Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
michatek    4

Wie ktoś czy w mlekovicie po 15 tyś jest +2  gr czy dopiero po 20tyś ?

 

no właśnie jakie progi sa w mlekovicie może ktoś wie dokładnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

W oddziałach też czy w centrali? Do was też przyszło pismo że o bieżących wynikach będą smsami informować? Ma ktoś cennik z Trzebowniska?

 

W centrali dzisiaj przyszedł sms że "cena za marzec bez zmian", nie wiem jak w innych oddziałach ale w wysokim jest już to dawno sms'ami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

Podobno po radzie w mlekpolu obniżono cenę o 10 groszy za marzec ale na 100% nie wiem czy to pewna informacja. Ktoś coś słyszał?

Edytowano przez kamil1616

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

A mlekpol to przypadkiem nie zmienia ceny na przód a nie za skończony miesiąc?, czyli obniżka powinna być za kwiecień dopiero?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

Za marzec bo dopiero 10 wypłata, zawsze przed 10 coś kombinują

Edytowano przez kamil1616

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max1987    20

Moi maja niby obciąć o 10 wiec zrównam sie z złotówka:( Ale zobaczymy jak faktura bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

ja mam 5tys miesiecznie rat a gacie mam czyste ty kolego zalosnie sie powtarzasz od pol roku z tym gnojeniem pewnie tam jakis sasiad idzie osrto a tobie zal dupsko sciska mam i ja na wiosce kilku takich patyrakow co za gierka uleputal jakis chlewik a teraz chodzi i narz4eka tyko i z baniko na roweze 30l mleka wiezie a ja miewam sie dobrze i taki gnuj morze tylko z bolem dupska na moje maszyny popatrzec

 

coz widac w twoim poscie strach,ale w ramach wyjasnien.....

 

panowie ja nie pisze zeby po kims jezdzic ,ale ku przestrodze.

pamietacie glupkowate haslo ""kto  nie inwestuje to sie cofa wiec musicie wziasc kredyt"" tych pseudo doradcow a wlasciwie sprzedawcow  ladnie nazwanych doradcami.ile ono zlego zrobilo a "'sprzedawcy ""swoje skasowali .a ty rolniku sie martw.

nie dajmy sie wpuscic w maliny w przyszlosci

 

ja osobiscie wole jezdzic ursusem5314 i spac spokojnie niz nowym john deerem na kredyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

to bylo wyjasnienie jak bede wiedzial ile obnizka u nas  to napisze prognozuje 8gr do 80gr/litr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

A Mleks Wyszków 6 gr w dół mimo,że Mlekovita bez zmian, czyli już spadli >10  gr w dwa miesiące w stosunku do Mlekovity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Bo mleks wyszków to nie jest oddział mlekovity tak jak np. baranowo czy inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

mlekpol -10 gr za marzec a za kwiecien podobno -20gr( tylko nie jestem pewien czy obnizka za litr mleka czy roznica za mleko A z tego roku i mleko B z ubieglego roku). byla tez mowa ze beda wylapywac tych ktorzy mleko wirują.

Edytowano przez tay29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

 

pamietacie glupkowate haslo ""kto  nie inwestuje to sie cofa wiec musicie wziasc kredyt"" tych pseudo doradcow a wlasciwie sprzedawcow  ladnie nazwanych doradcami.ile ono zlego zrobilo a "'sprzedawcy ""swoje skasowali .a ty rolniku sie martw.

nie dajmy sie wpuscic w maliny w przyszlosci

 

ja osobiscie wole jezdzic ursusem5314 i spac spokojnie niz nowym john deerem na kredyt

 

 

 

To hasło wcale nie jest głupkowate, tylko jak najbardziej prawdziwe, trzeba spojrzeć na to z innej perspektywy i zadać sobie pytanie czy kupno nowego traktora to rozwój. Poza tym nie każdy inwestuje na kredyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oj cieżko z nami panowie teraz. Ale współczuje teraz dlużnikom ,pierdzą na maksa heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Mlekovita miała do tej pory premie od ilości. Chyba co 10 tys po 5 gr. Maksymalny próg 30 tys. Poprawcie jak się mylę. Obcieła tym ponad 40 tys dodatkowe 7 gr.

Smsy są od dawna. 2 zł na fakturze za nie odliczają :)

Kto się przeliczył z inwestycjami, ten ma ciężko. Większość bierze rozsądnie na rzeczy, które na siebie pracują. Ci którzy nic nie inwestują, zasuwają niewspółmiernie z zarobkiem. Wolę zacisnąć pasa i mniej robić fizycznie. Chyba że ktoś pokazówkę robi, to inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Nie jest tak jak mówisz, w mlekovicie progi się pozmieniały około rok temu, w styczniu zrobili obniżkę 5 gr dla wszystkich + dodatkowo usunęli dopłatę 2 gr dla tych powyżej 50 tys.(to był ostatni próg ilosciowy), a w lutym usunęli dopłatę za próg powyżej 40 tys. (też było 2 gr) więc teraz największy próg w mlekovicie(bynajmniej w wysokim) to 30 tys. litrów, powyżej tego progu każdy ma taka samą cenę za mleko, czy masz 31000l czy 45000 czy 55000l czy 100 tys.l miesięcznie  to każdy ma tą samą cenę za mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

A między 10 tys, 20 tys, 30 tys jakie są w takim razie różnice? Mnie jak sabrakło 200 l do 10 tys to obcieli 5 gr... Co do tych cięć na 40 i 50 tys to ja smsy zrozumiałam inaczej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

SMS Mlekpol

Od 01.03.2016 następuje obniżka ceny mleka o 10 groszy w poz. dopłaty pkt.4.

 

więc oficjalnie mamy za marzec 10gr mniej, chyba że to prima aprilisowy żart, tylko że jakoś mnie nie śmieszy


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

A między 10 tys, 20 tys, 30 tys jakie są w takim razie różnice? Mnie jak sabrakło 200 l do 10 tys to obcieli 5 gr... Co do tych cięć na 40 i 50 tys to ja smsy zrozumiałam inaczej:)

 

nie pamiętam dokładnie bo spisałem sobie tylko te wyższe dopłaty(te które mnie interesowały czyli 40 i 50 tyś) ale na pewno były tam większe dopłaty, najmniejsze były za 40 i 50 tys(po 2 gr za każdy), i nie wiem czy nie było tam przypadkiem dopłaty od 10,15,20,30,40 i 50 tys., napewno największe progi był 30,40 i 50 a teraz jest największy 30 tysięcy, oni to tak dziwnie w tych sms'ach napisali jakby była kara dla tych co mają więcej mleka(powyżej 40 i 50 tys.) a oni po prostu zabrali nagrodę za więcej litrów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate12345    27

Z tego co wiem to są +2 gr przy 3, 6, 10, 20, 30 tyś i wydaje mi się że po 15 ale na 100% nie wiem

Sorki wiem ze nie w tym temacie ale może mi ktoś odpowie jakie musi być szambo w oborze ściółkowej tzn. ile litrów na sztukę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2993

SMS Mlekpol

Od 01.03.2016 następuje obniżka ceny mleka o 10 groszy w poz. dopłaty pkt.4.

 

więc oficjalnie mamy za marzec 10gr mniej, chyba że to prima aprilisowy żart, tylko że jakoś mnie nie śmieszy

 

Dokładnie to samo dostałem to aż się wku****em jak przeczytałem, bo poniżej 1 zł już wychodzi a śruta jakoś nie staniała.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola13    110

Niestety ale obawiam się że będzie jeszcze takiej .Może Ruski będą brali od nas ale puki co to trzeba czekać do lipca . W Polsce twierdzą że już jest tyle mleka że trzeba obniżyć do 60 gr. Jednym słowem MASAKRA :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj