Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mistrz18    295

Ciekawe ile prezesi sobie obniżyli wypłaty i Ci wszyscy dyrektorzy i kierownicy, skoro tanieje na calym swiecie to powinno także w ich budżecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2993

Jakby zamknęli granicę i nie pozwolili wwozić mleka z zagranicy to by może ta złotówka się utrzymała....

 

Niech oświadczenia pokażą swoje, bo jako udziałowiec mam prawo chyba wiedzieć ile biorą.... Ciekawe czy wszystkim tak obniżyli czy np niektórym (z zarządu) nie obniżą tak dużo..

Edytowano przez kris91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2993

Aby było te 80 gr później, bo w lato będzie na bank masakra :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2993

nawet jakby embargo znieśli to by cen nie podnieśli, bo by kit wcisnęli że i tak dużo mleka jest....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola13    110

Dokładnie Polaki głupie łykają wszystko... Myślę że może strajk by pomógł? Gdyby tak wszyscy razem się zebrali zjednoczyli to może by coś dało? Też myślę że koło lata cena będzie 60gr.Oni robią z nami co chcą a jak się nie podoba to droga wolna. Zarabiają na nas nie małe pieniądze!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hassi37    21

Wie ktoś czy w mlekovicie po 15 tyś jest +2  gr czy dopiero po 20tyś ?

Jest próg 10,15,20 ,30 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Dokładnie Polaki głupie łykają wszystko... Myślę że może strajk by pomógł? Gdyby tak wszyscy razem się zebrali zjednoczyli to może by coś dało? Też myślę że koło lata cena będzie 60gr.Oni robią z nami co chcą a jak się nie podoba to droga wolna. Zarabiają na nas nie małe pieniądze!!

Zjednoczy się ten co ma 50 tys rocznie z tym co ma 500 tys l. Cene podniosą. Pierwszy dostanie 1 zł a drugi 1,5zł. Pierwszy nastawi krów co by zwiększyć opłacalność i znów od nowa cyrk. 

 

Wychodzą bokiem różnice cenowe. Każdy chciał zwiększać stado żeby mieć lepszą cenę. No to macie. NADPRODUKCJĘ. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie dookoła pełno obór nowych na 200 300 krów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

A  u mnie w całej  gminie  5  ,,krowiarzy''   razem  ok.  100 szt.   tak  że  u  mnie  nadprodukcji  nie ma-   a cena ok.  0.80 ! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola13    110

pawelol111 sorry ale Ty to chyba słabo się orientujesz  w produkcji mleka skoro masz takie myślenie ! Chyba jest to normalne że się zwiększa produkcję mleka a nie zmniejsza to raz ! A po drugie co nasza wina bo dużo mleka ?! A po trzecie wiadomo jest jak ktoś ma więcej mleka a ktoś mniej to ceny są różne w  zależności od litrów to każdy głupi wie ! Bardzo dużo ludzi już polikwidowało bydło i jeszcze dużo zlikwiduje ! A wymówka rządu naszego kochanego że nadprodukcja jest żeby obniżyć cenę bo coś powiedzieć trzeba !!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15352

A to wszystko przez dopłaty do sztuki bydła, żeby dać trzeba wziąć. A jak dopłata do sztuki to trzeba więcej sztuk to więcej dopłat, a jak więcej sztuk to i więcej mlika, a jak więcej mlika to mliko tańsze, a jak mliko tańsze to trzeba więcej sztuk i tak sami się doicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Słuszne słowa: żeby dać trzeba wziąć, to tak na myślenie dla tych którzy piastują tak dopłaty i to co rząd daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Cena powinna być max 2-3 gr wyższa miedzy najmniejszym a najwiekszym dostawcą....ten duży i tak inne produkty kupuje taniej. Ja też  chce złapać przedział wyższy i miałbym tysiąc złoty wiecej za prawie to samo mleko i tak zrobiła sie nadprodukcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1681

Niestety, ale pawelo ma rację. Jak mleko było po 1,5-2,0pln to na hura dostawiać krowy, budować większe obory( w dodatku w większości za kredyt, bo przy takiej cenie się spłaci), nawet po zapłaceniu kary i tak był zarobek. To teraz macie tego efekt. Przecież to mleko, za które płacicie teraz kary, pozostało na rynku, a nie wyparowało, do tego embargo i jest jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15352

Co ten strajk da?

To da że miastowi zobaczą jak to się bambrom powodzi, bo wyjadą nowymi dżonderami na miasto się pokazać. A miastowe znowu powiedzą przyjechali bogacze żebrać od biedaków. I w odzewie zbojkotują picie mleka i cena jeszcze bardziej spadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiek851    8

Bardzo rozsądnie podeszła do sprawy mleczarnia Mlekpol wprowadzając dwie ceny A i B, i tak powinne zrobić wszystkie mleczarnie w Polsce. Bo tu nic nie dadzą protesty strajki i tego typu rzeczy, ceną mleka rządzi rynek, I nie łudźmy się że zrobimy strajk i wyjdzie Jurgiel i nam wyrówna cenę mleka a my dalej będziemy się rozwijać i budować nowe obiekty. Rząd może pomóc szukając nowych rynków zbytu, i prowadzić tak politykę abyśmy mieli takie same szanse wyprodukowania surowca jak inne kraje europejskie (dopłaty itp.) Jeżeli jest nadprodukcja powinien każdy w swoim gospodarstwie ograniczyć produkcję mleka (np. sprzedając część stada, ograniczając pasze treściwe w dawce pokarmowej itp.) mleka będzie mniej to cena przestanie spadać Nie ma innego rozwiązania!!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

panowie tak na marginesie"

dzwonilem wczoraj do glogowka (panstwowe gospodarstwo rolne maja czyste HF) i pytam po ile jalowki cielne a on ze po 6500 plus vat mowie panie mleko spadlo o 50% a wy jalowki dalej macie w takiej cenie.

A głowny chodowca mowi ze im nie zalezy nie  sprzedadza to beda je doic i tym sposobem beda doic 300 jalowek do konca roku a bo i wiecej

Wydajnosc nie mniej niz 30l dziennie 

mleko musi spac na 60 groszy jak jest takie myslenie.

dali by po 4 tysia to bym kupil 8 jalowek a tak nie sobie trzymaja

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabus55    55

pawelol111 sorry ale Ty to chyba słabo się orientujesz  w produkcji mleka skoro masz takie myślenie ! Chyba jest to normalne że się zwiększa produkcję mleka a nie zmniejsza to raz ! A po drugie co nasza wina bo dużo mleka ?! A po trzecie wiadomo jest jak ktoś ma więcej mleka a ktoś mniej to ceny są różne w  zależności od litrów to każdy głupi wie ! Bardzo dużo ludzi już polikwidowało bydło i jeszcze dużo zlikwiduje ! A wymówka rządu naszego kochanego że nadprodukcja jest żeby obniżyć cenę bo coś powiedzieć trzeba !!

 

A co jest normalnego w tym, że się zwiększa produkcję a  nie zmniejsza. Jeśli się coś opłaci to się zwiększa logiczne, ale jeśli się nie opłaci to się zmniejsza. A czyja to jest wina , że jest dużo mleka jeśli nie producentów mleka, bo chyba nie jest to wina producentów mebli? Chyba ktoś tu niedawno się narodził, bo czasy w których to rząd decydował o cenach mleka dawno już minęły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15352

A co za różnica kto będzie je doić, Ty czy oni to i tak te mleko będzie w obiegu. Nic to ceny nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

panowie jak znowu nie zrobia kwot to kazdy bedzie produkowal ile da rady i taka jest prawda inaczej jeden bedzie przestrzegal a drugi nie tacy sa ludzie.

Jutro bede wiedzial ile u nas spadnie ale teraz mnie to wali od maja pastwiskuje wiec cene wyprodukowania bede mial mala ,ale zarobie tez malo  :(

z drugiej strony w miescie bym tego nie zarobil taka prawda..Na razie

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolsz34    6

Cena powinna być max 2-3 gr wyższa miedzy najmniejszym a najwiekszym dostawcą....ten duży i tak inne produkty kupuje taniej. Ja też  chce złapać przedział wyższy i miałbym tysiąc złoty wiecej za prawie to samo mleko i tak zrobiła sie nadprodukcja

Też tak uważam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
devar    10

panowie jak znowu nie zrobia kwot to kazdy bedzie produkowal ile da rady i taka jest prawda inaczej jeden bedzie przestrzegal a drugi nie tacy sa ludzie.

Jutro bede wiedzial ile u nas spadnie ale teraz mnie to wali od maja pastwiskuje wiec cene wyprodukowania bede mial mala ,ale zarobie tez malo  :(

z drugiej strony w miescie bym tego nie zarobil taka prawda..Na razie

 Zgadzam się z tobą z tym majem, o ile znowu nie będzie suszy.

A mleko to nie będzie drogie. U mnie w okolicy jeszcze nigdy nie było takiego ruchu w polu i jeszcze nigdy nie sypali rolnicy tyle nawozów co teraz. Biorą kredyty i sypią. Wczoraj u sąsiada poszła jedna krowa, a dziś rano przyjechały cztery jałówki. I kto tu mówi o braku opłacalności.

  A tak na poważnie to każdy kto tak robi to na siebie bat kręci. I niedługo gospodarstwo na kościół przekaże( tak jak mówi nowa ustawa). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj