Polecane posty

mati5720    44

Mleczarnie płaczą że jest nadwyżka mleka ale mleczarka jak przyjeżdża to kropli w schładziarce nie zostanie.Spekulacje baranów oglądanych w tv są pożywką dla spółdzielni do opuszczania cen mleka bo rolnik i tak będzie doił a cena produktu w sklepie i tak nie zmaleje.Przywożenie tych prawie przeterminowanych produktów przez mlekpol to czyste chamstwo i branie za to pieniędzy dlatego ja specjalnie jeszcze będe zwiększał ilość mleka.


"John Deere bez kompromisów" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2989

Mleczarnie płaczą że jest nadwyżka mleka ale mleczarka jak przyjeżdża to kropli w schładziarce nie zostanie.Spekulacje baranów oglądanych w tv są pożywką dla spółdzielni do opuszczania cen mleka bo rolnik i tak będzie doił a cena produktu w sklepie i tak nie zmaleje.Przywożenie tych prawie przeterminowanych produktów przez mlekpol to czyste chamstwo i branie za to pieniędzy dlatego ja specjalnie jeszcze będe zwiększał ilość mleka.

 

Nie żebym się czepiał, ale jak będziesz zwiększał mleko to tak jakbyś sobie w kolano strzelił... Mleczarnia nie będzie płakać, a się cieszyć że będzie miała pretekst do obniżenia Tobie ceny a mleko i tak wezmą, więc nie dowalisz im w żaden sposób.... Jak nie będą mieli gdzie produktów wsadzać to będziecie dostawać pół roku po terminie nabiał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

Na nadprodukcje mleka ma tez wplyw cena, a mianowicie ten chory przedzial cenowy co do ilosci skupu, u mnie w mleczarni jest to roznica 41 groszy miedzy malym a tym najwiekszym, jest 15 progow , im wyzej tym drozej, jest te doplata za roczne dostwy 7 progow, oczywiscie tak samo, im wyzej tym drozej.   zawsze to jest jakas zacheta by dostawic te dwie lub trzy krowy by przeskoczyc prog wyzej i uzyskac wyzsza cene, roznie mozna o tym myslec, dla mnie to jest zwyczajne okradanie malych rolnikow przez tych wiekszych , roznica kilku groszy jest zrozumiala, ale nie tyle.  duzy dostawca ma wieksza mozliwosc zakupic taniej materialy do produkcji, ropa nawozy itd itd, wiec po to ten chory uklad by dubeltowac mu cene za surowiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrz18    294

Ta roznica w progach cenowych jest nie bez powodu. Dochodzi do kosztow najem pracownikow, droższy sprzęt jest potrzebny, batdziej wydajny a to kosztuje. Patrzac na to z góry to chyba dobrze ze rolnik daje miejsca pracy, inwestuje napędzajac gospodarke, przez co inne firmy sie rozwijają itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu    11

I bardzo dobrze wam że mleko tylko po 60 groszy, dosyć się dorobiliście. Teraz i tak wam wszystko komornik zabierze bo macie więcej kredytów jak kłaków na głowie. Trza było jeszcze więcej brać maszyn i więcej krów trzymać. Banki i kiomornicy tylko się cieszą z takich osłów jak wy. Ja mam 10 krówek i spokojnie żyje bez długów. Powodzenia w licytacjach!!!

 

I właśnie z takich głąbów świat jest zbudowany. Wnioskuje o wyrzucenie gościa z forum . Co to za ptak co we własne gniazdo sra. Niech się zapisze do jakiejś organizacji nazistowskiej . Tam niech wylewa swój jad. Proszę o poparcie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

Ta roznica w progach cenowych jest nie bez powodu. Dochodzi do kosztow najem pracownikow, droższy sprzęt jest potrzebny, batdziej wydajny a to kosztuje. Patrzac na to z góry to chyba dobrze ze rolnik daje miejsca pracy, inwestuje napędzajac gospodarke, przez co inne firmy sie rozwijają itp.

jesli chodzi o miejsca pracy to kiedys ze 100 ha zylo 10 rodzin, srednio ok 50 ludzi, dzis ze 100 ha czesto jedna rodzina ledwo wiaze koniec z koncem, a co do doplat do ilosci, jesli w zarzadzie siedza najwieksi dostawcy to czego sie spodziewac, napewno nie uczciwej ceny dla tych mniejszych.  ale nie w kazdej mleczarni tak jest,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati5720    44

Na zebraniu dyrektor mlekpolu powiedział jeszcze nie ma bardzo problemu ze zbyciem produktów ale po co płacić 1.30zł jak wszyscy już płacą praktycznie złotówkę. Gdyby była bieda to nie stawiali by nowego obiektu produkcyjnego w mrągowie za 30mln zł


"John Deere bez kompromisów" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856

no i za każdy miesiąc za który mlekpol zapłaci nam 15 gr mniej to jest ich kilkunasto milionowy zysk. Jak w ciągu roku skupią 1,5mld litrów, to średnio wychodzi 125mln litrów miesięcznie. Każde 10gr w dół to 12,5mln zł mniej do wypłaty dla rolników. Czyli ta inwestycja w mrągowie  zwróci im się w 2 miesiące


 

Edytowano przez karol091193

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

chyba to żart? przecież za takie słowa powinni go na taczce wywieść. Przecież to jest spółdzielnia a nie firma. Głównym celem jest uzyskiwanie najwyższej ceny za mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

no niestety ludziom nerwy puszczają i rodzą się w głowach takie głupie i nie uzasadnione teorię


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

W Ostrołęce jak budowali bodajże linie do produkcji serków czy coś w tym stylu to odcinali po 20 gr, jak ktoś pamięta lepiej nich mnie poprawi. Także jeśli obcieli Wam i przeznaczyli na rozwój to może i warto przetrzymać. Tylko moment może nieodpowiedni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Ta roznica w progach cenowych jest nie bez powodu. Dochodzi do kosztow najem pracownikow, droższy sprzęt jest potrzebny, batdziej wydajny a to kosztuje. Patrzac na to z góry to chyba dobrze ze rolnik daje miejsca pracy, inwestuje napędzajac gospodarke, przez co inne firmy sie rozwijają itp.

Tylko że dzieje się to wszystko na karku małych dostawców. Średnia cena mleka w mleczarni 1,2zł - duży ma 1,5 zł więc kilku rolników za taki sam surowiec musi dostawać po 0,8zł.

 

Już niedługo sielanka się skończy i zostaną sami duzi i średni dostawcy i każdemu będzie po równo. Jednemu kijem drugiemu pałą. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BarteqD    27

Oj ludzie ludzie... tyle lat oddajecie mleko i piszecie takie głupoty. Ciekawe czy naprawde wiecie ile kosztuje wasze mleko w sklepie? Jak nie wiecie to wam powiem: 1,68 zł 2% i 1,78 3,2% w Biedronce taka promocja przed świetami. Niech z tych 1,78 30 % to zysk sklepu to wychodzi 1,37 brutto... po tyle kupuje sieć sklepów. 1,37 brutto na tą cene składa się cena którą wy dostajecie za mleko, cena transportu, koszt produkcji, cena butelki i logistyki po wyprodukowaniu. Tak na marginesie koszt butelki PET to 0,18 gr dla dużych ilości do tego kilka groszy etykieta... to pytanie do was i sami sobie na nie odpowiedzcie... ile powinno kosztować mleko w skupie?

 

Pewnie powiecie.. ok skoro za takie grosze sprzedają do marketu to niech podniosą im cene... jak taka np Mlekovita powie Biedronce w przyszłym miesiącu cena idzie do góry o 10 gr za butelkę to Biedronka powie ok to sprzedajcie sobie to mleko gdzieś indziej bo Mlekpol już czeka w kolejce zeby wejść z towarem po takiej cenie jak my chcemy. I tak w koło Macieju... Walka jest wszędzie a między mleczarniami największa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2989

Oj ludzie ludzie... tyle lat oddajecie mleko i piszecie takie głupoty. Ciekawe czy naprawde wiecie ile kosztuje wasze mleko w sklepie? Jak nie wiecie to wam powiem: 1,68 zł 2% i 1,78 3,2% w Biedronce taka promocja przed świetami. Niech z tych 1,78 30 % to zysk sklepu to wychodzi 1,37 brutto... po tyle kupuje sieć sklepów. 1,37 brutto na tą cene składa się cena którą wy dostajecie za mleko, cena transportu, koszt produkcji, cena butelki i logistyki po wyprodukowaniu. Tak na marginesie koszt butelki PET to 0,18 gr dla dużych ilości do tego kilka groszy etykieta... to pytanie do was i sami sobie na nie odpowiedzcie... ile powinno kosztować mleko w skupie?

 

Pewnie powiecie.. ok skoro za takie grosze sprzedają do marketu to niech podniosą im cene... jak taka np Mlekovita powie Biedronce w przyszłym miesiącu cena idzie do góry o 10 gr za butelkę to Biedronka powie ok to sprzedajcie sobie to mleko gdzieś indziej bo Mlekpol już czeka w kolejce zeby wejść z towarem po takiej cenie jak my chcemy. I tak w koło Macieju... Walka jest wszędzie a między mleczarniami największa.

 

No ok, ale np w kauflandzie cena "promocyjna" łaciatego mlekpolu kosztuje 2,19 zł za 3,2 % gdzie normalna cena zawsze jest 2,99 zł i to jest w kartonowej.... Jak raz spróbowałem to mało nie zwróciłem taki smak jak pomyje miało, to rolnik za takie mleko by dostał z 50 gr -_-

Edytowano przez kris91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mleko 3,2% a rolnik oddaje mleko o tłuszczu 3,9-4,5, także nie tak się liczy cenę jak kolega wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

fakt nalezalo by wziasc pod uwage ze mleko w sklepie 3.2 to nie to samo mleko co u rolnika, jesli byla by mozliwosc kupic prawdziwe mleko, o parametrach ok 4.5 tluszcz i 3.6 bialko, to zapewniam ze nie kosztowalo by ono 1.73 a nawet nie kosztowalo by ono powyzej 2 zl, raczej obstawialbym cene powyzej 3 zl za litr,  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piodro4444    69

OSM Garwolin 

Ilość: przedział 10000-15000L

Tłuszcz : 4.82 

Białko : 3.28

Cena : 1.13zł

 

Czytając posty niektórych użytkowników mogę stwierdzić że bez tragedii ale w Styczniu było 1.22zł przy zbliżonych parametrach  :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati5720    44

Sołtys85 jak ja robiłem rok temu inwestycje za kilkaset tysięcy złotych żeby mleko do mlekpolu odstawiać lepszej jakości i żeby ta mleczarka miała po co zajechać to nikt z mleczarni mnie się nie pytał czy dołożyć mi 15 gr do litra żebym miał na inwestycje


"John Deere bez kompromisów" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Niby masz racje ale to jest spółdzielnia, wiec wszyscy członkowie ponoszą koszty takich inwestycji a cała spółdzielnia nie bedzie ingerowac w Twoje interesy bo np Ty zainwestowałeś a drugi za przeproszeniem członek nie wiec dlaczego on ma ponosić z tego tytułu jakieś koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shottle    1

Niema tragedii? 20 lat temu była cena 1,20!!!!!!!!! nawozy były na pół i paliwo po 2,5. I ty mówisz ze niema tragedii? Spróbuj serów z mlekovity i z mlekpolu! Jezeli prezes zarządu jednej z mleczarni udziela wywiadu w AGROBIZNESIE i mówi ze niema co z mlekiem zrobic to biedronka nie zaproponuje zapłacić po 2 zł, strzał w nogę

Edytowano przez shottle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Trzeba też pamiętać o tym ze jesli spoldzielnia upadnie to jej członkowie ponoszą odpowiedzialność finansową. Więc lepiej żeby ona funkcjonowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shottle    1

jesli chodzi o miejsca pracy to kiedys ze 100 ha zylo 10 rodzin, srednio ok 50 ludzi, dzis ze 100 ha czesto jedna rodzina ledwo wiaze koniec z koncem, a co do doplat do ilosci, jesli w zarzadzie siedza najwieksi dostawcy to czego sie spodziewac, napewno nie uczciwej ceny dla tych mniejszych.  ale nie w kazdej mleczarni tak jest,

 

to co sam nie startujesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy 20 lat temu mleko było po 1,2 zł to nie pamiętam, ale 15 lat temu dostawaliśmy w SM Baranowo ok 1,10 przy 4-6 tyś msc. Pasze treściwe kosztowały ok 600 zł a pszenica 350-400 zł oraz reszta jak kolega napisał. Teraz pszenica po 600 zł a przeciętna treściwa 1100-1200 Potem wszystko dupnęło, bo placili po niecałe 60 groszy netto zanim ich Mlekovita wchłonęła. Ciekaw jestem czy zacznie coś tanieć jak nie będzie komu kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

jesli chodzi o miejsca pracy to kiedys ze 100 ha zylo 10 rodzin, srednio ok 50 ludzi, dzis ze 100 ha czesto jedna rodzina ledwo wiaze koniec z koncem, a co do doplat do ilosci, jesli w zarzadzie siedza najwieksi dostawcy to czego sie spodziewac, napewno nie uczciwej ceny dla tych mniejszych.  ale nie w kazdej mleczarni tak jest,

Jeśli ktoś mając 100ha ledwo wiąże koniec z końcem to nie ma siły - musi być upośledzony umysłowo. Z samej produkcji roślinnej zarabiający tylko 500zł z ha po odliczeniu wszystkich kosztów daje to 50 tys rocznie + dopłata. Jak to jest mało to nie mamy o czym rozmawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

kwestia tego jakiej klasy ziemi te 100 ha, jesli takie jak w mojej okolicy bez zwierzat ciazko by bylo,  orne glownie piaski, uzytki zielone przewaznie torfy, miejscami podmokle . ile mozna na tym zarobic jesli z ha zbierze sie 2-3 tony zyta czy owsa bo nic innego nie urosnie. Jesli sa dobre grunty to inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj