Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Kiedy mleko zdrożeje?

galeria
Qbrick
jankeson    48

Z 20 banków w Polsce tylko Spółdzielczy i chyba pko( skarbonka) mają chyba polski kapitał. Bgż już się sprzedał.

Mam nadzieję, że to tylko plotki, bo pod artykułem na agrofoto.pl dostawca mlekovity dowiedział się o obniżkach w Mlekovicie.

Drogi kolego to ja Tobie współczuję jeżeli liczysz na banki spółdzielcze.To jest odrębny organizm który nie podlega żadnym kontrolom i instytucjom,takie państwo w państwie.Uwierz mi wiem o czym mówię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja na nic nie liczę. Ktoś zapytał jakie są jeszcze polskie banki to odpowiedziałem. Mam u nich kredyt, ale w granicach rozsadku i mimo dużej papierologii dogaduję się ze swoim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

Sporo osób likwiduję stada a myślę,że już tak nie powstają wielkie fermy. Więc mleka nie wiadomo ile raczej nie będzie. Druga sprawa jak ludzie dalej będą kończyć działalności to mleczarnie będą potrzebowały mleka przecież one mają umowy kontraktacyjne i muszę produkować określone ilości mleka a jak nie to są kary. Wiadomo,że są ciężkie czasy ale myślę,że mleczarnie wiedzą,że każdy grosz dla nas w duł to niższa opłacalność, dlatego te mleczarnie,które dobrze prosperują to myślę,że będą płacić dość rozsądną cenę, bo przecież gdyby nie hodowca to by ich nie było. Zawsze po dużej burzy jest ładna pogoda,trzeba ją przeczekać a napewno w przyszłości coś się zmieni na lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1783

@poziomka

W styczniu i lutym 10% więcej mleka w Polsce niż w analogicznym okresie ubiegłego roku więc nie wiem co ty gadasz czy jesteś oderwany od rzeczywistości czy co. Gro mleczarni zostało z ręką w nocniku przy embargu rosyjskim i nawet majac umowy co mogli zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

moim zdaniem kto ma kredyt to zostaje mu tylko ucieczka do przodu czyli zwiększanie skali produkcji żeby starczyło na raty. Także zmniejszenia ilości produkowanego mleka raczej bym się nie spodziewał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weź uciekaj do przodu :D  trzeba coś tym krowom dać dobrze jak ktoś ma więcej ziemi i możliwość jeszcze dokręcić parę bel. Bo na zakup i dzierżawę to też kasa. Idą trudne czasy nie ma się co oszukiwać tylko myśleć co by tutaj obciąć zawczasu by wyżyć, na razie jeszcze 1,08 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Mówicie, że ludzie będą zwiększać produkcje. Pytam was z czego, jeśli pasz objętościowych mają przynajmniej 30 % mniej niż w poprzednim roku. U nas zawsze jałówki były w cenie. Teraz jest zastój i ludzie jeśli kupują to krowy z likwidacji obór. Podobno szansą dla nas jest nie export produktów mleczarskich lecz zwiększenie krajowej konsumpcji. Zacznijmy może od siebie. Kupujmy tylko swoje sery, masło itp i jedzmy ich więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

Mateusz1q zobaczymy jak to długo potrwa.  Należało szukać nowych rynków zbytu a nie się opierać na bardzo dobrze produkcyjnym rynku tylko i wyłącznie dziś między innymi mamy poprzez to mniej czasu na znajdowanie rynku zbytu jak i wpływa to na cenę mleka. Gdyby rynki były poszukiwane wcześniej(a przecież ta procedura jest kosztowna) to wtedy w roku 2014 nikt by tego zbytnio nie odczuł.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankeson    48

Ja na nic nie liczę. Ktoś zapytał jakie są jeszcze polskie banki to odpowiedziałem. Mam u nich kredyt, ale w granicach rozsadku i mimo dużej papierologii dogaduję się ze swoim.

Kolego uważaj na nich ,bo mnie właśnie bank spółdzielczy zniszczył.Ze wszystkimi komercyjnymi się po dogadywałem a tu beton:-( Też jak zaczynałem to kierowałem się tym samym, że to POLSKI bank i nawet w razie jakichkolwiek kłopotów,pomogą.Tam prezes jest bogiem i co powie to święte. Ja miałem pecha i trafiłem na wyjątkowego despotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

moim zdaniem kto ma kredyt to zostaje mu tylko ucieczka do przodu czyli zwiększanie skali produkcji żeby starczyło na raty. Także zmniejszenia ilości produkowanego mleka raczej bym się nie spodziewał.

 

Tak się dzieje w każdej branży, coraz więcej pracujemy ale więcej nie mamy.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Największy problem jest z kredytami dofinansowanymi tam jest ogromny problem żeby coś przeciągnąć obojętnie w jakim banku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przy tych kredytach finansowanych z Arimr jak spóźnisz się dzień z ratą to agencja nic nie dopłaca do odsetek i bulisz z własnej.
Dobra wróćmu do cej mleka. Pewnie z Mlekovity sms wyślą zaraz po świętach. 5 gr to jeszcze pół biedy, no w tej plotce od kierowcy miało być za marzec i kwiecień po 10 gr. Skończy się na tym, że w Mlekovicie czy Mlekpolu będzie po 90 gr, bo po zniesieniu kwot lidl i biedrona zarządały takiej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    220

w kole znoszą dopłatę do ilości + obniżka od kwietnia kolejna więc cena bedzie w granicach 95 gr nie zależnie od ilości :/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Przy tych kredytach finansowanych z Arimr jak spóźnisz się dzień z ratą to agencja nic nie dopłaca do odsetek i bulisz z własnej.

Dobra wróćmu do cej mleka. Pewnie z Mlekovity sms wyślą zaraz po świętach. 5 gr to jeszcze pół biedy, no w tej plotce od kierowcy miało być za marzec i kwiecień po 10 gr. Skończy się na tym, że w Mlekovicie czy Mlekpolu będzie po 90 gr, bo po zniesieniu kwot lidl i biedrona zarządały takiej ceny.

Pierwsza plotka była że w styczniu, lutym i marcu po 5 gr obniżki, sprawdzilo się tylko w styczniu więc teraz wymyślili 10 gr w marcu i 10 w kwietniu, więc w te plotki to już mało kto wierzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolsz34    6

robertrolnik nie martw się, przynajmniej wszyscy dostawcy będą dostawać sprawiedliwie po równo:) Chciałbym, żeby i moja mleczarnia wpadła na taki pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    220

to nie jest dobre rozwiązanie bo masz wiecej to i wiecej pracujesz wiec nalezy się lepsza cena masz mniej to dostajesz mniej ;) chciałbys zeby Twoja mleczarnia tak zrobiła bo masz mało mleka? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Znajomy wożący produkty tirem dzisiaj mi powiedział, że Mlekovita ograniczyła produkcje krajową i większość mleka proszkuje i w kontenery na kraje azjatyckie. Oni stoją w kolejkach, bo towaru nie ma. Co to może oznaczać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolsz34    6

A no mam mało. 

 

 

masz wiecej to i wiecej pracujesz

ale większe gospodarstwa są bardziej zmechanizowane dzięki czemu praca jest lżejsza i szybciej wykonana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    531

Już jest tragedia!!!! Jak takie mleczarnie jak mlekpol i mlekovita schodzą do złotówki a nawet poniżej to jest katastrofa. Co najgorsze nie ma jednoznacznego lekarstwa na tą sytuację. Mlekovita ma puste magazyny bo większość sprzedaje  do biedronki a biedronka zażądała sobie 1.8% zapłaty za towar dostarczony w styczniu i lutym!!! Więc to Sapiński ma największy problem. Mlekpol w tej kwestii ma mądrą politykę bo dywersyfikuje zachowania kontrahentów kontrahentów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

przezuwaczka to normalka ,  dzieki temu ,ze MLEKOVITA eksportuje swoje wyroby juz do ponad 100 krajow calego swiata , mieszkam blisko matecznego oddzialu wys-maz ,kilku znajomych tam pracuje i dobrze wiem ze magazyny sa wciaz puste a wrecz nie nadazaja z produkcja, a z ta zlotowka to spokojnie bo narazie jest 1.3zł przy niezlych parametrach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
devar    10

Nie prawda, że ten co więcej produkuje powinien mieć wyższą cenę. Już przez skalę produkcji zarabia więcej. Nie ma więc potrzeby żeby mały musiał do niego jeszcze dopłacać. A nie każdy może być wielki. Niektórzy są skazani na małe i średnie gospodarstwa z prostej przyczyny: z braku dostępnej do zakupu ziemi. 

  A w sprawie różnych marketów pod szyldem chrząszcza to oni jakoś nie speszą się żeby podzielić się swoimi zyskami. Zwróćcie uwagę na ceny jogurtów: ich ceny są takie same jak wtedy kiedy mleko było o 50 groszy droższe. Niektórzy mówią, żeby kupować w Polskich marketach. Ale tak naprawdę to tam ceny są jeszcze wyższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

Wczoraj w wiadomościach był artykuł o sprzedaży polskich produktów na nasz kraj i co ciekawe 86% polaków mówi że trzeba wspierać polskie produkty a 73 % mając do wyboru produkt polski i zagraniczny wybiera produkt polski  mówiła o tym niemiecka telewizja MDR.
 

przezuwaczka odstawiacie mleko do Mlekovity?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

przezuwaczka to normalka ,  dzieki temu ,ze MLEKOVITA eksportuje swoje wyroby juz do ponad 100 krajow calego swiata , mieszkam blisko matecznego oddzialu wys-maz ,kilku znajomych tam pracuje i dobrze wiem ze magazyny sa wciaz puste a wrecz nie nadazaja z produkcja, a z ta zlotowka to spokojnie bo narazie jest 1.3zł przy niezlych parametrach 

Mlekowita ma chyba mało mleka skoro ściąga je z zagranicy. Kierowca ostatnio mówił że jak wyjeżdżał to przyjechały 2 ciężarówki nie wiadomo skąd z mlekiem. Za marzec pewnie będzie już 1zł w moim oddziale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj