gdy mleko wyjdzie ok to Twoja próba idzie w kanał :)


Przy okazji badania drobnoustrojów i k som. badają jeszcze tłuszcz i białko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekRolnik    3109

U mnie na miesiąc przychodzi minimum 10 sms-ów z wynikami dotyczącymi: tłuszczu, białka, bakterii, k. somatycznych, mocznika i klasy jakościowej mleka, także często badają mleko. Na fakturze jest wyciągana średnia ze wszystkich wyników z całego miesiąca, jest to podzielone na pierwszą połowę miesiąca i na drugą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikaro    7

Cennik Mlekpolu post-47243-0-40101800-1459754516_thumb.jpg

 

Był dziś inspektor od skupu mówił że cena spadnie poniżej złotówki i zabierają się ostro za tych co wirują mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

O właśnie co do ceny B w mlekpolu, czy inne mleczarnie też praktykują taką politykę? Słyszałem, że w Piątnicy jest coś podobnego. Na początku miało być 0.1zł za każdy litr przekroczenia ilości zeszłorocznych dostaw, to sobie poprawili...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Płn. wielkopolska, tł. - 3,8, B - 3,33 Pow. 7 tys. ltr, 1,08 brutto vat'owiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Mlekovita-centrala, tł. 4.12, białko 3.42, przedział powyżej 30 tys., 1.23 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Macie dobre ceny sierpc i ty centralna mlekovita fakt litraż . A ty z Sierpca ile litrów że taka cena ? Panowie susza to będzie widać jak jest na polach suchota że głowa mała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

Zboczyliście z tematu ja też troszkę będę obok jaki realny koszt wyprodukowania 1 l mleka (oczywiście bez wliczania kosztu kredytu w litr mleka)?

kredyt to tez koszt produkcji , no chyba ze byl zaciagniety np na zakup mieszkania czy czegos innego nie zwiazanego z produkcja mleka,  ktos kto wzial kredyt na nowy ciagnik powinien to wliczyc w koszty, tak samo jak ktos inny kto robi 30 letnim ciagnikiem powinien wliczyc koszty eksplatacji, naprawy.  Nie inwestujac w rozwoj koszty beda nizsze, aczkolwiek chyba nie realne jest wyprodukowac litr mleka ponizej 50 gr nawet przy zywieniu pastwiskowym. nigdy tego dokladnie nie wyliczalem, ale w moim gospodarstwie to koszt 60-70 gr.    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

kredyt to tez koszt produkcji , no chyba ze byl zaciagniety np na zakup mieszkania czy czegos innego nie zwiazanego z produkcja mleka,  ktos kto wzial kredyt na nowy ciagnik powinien to wliczyc w koszty, tak samo jak ktos inny kto robi 30 letnim ciagnikiem powinien wliczyc koszty eksplatacji, naprawy.  Nie inwestujac w rozwoj koszty beda nizsze, aczkolwiek chyba nie realne jest wyprodukowac litr mleka ponizej 50 gr nawet przy zywieniu pastwiskowym. nigdy tego dokladnie nie wyliczalem, ale w moim gospodarstwie to koszt 60-70 gr.    

 

chyba z dopłatami, w gazecie federacji artykuł był o gospodarzu który sie chwalił że koszt produkcji to 77gr ale to zależy od wielu czynników


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Z fusów, czy od wróżki, bo te gdybanie bez faktury lub smsa z mleczarni już mnie wkurza.

W Mlekovicie jest taki "porządek", że do ostatniego dnia miesiąca potrafi się 10x zmienić. Miesiąc temu ktoś tak pisał i wcześniwj też, a oni i tak inaczej robią.

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

pzezuwaczka sam tego nie wymyśliłem, info od człowieka który jest tam bliżej, czy się sprawdzi zobaczymy.

Ps. Smakowała paczka wielkanocna? :lol: 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

No i wydajność krowy 4500l  ;)

to normalna wydajnosc dla simentala na samej trawie plus troche maki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekxy    134

Wydajność krowy na papierku a ilość mleka oddana od stada do mleczarni to często dwie rózne sprawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

pzezuwaczka sam tego nie wymyśliłem, info od człowieka który jest tam bliżej, czy się sprawdzi zobaczymy.

Ps. Smakowała paczka wielkanocna? :lol:

Ser pleśniowy najbardziej :P

Ja też znam tam parę osób, ale rozrzut wersji jest większy niż w tamtym miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

cena u nas utrzymana z zapowiedzi wynika ze nie ma prawa spasc ponizej 80gr czyli w takiej sytuacj do tych 80 niech sobie spada wali mnie to. :D mila niespodzianka poki co

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj