Polecane posty

grzesiu    531

Niema tragedii? 20 lat temu była cena 1,20!!!!!!!!! nawozy były na pół i paliwo po 2,5. I ty mówisz ze niema tragedii? Spróbuj serów z mlekovity i z mlekpolu! Jezeli prezes zarządu jednej z mleczarni udziela wywiadu w AGROBIZNESIE i mówi ze niema co z mlekiem zrobic to biedronka nie zaproponuje zapłacić po 2 zł, strzał w nogę

którego dnia emitowany był ten agrobiznes?? 

 

 

 

Trzeba też pamiętać o tym ze jesli spoldzielnia upadnie to jej członkowie ponoszą odpowiedzialność finansową. Więc lepiej żeby ona funkcjonowała.

tak jak mówisz przy tym że odpowiadają do wysokości wniesionych udziałów a więc mniejszy ma mniej do stracenia a duży naprawdę wiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856

no dobrze, a jak mam zadeklarowaną ilość udziałów o wartości  100 tys zł, a że niedawno przejąłem gospodarstwo i mam np. wpłacone 10tyś to tracę tylko te 10tyś, czy muszę jeszcze dopłacić brakującą kwotę do tej zadeklarowanej ilości udziałów czyli pozostałe 90tyś???


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 

 

tak jak mówisz przy tym że odpowiadają do wysokości wniesionych udziałów a więc mniejszy ma mniej do stracenia a duży naprawdę wiele

niestety to nie prawda bo temu biedniejszemu te mniej ma większą wartość niż bogatemu te wiele więcej 

po za tym udział płaci się  od ilości zdanego mleka i tu mały  kwotowo traci tyle samo czyli jeden udział na 10 tys litrów

należy nadmienić że ci mniejsi składają się temu większemu na udział bo ten płaci go z nieuzasadnionej dopłaty ilościowej  co jest wyzyskiem mniejszego 

tak więc Twoja teoria że duży traci więcej jest błędna bo ja postawiłbym odwrotną


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
devar    10

A tak poza tym to ciekawe kiedy ten kryzys minie, bo moim zdaniem nieprędko:

 

-tania ropa powoduje, że Arabowie nie kupują,

-chińska gospodarka siada , a poza tym Chińczycy narobili już sobie zapasów, że hoho,

-wszyscy liczący się producenci mleka produkują na potegę,

-magazyny już pękają w szwach, a jeżeli taka produkcja potrwa jeszcze ze dwanaście miesięcy to zgromadzone zapasy nawet przy redukcji produkcji uniemożliwią wzrost ceny mleka w perspektywie dwóch lub trzech kolejnych lat (przynajmniej).

 

  Tak więc przed branżą chyba jednak naprawdę sprawdzian samozaparcia i determinacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Na jednym z zebrań PFHBiPM padły słowa " ten rok już jest stracony, odbudowanie czegokolwiek (rynki zbytu, lepsze ceny mleka itd)  potrwa co najmniej 3 lata".

Poza tym Koło oficjalnie nie przyjmuje dostawców, a nieoficjalnie sami dzwonią jeśli mają możliwość zebrania całej cysterny w niewielkim rejonie.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Już tak nie płaczcie, nic nie poradzimy. Do mnie dziś jak był po mleko to mówił że dostał cynk że w już niebawem mleczarnia będzie płacić maksymalnie 70 groszy i będzie tak co najmniej 5 lat. Dobrze że nie mam kredytów do spłaty ale mówił że ci co maja to juz po nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Chudy byku    a u mnie byl kierowca i mowil ze dostal cynk od mikolaja ze mleko na swieta po 3 zł będzie :D   hehe

taki kierowca to sobie moze gadac i pwnie 10 lat temu powiedzial Ci zebys chociaz kredytu nie bral i nie inwestowal bo cena kiedys spadnie i po Tobie ,Ty posluchales i nawet przy 70gr jestes gosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Tegoco się stanie z ceną tonie bardzo kto wie. Pewnego roku był problem sprzedaży pszenicy po400 zł/t i krążyła wersja że może żniw nie być bo wszystkie magazyny pełne jak żniwa się zaczęły to cena wzrosła na końcu do 700 zł/t. Ciekawi mnie jedno zbytu brak czy to mleko / zboże / mięso cena słaba a każdy skupuje i rzekomo trzyma w magazynach, te magazyny z gumy są?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BarteqD    27

60 gr to może będą mieli dostawcy najmniejsi tacy do 1000 l miesięcznie zresztą pewnie już takie ceny mają. Dostawcy z większą ilością mleka napewno nie będą mieli tak niskiej ceny a to dlatego że jest taki mechanizm co się zwie skup interwencyjny masła i mleka w proszku. Jeśli będzie problem z wyeksportowaniem nadwyżek mleka to mleczarnie na potęge będą produkować mleko w proszku i masło a nasze kochane Państwo odkupi te produkty po cenie interwencyjnej. Nadmieniam że obecna cena PMP i masła jest bliska ceny interwencyjnej więc napewno nie będzie spadku średniej krajowej z 1,13 do 0,80...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie sąsiad taki ambitny przy mleku był że wczoraj zawitali komornicy u niego i robili zdjęcia maszyn. Niestety ale czeka to większość gospodarstw. W mojej okolicy to już nawet ziemia chodzi pod młotek za grosze.taka jest prawda. Wszystko co było od unii teraz komornik zabierze i nawet ziemie. Taka jest smutna prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    110

Cóż,niektórzy nie przewidzieli,że będzie taka cena,a Unia dawała ,to brali.Kto się w miarę powoli rozwijał ,to jakoś odczeka ten kryzys,a inni nabrali kredytów i myśleli,że mleko będzie cały czas po 1,5zł,to cusz,ich strata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaki kryzys, jaka bieda. Mój sąsiad a właściwie firma buduje mu oborę od kilku dni mając 36 ha z krzakami V i VI klasy i 22 krowy. Co on myśli to nie wiem, bo nie czas na inwestycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

jak  stać go w dołku budować oborę to jak będzie górka to będzie zarabiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Jaki kryzys, jaka bieda. Mój sąsiad a właściwie firma buduje mu oborę od kilku dni mając 36 ha z krzakami V i VI klasy i 22 krowy. Co on myśli to nie wiem, bo nie czas na inwestycje.

 

Jak ma pieniądze to czas idealny na budowę. Jeszcze ceny materiałów nie skoczyły z powodu strumienia unijnej kasy. Sporo osób wyłączy się z produkcji - nie jeden mały rzuci tą robotę a nie jeden duży nie wytrzyma nadmiaru kredytu. Zasada jest taka - rób odwrotnie do tego co robią ludzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    531

czas kryzysu jest czasem inwestycji aby być przygotowanym na hossę i wtedy realizować zyski 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jest źle ale nie beznadziejnie nie przesadzajmy przy tych cenach spokojnie można sie jeszcze rozwijać może nie tak intensywnie ale można. Wystarczy mieć dużo samozaparcia i ambicji. Wiec tak nie lamentujcie , a tych co brali z Uni bo mogli to mi nie szkoda bo mogli brać z umiarem po prostu przeinwestowanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

Toż właśnie ci z ambicjami korzystali, albo jak to ująłeś kolokwialne, "brali", dostają teraz baty za swoje samozaparcie i ambicje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

nikt nie da tej gwarancji ze ta hossa przyjdzie, moze byc to co ze swiniami, produkcja w najlepszym przypadku po kosztach, momentami ponizej kosztow. jesli ma oszczednosci, wezmie kredyt na rozsadna kwote, i lubi ta robote to wszystko gra, jesli tylko nastawia sie na biznes to moze sie rozczarowac. najwiesza szanse na przetrwanie maja hodowcy z powolania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2989

Ci co inwestują teraz to im nie żałujcie, ale niech i później oni nie narzekają że bankrutują czy coś.... A jak chodzi o cenę to dziwny sms dostałem, że za marzec 10 gr stanieje mleko w mlekpolu. Ale najdziwniejsze było to, że to nie był "oficjalny" nr mlekpolu ten co zawsze przysyłał, a jakiś inny ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

U mnie sąsiad taki ambitny przy mleku był że wczoraj zawitali komornicy u niego i robili zdjęcia maszyn. Niestety ale czeka to większość gospodarstw. W mojej okolicy to już nawet ziemia chodzi pod młotek za grosze.taka jest prawda. Wszystko co było od unii teraz komornik zabierze i nawet ziemie. Taka jest smutna prawda

To na co czekasz kupuj ziemie za groszę i się rozwijaj. Większość ludzi na pewno narazi nie zbankrutuje a przyczyny bankructw są różne od rodzinnych do osobistych ambicji i braku chęci do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Jest źle ale nie beznadziejnie nie przesadzajmy przy tych cenach spokojnie można sie jeszcze rozwijać może nie tak intensywnie ale można. Wystarczy mieć dużo samozaparcia i ambicji. Wiec tak nie lamentujcie , a tych co brali z Uni bo mogli to mi nie szkoda bo mogli brać z umiarem po prostu przeinwestowanie .

Zaparcia to można dostać albo rozwolnienia w zależności od reagowania organizmu na stresy jak kto ma za dużo kredytu a za mało dochodu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarkoo    1

Ja także zamierzam się rozwijać narazie 17 ogonów a planuje ponad 40. Mleko okolo 1.1 powyżej 10 tys. Lecz u mnie to inna bajka bo nie na mleku gospodarstwo tylko żyje mam jeszcze inna gałąź rolnicza i jedno drugie wypełnia i można sie rozwijać gdzie inni upadają. Ale czasu na wszystko brakuje taki minus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    495

Ci co inwestują teraz to im nie żałujcie, ale niech i później oni nie narzekają że bankrutują czy coś.... A jak chodzi o cenę to dziwny sms dostałem, że za marzec 10 gr stanieje mleko w mlekpolu. Ale najdziwniejsze było to, że to nie był "oficjalny" nr mlekpolu ten co zawsze przysyłał, a jakiś inny ...

 

Jeśli chodzi o ten sms to jeszcze niebyło żadnego . Może na święta Mlekpol nie chce psuć humoru i obniżać ceny. Ale po świętach to bardzo możliwe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj