Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Artek84    104

 Zgadzam się z tobą z tym majem, o ile znowu nie będzie suszy.

A mleko to nie będzie drogie. U mnie w okolicy jeszcze nigdy nie było takiego ruchu w polu i jeszcze nigdy nie sypali rolnicy tyle nawozów co teraz. Biorą kredyty i sypią. Wczoraj u sąsiada poszła jedna krowa, a dziś rano przyjechały cztery jałówki. I kto tu mówi o braku opłacalności.

  A tak na poważnie to każdy kto tak robi to na siebie bat kręci. I niedługo gospodarstwo na kościół przekaże( tak jak mówi nowa ustawa). 

 

Na jaki kośćiół ??? na tych czarnych co biorą kasę za nic od biednych a sami żyją w przepychu ???

na tych co ludzi by chcieli uczyć rozumu ??? na tych co uważaja się za lepszych a dzieci mają na lewo ??

Nawet nie żartuj tak głupio bo 1 kwietnia był wczoraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Na cenach mleka na pewno znów zarobi sektor przetwórczy jak było kilka lat temu podczas dołka mlecznego. Po wszystkim ogłosili większe zyski niż normalnie


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
devar    10

Na jaki kośćiół ??? na tych czarnych co biorą kasę za nic od biednych a sami żyją w przepychu ???

na tych co ludzi by chcieli uczyć rozumu ??? na tych co uważaja się za lepszych a dzieci mają na lewo ??

Nawet nie żartuj tak głupio bo 1 kwietnia był wczoraj

  Ja właśnie nie żartuję. Przecież nasz kochany rząd zapewnił czarnym większe możliwości zakupu ziemi od rolników. Niedługo będziemy tam odrabiać pańszczyznę. I niestety ja nie żartuję. Średniowiecze wraca dzięki "mądrym" chłopom w dużej mierze też niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    913

Dobra no ale różnica 40gr/l. Co z tego jak np ktoś zlikwiduje 20 krów jak taki wielki dostawi 2x tyle ...

Edytowano przez ThePerkins

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

Na jaki kośćiół ??? na tych czarnych co biorą kasę za nic od biednych a sami żyją w przepychu ???

na tych co ludzi by chcieli uczyć rozumu ??? na tych co uważaja się za lepszych a dzieci mają na lewo ??

Nawet nie żartuj tak głupio bo 1 kwietnia był wczoraj

tez nie rozumie dla czego trzeba im zaplacic zeby sie pomodlili za osobe zmarla tzw intencje Mszalne.

 

oni ci w sukienkach do dopiero umieja doic :lol:  :lol:  :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

A czego qr** spodziewaliscie sie po rzadach PIS-u...? Za czyich rzadow czarni wyszabrowali od Panstwa najwięcej ziemii..? Sory ze nie na temat, ale szlag mnie trafia jak widze tych pasibrzuchow pazernych w kieckach, jak rowniez tych swiętojebliwych z ekipy rządzącej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolsz34    6

Kościół przeszkadza? Ale jak będziecie umierać to będziecie chcieli być godnie pochowani na cmentarzu i wtedy już nie będzie przeszkadzał? No chyba, że z powodu braku możliwości zabrania ze sobą bogactwa do grobu wolą być pochowani na swoich rozwiniętych gospodarstwach... A teraz spokój! Wracamy do tematu mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie jak do mnie bańkowcy już po 50 gr mleko przynosza osm radomsko tylko tyle że tacy co mają 300l na miesiąc.W tpr pisali że zagraniczne mleczarnie z odziałami w polsce rozwiązują umowy z polskimi rolnikami a przerabiają mleko z niemiec francji i Bóg wie jeszcze z kąd i oto mamy obraz jak to unia ktora nam tyle miliardów płaci pogrzebała polskich rolników i producentów mleka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Nie zwalajcie całej winy na producentów mleka.
Po piersze to mleczarnie nakręcały nas informując, że mleka za mało i podwyższając cenę.
Po drugie Polacy zjadają nawet 2x mniej produktów mlecznych niż reszta Europy.
Po trzecie sieciówki żerują na naszej biedzie. W Biedronce kupiłam ten sam ser w promocji 30% drożej niż wtedy, gdy cena była 1,8 !!! Przestanę tam chodzić chyba, bo polskie dyskonty mają porównywalne ceny...

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Współczuje tym co mają krowka praca , ale Mieli limity ile mają wyprodukować , to o co chodzi ? nikt im nie kazał produkować wiecej niż limit , wiec nie rozumiem dlaczego powinni umożyć kary ? przecież za odstawione mleko ponad limit dośtali zapłate . moim zdaniem nie powinni umarzać kar bo to jest niesprawiedliwe


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda_86    21

przezuwaczka ma rację. Biedronka zamawia towar i ustala inna cenę a wypłaca mniej. Ostatnio na Onet były opisane jej praktyki, gdzie ludzie pisali że powinniśmy zaprzestać tam zakupów bo sklepy te źle wpływają na naszą gospodarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Kościół przeszkadza? Ale jak będziecie umierać to będziecie chcieli być godnie pochowani na cmentarzu i wtedy już nie będzie przeszkadzał? No chyba, że z powodu braku możliwości zabrania ze sobą bogactwa do grobu wolą być pochowani na swoich rozwiniętych gospodarstwach... A teraz spokój! Wracamy do tematu mleka.

 

Oj tam, ja się oddam na organy i na cele naukowe a "grób' to w ogródku mogliby by mnie pochować.  Czy jest możliwość żeby dowiedzieć się wcześniej jakie parametry będą zanim faktura przyjdzie tj można zadzwonić do mleczarni? Trzebownisko oddz Mlekovita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

jak ma być cena na mleko w Polsce jak ciągną sery z zagranicy znajomy ma firmę transportową to mówił że już od swiat 3 auta serów z Holandii przywiózł do Lidzbarka do mleczarni podobno najlepsze sery z Warmii się śmiał


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Może i zasłużyliśmy na kary, ale nie w takiej wysokości. Ja nie zwiększyłam ilości sztuk tylko wydajność. Poświęciłam mnóstwo czasu, żeby nauczyć się robić dobre pasze i jak podnieść opłacalność przy najmniejszym nakładzie. Zainwestowałam zyski nie w kwotę, a w dobrostan i poprawę zdrowotności. Nie kupiłam jałówek, tylko dochowałam się swoich lepszych niż z importu. Wkalkulowałam w to kary, ale nie w tak dramatycznej wysokości. Nikt kto mądrze kupił kwoty, nie dołożył tyle, co my za kary. Więc mam nadzieje, że chociaż połowę umożą, bo za tyle mogłam kupić kwoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To skur..... jeszcze mało? Chrzty, śluby, pogrzeby, msze intencyjne, etat w szkole to za mało?

Xawier w oddziale w Baranowie smsy są już kilka lat, wcześniej były karteczki. W jednej czy drugiej formie wyniki przychodziły w połowie i na koniec miesiąca a faktura 6-10 dnia nastęnego miesiąca. U Ciebie tak nie ma?
Przezuwaczka u was nie ma smaochodu Mlekovitka sprzedającego produkty Mlekovity? W moim oddziale jeździ co 3 tyg i kupuje się nabiału za 150-250 zł, bo czasem wychodzi 2 razy w miesiącu. Ja tam wspieram swoją mleczarnię. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

pawelol111 sorry ale Ty to chyba słabo się orientujesz  w produkcji mleka skoro masz takie myślenie ! Chyba jest to normalne że się zwiększa produkcję mleka a nie zmniejsza to raz ! A po drugie co nasza wina bo dużo mleka ?! A po trzecie wiadomo jest jak ktoś ma więcej mleka a ktoś mniej to ceny są różne w  zależności od litrów to każdy głupi wie ! Bardzo dużo ludzi już polikwidowało bydło i jeszcze dużo zlikwiduje ! A wymówka rządu naszego kochanego że nadprodukcja jest żeby obniżyć cenę bo coś powiedzieć trzeba !!

Mleczarnia mając średnią cenę 1,2 zł dawała rade produkować rentownie. Wzięło się to z tego że kilku małych i średnich musiało tyrać na tego co ma dużo i cenę 1,6zł. To po pierwsze. (Mówię o okresie sprzed kryzysu)

 

Po drugie jak zostaną sami duzi dostawcy to o 1,6 zł można zapomnieć.

 

Po trzecie od kiedy to w kapitalistycznej Polsce rząd obniża bądź podwyższa ceny mleka?? Co ma do tego Pani Premier i Rada Ministrów? Cena jest jaka jest bo mleka jest za dużo. Prosta sprawa. Inne kraje np Rosja, Chiny itp zwiększają produkcję i mają w tylnej części ciała nasze mleko. 

Nie zwalajcie całej winy na producentów mleka.

Po piersze to mleczarnie nakręcały nas informując, że mleka za mało i podwyższając cenę.

Po drugie Polacy zjadają nawet 2x mniej produktów mlecznych niż reszta Europy.

Po trzecie sieciówki żerują na naszej biedzie. W Biedronce kupiłam ten sam ser w promocji 30% drożej niż wtedy, gdy cena była 1,8 !!! Przestanę tam chodzić chyba, bo polskie dyskonty mają porównywalne ceny...

Mając 50 krów stawiali obory na 150 żeby mieć więcej kasy. Więcej, więcej, więcej... zachłanność to grzech a grzech ma to do siebie że zawsze bokiem wychodzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Może i zasłużyliśmy na kary, ale nie w takiej wysokości. Ja nie zwiększyłam ilości sztuk tylko wydajność. Poświęciłam mnóstwo czasu, żeby nauczyć się robić dobre pasze i jak podnieść opłacalność przy najmniejszym nakładzie. Zainwestowałam zyski nie w kwotę, a w dobrostan i poprawę zdrowotności. Nie kupiłam jałówek, tylko dochowałam się swoich lepszych niż z importu. Wkalkulowałam w to kary, ale nie w tak dramatycznej wysokości. Nikt kto mądrze kupił kwoty, nie dołożył tyle, co my za kary. Więc mam nadzieje, że chociaż połowę umożą, bo za tyle mogłam kupić kwoty.

 

Z tymi karami różnie bywa jeden z znajomych kupował limit a jeździł rozpadającym się  samochodem, jego sąsiedzi się z niego śmieli bo w tym czasie pokupowali nowe samochody dziś się sytuacja odwróciła i to on się z nich śmieje a dziś jeździ lepszym autem od nich. Znów w rozmowie z kuzynek odnośnie kar i limitów mówiłem aby kupił limit a On odpowiedzią w jakim celu jak mleko 1,8 zł/l to po odjęciu kary też zysk zostaje spory więc po co inwestować w limit, dziś jest płacz że kary wysokie ale jakby mleko było po 1,8 zł to nikt by nie płakał za kary.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

to fakt w biedronce kefi kosztuje 95groszy jak wowczas jak mleko bylo po 1,80zl

biedronka juz jest droga nie to co kiedys.

mleko tez okolice 2 zl cena spada tylko u nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
devar    10

Kościół przeszkadza? Ale jak będziecie umierać to będziecie chcieli być godnie pochowani na cmentarzu i wtedy już nie będzie przeszkadzał? No chyba, że z powodu braku możliwości zabrania ze sobą bogactwa do grobu wolą być pochowani na swoich rozwiniętych gospodarstwach... A teraz spokój! Wracamy do tematu mleka.

 A na co kościołowi ziemia. Niech pilnują kościołów i wiernych, a nie bawią się w spekulacje. A czy będziesz pochowany na cmentarzu czy spopieli cię atom to też tego nie wiesz. Co do mnie to niż leżenie na cmentarzu to wolałbym być spalony i rozsypany w cztery świata strony. Nie uważam się za kogoś tak ważnego , żeby jeszcze sobą zaśmiecać po śmierci ziemie. To co naśmiecę za życia wystarczy:). A Kościół w historii Polski to więcej złego zrobił niż dobrego i dalej to robi.

  Co do serów z Holandii, to bądźmy szczerzy: gdybyśmy my nie eksportowali naszych produktów do Unii to dopiero mielibyśmy serów ( i bez tych sprowadzonych byłoby dwa razy tyle). a praktyki Biedronki faktycznie są godne potępienia. Ale z drugiej strony sprawdźcie ceny w Polskich sklepach. Przeważnie nie są niższe, ale wyższe niż w zagranicznych marketach. Tak samo jak zagranica to i Polacy nas doją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda_86    21

Devar Polacy z małymi sklepikami Noe dostaną takich cen jak Biedronka czy inny market. I tu jest w tym problem. Gdyby była masą małych sklepików a nie marketów to więcej ludzi miałoby pracę i za produkty byłyby wyższe ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

 A na co kościołowi ziemia. Niech pilnują kościołów i wiernych, a nie bawią się w spekulacje. A czy będziesz pochowany na cmentarzu czy spopieli cię atom to też tego nie wiesz. Co do mnie to niż leżenie na cmentarzu to wolałbym być spalony i rozsypany w cztery świata strony. Nie uważam się za kogoś tak ważnego , żeby jeszcze sobą zaśmiecać po śmierci ziemie. To co naśmiecę za życia wystarczy:). A Kościół w historii Polski to więcej złego zrobił niż dobrego i dalej to robi.

  Co do serów z Holandii, to bądźmy szczerzy: gdybyśmy my nie eksportowali naszych produktów do Unii to dopiero mielibyśmy serów ( i bez tych sprowadzonych byłoby dwa razy tyle). a praktyki Biedronki faktycznie są godne potępienia. Ale z drugiej strony sprawdźcie ceny w Polskich sklepach. Przeważnie nie są niższe, ale wyższe niż w zagranicznych marketach. Tak samo jak zagranica to i Polacy nas doją.

Z jaskini byś nie wylazł żeby nie ów kościół. Kościół to ludzie, ludzie są grzeszni więc... Niech pierwszy rzuci kamień kto jest bez grzechu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
devar    10

Z jaskini byś nie wylazł żeby nie ów kościół. Kościół to ludzie, ludzie są grzeszni więc... Niech pierwszy rzuci kamień kto jest bez grzechu. 

 Tak? to dlaczego jak nastało chrześcijaństwo to i nastały wieki ciemne: upadek cywilizacji, spadek liczby ludności. Przestań gadać głupoty, przed kościołem były tysiące lat wielkie cywilizacje. A kościół  w wielu wypadkach doprowadził do ich upadku poprzez zniewolenie umysłu. Poucz się historii i wtedy sie wypowiadaj. Tylko nie takiej historii napisanej przez ksiedza tylko przez kogoś bezstronnego i obiektywnego

  A ksiądz to własnie pierwszy ten kamień podnosi chociaą co innego mówi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabos1981    694

czy tu jest miejsce na taką dyskusje. to JEST TEMAT CENY MLEKA. jak chcecie przedstawiać swoje racje to załóżcie nowy wątek.
Osm Piątnica cena za marzec chyba bez zmian


:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj