Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Kiedy mleko zdrożeje?

galeria
Jałówka mm
przezuwaczka    446

Oki:)
1,2991 zł/l z vat i oceną
Ilość 11203 kg tł 3,97 bł 3,26

Znajomy powyżej 40 tys ma 1,35. Nie wiem o jakich parametrach, ale może demonizował. Poprawcie mnie, jeśli się mylę, że to podobna cena.
Bez vatu nie ma sensu podawać, bo vatowcy i tak go sobie odliczają. Ja jestem na ryczałcie, bo musiałabym dokładać. Dopiero inwestując ponad 40 tys rocznie wyszłabym na plus.

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chyba ci sie miesiace pomylily bo napewno ani ty ani twoj znajomy takiej ceny nie maja. Ja przy tluszczu 4,07% i bialku 3,35% powyzej 40tys ale to bez znaczenia bo ostatni prog cenowy to 30tys. teraz mialem 1,26469zl vatowiec wiec roznica z ryczaltowcem 2% czyli ok 2.5grosza a ty ze slabszymi parametrami i kilka progow nizej mimo to masz lepsza cene?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14106

Zgadza się ,cysterny z napisem "sawuszkin" wożą mleko do Baranowa. Codziennie widać je przy mlekovicie oraz w przejętym hochlandzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Majru12 ale ja ten ciągnik miałem nowy komfortowy za 100 tys wiec to nie taka duża inwestycja w skali kilku lat. Bo dostałem dofinansowanie, bez to bym kupił belarusa za 100 i byłoby to samo.

A co to za różnica ryczaltowiec czy vatowiec? Jestem na vacie i mam 5% vatu z paliwa i wszystkich środków mogę odliczyć jeszcze nigdy nie dolozylem a wręcz jestem na plusie. Przy kupnie nowych maszyn w jednym roku zyskałem 60 tys.
Ja przy ilości 11 tys dostaje 1,02 zł brutto a wy tutaj takie ceny piszecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Wybacz @kargo pomyliłam się i podałam luty, a to przecierz zapłata za styczeń. Poszukam w czeluściach biurka ostatniej i podam. Lecz nie zmienia to faktu, że różnica jest nie wielka, bo przelew podobny, a ostatnie obniżki mieliśmy 2-3 mies temu. Znajomy ma dużo krów kończących lak, więc parametry dużo lepsze, ale faktury nie widziałam.

Orientujesz się, jak liczą te dopłaty do litrów i za parametry i która kwota jest za co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widocznie oddziały dostają minimalnie mniej. Ja przy ilości poniżej 10 tyś, tłuszczu 4,16 i białku 3,41 dostałem 1,10 netto. Z oceną byłoby 2 grosze więcej. Kiedyś progi ilościowe były co 5 groszy próg, ale podobno się zmieniło i nikt nie informował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

ukaszProcho tylko zwróć uwagę na to,że jak nie będziesz kupować dość często to się nie opłaci,bo vat z mleka masz co miesiąc.

Załóżmy że masz 10tys l to jest 800zł vatu x 12msc=9600zł vatu z mleka teraz powiedzmy paliwo 10tys=800zł vatu zostaję Ci 8800zł Vatu który musisz wrócić czyli powiedzmy że kupisz maszynę za resztę czyli ok 38tys zł. Czyli zostaję Ci z mleka z roku przy 11 tys/l 11x12x 1.02=134000zł-38000=96 tys zł a gdzie reszta będziesz co roku inwestował? jeżeli tak to ok

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janbaa12    0

Poprostu duży produkuje dużo mało wartościowego surowca , tylko i wyłącznie chodzi o litry a nie o jakości a to jest błędne koło które , zaraz sie zepsuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@poziomka W normalnym miesiącu odliczasz wszystkie pasze, części, usługi obce, paliwo. W ciągu roku są nawozy, śor, folie itd. Grosz do grosza na różnicy w stawce vat i jesteś na plus. Oczywiście w urzędzie nikt nie jest głupi i żelazna zasade rachunkowości znają tzn koszty nie mogą być większe niż przychody...

Cena mleka za marzec bez zmian. Skup z dnia na dzień większy w mleczarni. I co z tym rozlanym mlekiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
devar    10

Tak mówiąc, ze tylko dużym się należy to paranoja. Oczywiście najlepiej by było gdyby do mleczarni dostarczał mleko jeden gospodarz i to najlepiej mlekociągiem:). Ale co z resztą uczestników rynku? Czy tu chodzi tylko o dziki kapitalizm. Duży produkuje więcej to i tak więcej zarabia. Ale i mały chce żyć i kierowcy zwożący mleko chcą żyć i ci którzy piszą faktury też. A dla tych którzy sprzedali się pieniądzu polecam opamietanie( żeby nie czuć się jak zwykła dziwka lub kawał sk... syna) :https://www.youtube.com/watch?v=Ht8P6LhKkGk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Przeraża mnie to, że takie są różnice w cenach między oddziałami, a tym bardziej między mleczarniami. U nas obcieli od listopada 10 gr a było ponad 1,40. Tym większym w sumie jeszcze 7 gr. Ja więcej tracę na białku...
Vat tylko przy konkretnych inwestycjach. Nawozy mają mały. Pasz gotowych nie kupuję, bo sami mieszamy, a składniki mają też mały vat. W planie inwestycje, ale w 5 lat i tak vat wyjdzie z małym plusem, jakbym sama to prowadziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

ja przy 40tys za luty mialem 1.29zł  vatoviec- za marzec niestety tak jak kargo wczesniej pisal -5gr :/

a co do vatu to kto nie inwestuje i nie zamierza inwestowac to na vat nie przechodzi proste i logiczne, najwiecej narzekaja na vat Ci ci na nim nie sa...

Edytowano przez zetorr6441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

panowie rolnik co produkuje wiecej musi dostawac wiecej za mleko to czywiste nie wieem z kad takie pomysly ze powinno byc rowno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artek84    104

panowie rolnik co produkuje wiecej musi dostawac wiecej za mleko to czywiste nie wieem z kad takie pomysly ze powinno byc rowno

 

Z ekonomicznego punktu widzenia to niema sensu co piszesz bo np;przychodzi klient powiedzmy do kopalni i mówi chce kupić 10 ton węgla to kopalnia mu sprzeda po cenie jaką mają w cennikach ale jak przyjdzie inny i powie ze chce kupic 1000ton to juz kopalnia mu zejdzie z ceny bo ma klienta na duża ilosc swojego towaru i moze zejsc z marzy bo i tak się jej to opłaci a mam 1000ton z głowy , tak działa rynek ,kolejna sprawa duży ma niskie koszty produkcji(kup 1 tone paszy a kup 10ton itp.) mają nowoczesniejszy sprzęt więc sie tak nie omachają jak ten co ma powiedzmy 20-30 krów a to tylko co jest teraz to stoi do góry nagami ale przez takie premiowanie głópoty(bo podcina się gałąż na której się siedzi) mamy kryzys bo gdyby ceny były równe to ci wielcy by tak nie powiększali produkcji  i obecna sytuacja wyglądałaby moze inaczej.I nie zazdroszcze nikomu niczego bo czego niby ??? maszyn , a moze ceny za mleko ??? nic z tych rzeczy tak poprostu działa rynek.Faktycznie ktoś wczesniej napisał dobrze ze to jest wyzysk dużych kosztem małych ale może rynek to skoryguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

artek kopalnia to nie krowa obrobic 1 krow a 300 to nie to samo koszt pradu ,pracy itd zebrac 50 ton kiszonki a 50000 to duza roznica i najwazniejsz to cie mobilizuje zeby oddawac wiecej.

 

ja ma 30  kr a zaczynalem od 2 gdybym mial taka sama cene jaka mialbym motywacje. na pewno mniejsza glownie fiannsowo.

 

co do innych poruszonych spraw swiat stoi na glowie idziesz do banku zalozyc lokate ma  1milion tysia 1 % dostaniesz idziesz z 5 tysia 5%.masz

 

 

arek ci wielcy co zwiekszaja produkcje to nie polacy bynajmniej tu sie licza swiatowi producenci zagraniczni

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artek84    104

artek kopalnia to nie krowa obrobic 1 krow a 300 to nie to samo koszt pradu ,pracy itd zebrac 50 ton kiszonki a 50000 to duza roznica i najwazniejsz to cie mobilizuje zeby oddawac wiecej.

 

ja ma 30  kr a zaczynalem od 2 gdybym mial taka sama cene jaka mialbym motywacje. na pewno mniejsza glownie fiannsowo.

 

co do innych poruszonych spraw swiat stoi na glowie idziesz do banku zalozyc lokate ma  1milion tysia 1 % dostaniesz idziesz z 5 tysia 5%.masz

 

 

arek ci wielcy co zwiekszaja produkcje to nie polacy bynajmniej tu sie licza swiatowi producenci zagraniczni

 

Jezeli idziemy przykładem kopalni to tam też są koszty takie jak prąd wydobyć ten węgiel opłacic pracowników itp.więc to nie argument za wyzszą ceną i fakt gdyby nie wyższa cena to ludzie by nie zwiększali ale co za tym idzie nie było by może tego.Mówisz miałeś 2 więc i one dawały ci zysk jak zwiększyłeś do 30 i wnioskuje ze stanołes na tym więc znasz granice a najgorsi są ci którzy nie znają granicy bo zeby tylko więcej.A co do banków to to jest chory twór dlatego bo albo niema tego co by sie oparł ich kasie lub woli politycznej w Polsce czy na całym swiecie zeby z tym sektorem coś zrobic.I owszem to nie wina samych Polaków(ale ja nie napisałem ze są za to winni) tylko całego sektora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artek84    104

Ale jednak jakiś bezpiecznik samowolny czy mimowolny jest potrzebny żeby produkcja wychamowała i dało się z tego żyć bo rynek to nie rzeka bez dna wchłonie pewną ilość i z nadwyżkami problem a wtedy spada cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
devar    10

marju12

I tu właśnie leży pies pogrzebany. Wszyscy myślą, że zawojują świat, a to korporacje robią z nich głąbów i tylko się śmieją. 30 krów mało, a ile trzeba 1000, 10000?  Wszystko powinno mieć swój umiar. Kiedyś ludzie wierzyli w komunizm bo tak mieli wałowany światopogląd. Dziś wierzą w kapitalizm, a to takie samo gówno jak komunizm albo nawet gorsze. Jak tak dalej pójdzie to zobaczymy do czego doprowadzi nas ta rabunkowa gospodarka. Za 30 lat jak będą wszyscy myśleli tak jak ty to nie będzie już niczego dla przyszłych pokoleń, bo wszystko zdewastujemy i zadłużymy. A i zmiany klimatyczne spowodowane miedzy innymi przez super przemysłowe rolnictwo uniemożliwią dalszą produkcję żywności. 

  Dziś nie opłaca się produkować przy 50 krowach, za dziesięć lat będzie trzeba trzymać 500, żeby mieć tyle co teraz przy tych 50-ciu. Jaki jest w tym sens?

Chyba tylko zadowolenie tego który będzie coś miał( w sumie będzie miał tylko kupę roboty i długów), że drugi nie ma nic.

Ps.  

        W Europie Zachodniej już zaczynają dostrzegać, że gospodarstwa super towarowe to nie jest idealne rozwiązanie.


Artek 84

  Podpisuję się pod twoim postem czterema kończynami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    928

Kiedyś było 3-4 krowy i każdy żył i każdemu wystarczało i każdy był szczęśliwy. A teraz ?, więcej i więcej i więcej... 

Edytowano przez ThePerkins

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

kiedys brali mleko aby biale 0,88 groszy ostatnia taka cena w 2006 roku byla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolsz34    6

marju12 gdyby cena była równa to nie miałbyś motywacji powiadasz. Ale za to mnie by wystarczało żeby żyć z 6 krów, a skoro ja bym żył z 6 to Ty tym bardziej powiedzmy np. z 15 (bo przecież nie miałbyś motywacji na 30 jak obecnie). I do czego doprowadza takie zachęcanie do powiększania gospodarstw poprzez premiowanie ilości? Małych gospodarzy się niszczy a dużych w wielu przypadkach wpędza w kredyty do tego dorzucić aktualny problem z dopłatami i znajdź tu chodźby jednego gospodarza który jest zadowolony z tego co robi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Żeby mleczarnie premiowały małych hodowców za pastwiskowanie tak, jak we Francji, to myślę, że ten problem by się rozwiązał. Skorzystaliby na tym wszyscy. Mleczarnie miałyby wysokiej klasy produkty. A ziemi nie użytkowanoby w monokulturze kukurydzianej. Wróciłyby wszędzie, gdzie okiem sięgnąć urzytki zielone. Wtedy rasy rodzime miałyby szansę wrócić. Produkcja ekstęsywna, długowieczność ,zdrowie krów i konsumentów.
Takie marzenia, ale myślę, że kiedyś realne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

MLEKOVITA Działdowo  1,19 zł/litr (cena z vatem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj