Polecane posty

mati5720    44

mlekpol -10gr ceny podstawowej -10gr za klasę extra i jeszcze poobcinali na parametrach  a dla dostawców powyżje 100tys l miesięcznie nowa dopłata 28gr chamstwo że szok


"John Deere bez kompromisów" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Kierowca z Mlekpolu słyszał że rada chciała uwalić od razu 30 gr ale to nieprzeszło dlatego mają obcinać co miesiąc po 10 gr. 

Można zapomnieć o inwestycjach w tym . Trzeba się jakoś przemęczyć na tym co jest. Może kiedyś się coś ruszy. 

Tak jak nic nie zapowiadało aż takich dużych spadków cen tak może i cena zacznie rosnąć niedługo .

Słyszałem od kogoś że w gminie Wizna a wieś to Bronowo przeszło pozytywnie 12 obór przez PROW do budowy wszystkie na 120 szt. Ale czy ktoś zaryzykuje to nie wiadomo. Tam bierze Piątnica a oni płacą chyba najlepiej w Europie  hehe


mlekpol -10gr ceny podstawowej -10gr za klasę extra i jeszcze poobcinali na parametrach  a dla dostawców powyżje 100tys l miesięcznie nowa dopłata 28gr chamstwo że szok

 

No to rada pod siebie chyba ustalała ten cennik bo w niej siedzą sami najwięksi dostawcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

mlekpol -10gr ceny podstawowej -10gr za klasę extra i jeszcze poobcinali na parametrach  a dla dostawców powyżje 100tys l miesięcznie nowa dopłata 28gr chamstwo że szok

czyli dopłata dla samych swoich :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabos1981    703

To słyszałeś bajki. Ja jestem akurat z tej wioski i z tego co wiem to 2 ale i tak stoją pod znakiem zapytania + jeszcze jedna w sąsiedniej wiosce ale na razie też wstrzymana budowa.


:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati5720    44

Tak jest koledzy ci najwięksi co zasiadają w radzie mlekpol ich nie skrzywdzi bo jak rolnik może głosować za obniżką cen ale my mniejsi bedziemy na nich robić. Mleko nie idzie ale mlekpol bedzie robił inwestycje za 30mln.


"John Deere bez kompromisów" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2996

A czy nie przyszło wam do głowy że jak mleko było po 1,80 zł wtedy, to specjalnie namawiali do inwestowania i powiększania stad? To było proste do przewidzenia, że jak dużo naprodukują rolnicy to będzie nadprodukcja i cena spadnie na łeb na szyję... Mleczarnie za dużo płaciły wtedy rolnikom to chytrze podeszli i teraz jest co jest.. Powiedzą prezesi teraz "a kto wam kazał, nie było przymusu tylko dobrowolnie"... Już widzę to rozmowę: "Janek, ty powiedz co zrobić żeby mniej za mleko płacić? To proste panie prezesie, musimy podsunąć im pomysł,żeby zwiększali produkcję i będzie tak jak z rzepakiem" A w agrobiznesie jeszcze pomagali w tym, puszczając ciągle że trzeba się rozwijać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709
PATr

 

 

dlaczego tak myślisz ? 

przecież nie wszyscy co maja dużo mleka maja kredyty , niektórzy po prostu latami i mozolną pracą do tego dochodzili 

liczyli koszty i znają realia tej pracy i nie jeden kryzys już po za nami ;)  


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Cena ostro pójdzie w góre ? hahaahhaahaha, na co Ty liczysz ... Co Ty z tymi kredytami ?

Edytowano przez ThePerkins

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Stabilna cena na poziomie 1,2-1,3 zł spowodowałaby że każdy "ciężka" praca jaką jest rolnictwo zarobił by na utrzymanie rodziny oraz systematyczne lecz nie ogromne inwestycje w rzeczy potrzebne w gospodarstwie lub zrzeszeniu gospodarstw. Każdy jadlby jedną średnia łyżka. Kryzys jest i nie wiem po co te krzyki, wyzwiska, spekulacje. To nic nie pomoże, a wręcz skloci jeszcze bardziej rolników. Nie kazdy musi mieć nową sieczkarnie na podwórku lub płacić po 100 tys zl za ha zeby pokazać sąsiadowi - Ja mam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiek851    8

bardzo mnie dziwią takie wzajemne oskarżanie się typu ty jesteś kredytobiorca a ja nie, ciebie zlicytuja a ja będę dalej produkowal bądź odwrotnie. ja też mam kredyt w tym roku go splace i wcale nie żałuje że go zaciagalem. Każdy odpowiada sam za swoje decyzje wiec nie rozumiem zaniepokojenia niektórych tym że człowiek wziął kredyt i postawil obore chyba ze zerowaliscie mu ten kredyt; ) fakt jest taki ze mleka jest za dużo a cena spada wiec lepiej dyskutować co zrobić aby odwrocic ten trend!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekxy    134

Ja już nie mogę .Na co wy ku....wa liczyćie?Czy nikt nie rozumie że cena podskoczy jak połowa z nas padnie i zrobi się mleka o połowę mniej.Tylko zaraz każdy będzie myślał sąsiada chu... strzeli a ja zwiększe produkcje.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Zboczyliście z tematu ja też troszkę będę obok jaki realny koszt wyprodukowania 1 l mleka (oczywiście bez wliczania kosztu kredytu w litr mleka)?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

to zalezy czy krowa widzi pastwisko czy nie.Jak widzi koszty sa mniejsze jak nie to wiekszy .

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

To skur..... jeszcze mało? Chrzty, śluby, pogrzeby, msze intencyjne, etat w szkole to za mało?

 

Xawier w oddziale w Baranowie smsy są już kilka lat, wcześniej były karteczki. W jednej czy drugiej formie wyniki przychodziły w połowie i na koniec miesiąca a faktura 6-10 dnia nastęnego miesiąca. U Ciebie tak nie ma?

Przezuwaczka u was nie ma smaochodu Mlekovitka sprzedającego produkty Mlekovity? W moim oddziale jeździ co 3 tyg i kupuje się nabiału za 150-250 zł, bo czasem wychodzi 2 razy w miesiącu. Ja tam wspieram swoją mleczarnię. :D

W Trzebownisku wyniki są tylko raz w miesiącu na fakturze i muszę miesiąc czekać aż dowiem się jakie mleko jest a jakby się dało 2 razy w miesiącu to było by git. Faktura do 12 przychodzi następnego miesiąca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2997    4

Niestety ale z tymi kredytami to ma rację. Nie mowie tu o wszystkich. Są tacy, co biorą kredyty, ale z głową, a są też tacy co pobrali kredyty na ciągniki i nawet przy obecnej cenie ciężko im spłacić. Niektórzy mają kredyty ale są wzięte po to by się rozwijać, a są tacy co kupili ciągniki 100 km za 200 tys a nawet więcej, a nawet maszyn nie mają , a wystarczyła by zwykła 60-siatka. Jeszcze tez zależy na ile czasu się wzięło ten kredyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekRolnik    3123

@Xawier U mnie w mleczarni Mlekpol oddział Grajewo badają mleko co odbiór i wyniki przysyłają sms-em na drugi dzień od pobrania próbki. W sms-ie są takie dane jak: tłuszcz, białko, bakterie, k. somatyczne, mocznik i klasa jakościowa mleka.

 

Edytowano przez WitekRolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

chociaż nie jestem krowiarzem ale wczoraj weterynarz narzekał że producenci mleka leki na zeszyt biorą bo kredyty trzeba najpierw spłacić a wet może poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollnik83    5

Kazdy robil jak uważał jeden brał kredyt drugi nie a kryzys dotyka nas wszystkich taka jest prawda!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

to zalezy czy krowa widzi pastwisko czy nie.Jak widzi koszty sa mniejsze jak nie to wiekszy .

 

Mniejszy większy to znaczy jaki?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrz18    295

Z mlekpolu obnizyli o 10gr a nie jak ktos tam wczesniej pisal ze 10groszy i za klase extra kolejne 10gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

@Xawier U mnie w mleczarni Mlekpol oddział Grajewo badają mleko co odbiór i wyniki przysyłają sms-em na drugi dzień od pobrania próbki. W sms-ie są takie dane jak: tłuszcz, białko, bakterie, k. somatyczne, mocznik i klasa jakościowa mleka.

Kierowca bierze próby co odbiór ale wiadomości to tylko na fakturze raz w miesiącu zobacze niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj