Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Artek84    104

Zgadzam się z moimi przedmówcami w 1000% i dodatkowo z tego co ja zauważyłem to raczej ci mniejsi hodowcy produkują lepszej jakosci mleko ale może to tylko mi się tak wydaje .I może ten trend się odwróci bo ludzie coraz bardziej patrzą na to zeby było EKOLOGICZNE to co jedzą więc dobre zmiany juz powoli widać teraz tylko skłonić do tego producentów zeby robili na jakość a nie na ilość ale to musi być cena odpowiednia i powiedziałbym na odwrót premiować małych za ich dobrej jakośći mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co jest ekologicznego w mleko od dostawcy 200 000 tyś a tego co dostarcza 20 000 tyś moim zdaniem nie ma żadnej różnicy. Rynek jest prosty produkujesz wiecej ijednorodnego produktu to na koniec masz większy zysk jeśłi produkcja jest mała i zróznicowana to rosną koszty stałe i zysk jest mniejszy. Każdy zdrowy na umyśle człowiek zwieksza produkcję i nastawia się na jedno (specjalizacja każdego gospodarstwa) Bo gospodarstwa mieszane były za komuny a dziś mam inne czasy. Ten co nie nosi do banku w zebach jak to niektórzy piszą to pewnie noszą obornik na widłach niestety coś za coś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BarteqD    27

Było u nas w sklepie kiedyś Ekologiczne z Piątnicy po prawie 5 zł za litr. Obecnie nie zamawiaja tego mleka bo nik tego nie kupuje. Wystało się w sklepie na półce a potem na półce za 50% ceny bo termin przydatności do spożycia mijał... i też nikt nie kupił. Moda na ekologiczne rzeczywiście jest ale ludzi nie stać na takie ceny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artek84    104

A kto pisze o zróznicowanej hodowli bo ja pisze tylko o produkcji mleka czyli krówki , a każdy zdrowy na umyśle zastanawia sie co robi i czy w dłuzszej perspektywie to zwiększenie produkcji mu nie wyjdzie bokiem bo idąc twoim tropem to zwiekszajmy wszyscy aż  w końcu mleko bedzie po 50groszy albo i tańsze , i tak produkcje bedziesz może miał dużą ale czy po odliczeniu kosztów coś ci zostanie to już inna sprawa.Więc trzeba myśleć co się robi a nie tylko patrzyć na dzisiejszy dzień bo w każdej produkcji myśli się daleko do przodu.


I ta cena 5 zł za litr to kosmos bo ktoś chyba rozum stracił dając taką cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Wracając do vatu to każdy co roku inwestuje z paliwa jest najwięcej bo rocznie spalam paliwa za 20 tys a to już robi kwotę, dochodzą koncentraty, folia ktora jest bardzo droga, środki ochrony roślin, różne części. Co do vatu to jestem zadowolony co roku na plus kilka tys
Z tucznikami jest tak samo produkujesz dużo masz lepsza lecę. A na jakoś trzeba zapracować.

Edytowano przez ukaszProcho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
devar    10

Tak niech ci duzi jeszcze bardziej się specjalizują, niech wchłaniają mniejsze gospodarstwa i zwiększają produkcję. Tylko kto to mleko wypije. Może jak cena zejdzie do 60 groszy.

 - Arabowie nie kupią bo ropa tania i chociaż by zjedli te nasze sery to nie bardzo mają za co je kupić. Nawiasem mówiąc Irańczycy kupują jałówki HF z Niemiec setkami tysięcy. Tak, że oni przynajmniej przez jakiś czas będą samowystarczalni.

- Chińczycy nakupili już tyle na zapas, że starczy im na najbliższy rok. A, że są narodem zapobiegliwym to budują nowe magazyny i kupują dalej na zapas. Bo przy tej cenie nie chcą ryzykować, że będą przepłacać. 

- Ukraina produkuje już tyle mleka co Polska i ma w przybliżeniu tyle samo mieszkańców. Tylko marzą o tym, żeby wejść na rynek unijny. A u nich koszty produkcji są o rząd wielkości niższe, a gleby lepsze. Widać to już na przykładzie zbóż, które mogą w ramach kontyngentów wjeżdżać do Unii.

- Rosja - jak tak dalej pójdzie to za parę lat nie my do nich, ale oni do nas będą eksportować mleko. Paradoksalnie embargo może pomóc ichniemu rolnictwu.

- Może Afrykańczycy by od nas kupili, ale jeżeli dniówka zarobku wynosi 2 dolary, to nikt taki nie zapłaci za nasz ser 10 dolarów. Zresztą bądźmy szczerzy: to my niszczymy ich rolnictwo przez dampingowanie naszych produktów rolniczych. Gdyby nie różnego rodzaju subsydia to istnieje duże prawdopodobieństwo, że to właśnie oni zalewaliby nasz rynek swoimi produktami, a nie my ich.

 I na koniec USA zwiększają produkcję mleka, Chiny budują fermy na północy kraju na kilka milionów sztuk bydła, w Unii zwiększa się gwałtownie produkcja, w Oceanii tylko ze względu na suszę produkcja nie zwiększa się obecnie , ale i nie zmniejsza. Jeżeli więc ktoś myśli, ze przy obecnej polityce mleko będzie (przynajmniej w perspektywie 3 do 5 lat) kosztowało powyżej 1.1 złotego to jest marzycielem. Najprawdopodobniej w najbliższym czasie ta cena ustabilizuje się na poziomie 90 groszy. Ale pożyjemy i zobaczymy...

cena tłusz 4.01, białko 3,3 ilość 5000 litrów cena 1,01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

Zgadzam się z moimi przedmówcami w 1000% i dodatkowo z tego co ja zauważyłem to raczej ci mniejsi hodowcy produkują lepszej jakosci mleko ale może to tylko mi się tak wydaje .I może ten trend się odwróci bo ludzie coraz bardziej patrzą na to zeby było EKOLOGICZNE to co jedzą więc dobre zmiany juz powoli widać teraz tylko skłonić do tego producentów zeby robili na jakość a nie na ilość ale to musi być cena odpowiednia i powiedziałbym na odwrót premiować małych za ich dobrej jakośći mleko.

 

panowie duzi produkuja dziadostwo w stosunku do malych dlaczego? sruta gmo. tluszcze chronione itd itd mali np najmniejsi  2 lub 3 krowy tam krowa widzi tylko trawe i siano nie musze mowiec ktore mleko jest lepsze.

 

panowie my w polsce bedziemy uwazac i produkowac malo tak zeby cena byla wysoka mowie jasno!!  to nic nie da!! bo za granica beda produkowac na maksa  ile sie da i cena i tak bedzie niska. Dzis liczy sie tylko cena wyprodukowania musimy byc tansi od nich zeby oni bankrutowali nie my.

niskie ceny doprowadza do bankructwa 30 % gospodarstw i potem cena wzrosnie na pare lat az znowy te gospodarstwa sie odbuduja i tak w kolo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

nie placzcie nikt nie zbankrutuje co najwyżej nie będzie go stać na nowego ML-mercedesa lub za ziemię nie będzie płacić po 100tys za ha

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I tyle po naszym interesie krowiarze.komornicy w akcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Dlaczego mleko ze sruty jest gorsze od tego z siana?

Mleko od mniej wydajnych krów, którym wystarczy łąka w lecie i sianko w zimie ma więcej suchej masy, czyli białka, tłuszczu, kazeiny, witamin, minerałów itp. Jest bardziej przydatne na sery i wszelkie produkty, dlatego powinno kosztować chociaż 50% więcej. 5 zł w sklepie to paranoja. Tu nie chodzi o dorabianie się pośredników, tylko docenianie ciężkiej, często nie zmechanizowanej pracy.

Uwielbiam moje superwydajne hfki, ale niestety zagłodziłabym je łączką. Jerseye dadzą 5 tys litrów obgryzając krzaki w ogrodzie, hf ponad 10 tys musi dostać wynalazki żeby siebie nie pożreć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra cena jak cena na razie jeszcze znośna a co będzie za kilka miesięcy albo lat to trudno powiedzieć. Bo raz jakaś susza 2 lata z rzędu w Europie i już inna rozmowa albo choroba po żyjemy zobaczymy. Co do dużych mleczarzy nie pisze tego ze złości ale w mojej okolicy jest paru co kupują mleko od sąsiada a moją po 100 krów. Co więcej siedzi człowiek w ośrodku zdrowa a Ci noszą po kilka buteleczek wody utlenionej. Teraz lenistwo na wsi kartofle kupują, warzywo kupują, jajka kupują gdzie ten kryzys :D

Edytowano przez ZiemowitWielki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

od 1 kwietnia mlekpol -15gr z litra , także stabilizacja nastąpi przy cenie 60gr. tak się zapowiada, druga sprawa cena mleka A i B, a więc Ci wszyscy co kreski mają to już padac i płakac..........


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koledzy jak teraz sytuacja w Piątnicy wygląda? Rusza ten zakaz stosowania pasz GMO? Wiecie już jak mają to sprawdzać? Cena spadnie czy jeszcze zostaje na obecnym poziomie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

od 1 kwietnia mlekpol -15gr z litra , także stabilizacja nastąpi przy cenie 60gr. tak się zapowiada, druga sprawa cena mleka A i B, a więc Ci wszyscy co kreski mają to już padac i płakac..........

 

w mlekovicie w styczniu 7, w lutym 2, w marcu 5 i wychodzi podobnie także mlekpol "też musiał"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ZiemowitWielki  Z tym to trochę przesadziłeś: "Teraz lenistwo na wsi kartofle kupują, warzywo kupują, jajka kupują gdzie ten kryzys"

 

Nie nie wcale u mnie w okolicy tak jest jak jeden czy dwóch we wsi ma ziemniaków kawałek i warzywo to dobrze :)  może u Ciebie inaczej sprawa wygląda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekRolnik    3039

@ZiemowitWielki No u mnie w okolicy każdy ma swój mały ogródek, przeważnie każdy sadzi ziemniaki, my np z dziadkiem na spółkę mamy 0.5ha ziemniaków, a tak w okolicy większość też sadzi ziemniaki do powierzchni powiedzmy 0.5ha aby sobie wystarczyło :) kilkanaście kur też każdy posiada bo po co kupować jajka jak swoja żywność smaczniejsza oraz jakaś świnka się znajdzie aby mięso też było swoje :)

Edytowano przez WitekRolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ZiemowitWielki No u mnie w okolicy każdy ma swój mały ogródek, przeważnie każdy sadzi ziemniaki, my np z dziadkiem na spółkę mamy 0.5ha ziemniaków, a tak w okolicy większość też sadzi ziemniaki do powierzchni powiedzmy 0.5ha aby sobie wystarczyło :) kilkanaście kur też każdy posiada bo po co kupować jajka jak swoja żywność smaczniejsza oraz jakaś świnka się znajdzie aby mięso też było swoje :)

 

Prawidłowo ja akurat nie mam gdzie trzymać a ziemniaków to miałem 20 arów :D dobra temat o mleku nie zaśmiecajmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrz18    294

Jeszcze napiszcie o koniach i kurczakach, ogolnie beztołk na tym temacie, polowa postów jest o vacie, kredytach i komornikach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mistrzu to wypieprzaj stąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koledzy jak teraz sytuacja w Piątnicy wygląda? Rusza ten zakaz stosowania pasz GMO? Wiecie już jak mają to sprawdzać? Cena spadnie czy jeszcze zostaje na obecnym poziomie?

Tak od 1 kwietnia zakaz gmo,będą kontrole w gospodarstwach jaka posiada się pasze z jakiego zrodla,nie wiem natomiast jak oni to w mleku wykryja odnośnie ceny to zostaje bez zmian :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

W mleku to jest chyba nie do wykrycia, a jak będą sprawdzać pasze to z miesiąc ludzie pokupują taką paszę, później większość będzie jechała znowu na normalnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

od 1 kwietnia mlekpol -15gr z litra , także stabilizacja nastąpi przy cenie 60gr. tak się zapowiada, druga sprawa cena mleka A i B, a więc Ci wszyscy co kreski mają to już padac i płakac..........

 

od kogo masz taką informację? skoro zebrania nie było? :P

bajki piszecie i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wątpię żeby ktoś spróbował to zrobić za duże ryzyko,od razu wyjazd z mleczarni jeśli dojdą,A w obecnej sytuacji Piątnica to naprawdę dobra mleczarnia dużo wymaga ale godnie płaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj