Polecane posty

DanielFarmer    1379

Trzeba wyjsc na ulice czym prędzej.Cisnac rząd.A najlepiej ogolnoeuropejski strajk w Brukseli to moze by komisja europejska cos reagowala bo inaczej trzeba bgd interes zwijac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Ta i znowu będzie pokaz nowych maszyn ? :D . W mieście pewnie znowu by mówili , że im jeszcze mało :D

Edytowano przez ThePerkins

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

nie wiem skad Twoj usmiech.Za darmo mamy w gownach sie grzebać a moze jeszcze do tego dokładać?nikt nie karze ciagnikami jechać.mozna autobusami tudzież pieszo autem.Pokaz maszyn to jest tylko dla miastowych.Rolnik wie ze to niezbedne narzedzie pracy.nikt 100ha lub 100szt bydla nie bd obrabial ciapkiem albo pohitlerowskim starociem.Aby nie stracic zdrowia musi byc mechanizacja dobra bo i tak sie tyra od rana do wieczora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Mlekpol łączy się z Sudowią http://agrobiznes.money.pl/artykul/podlaskie-spoldzielnie-mleczarskie-lacza-sily,26,0,2042906.html to cena musi być taka sama do tego jeszcze dochodzi -20gr za nadprodukcje do której zmusza nas Bruksela. Teraz wychodzi na to samo czy weźmiesz 100tyś na młodego czy będziesz produkował więcej to i tak będziesz tą stówkę w plecy


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Nie no ja nie mówię żeby się jakoś mordować, trzeba sobie ułatwiać pracę. Większość i tak ma powyżej 1zł a przy tej cenie da się raczej żyć chociaż jak było te 1,60 + to było lepiej :). A i tak w mieście widzą , że tyle mają i jeszcze chcą :). Przy 4000l 1,14 ? 

Edytowano przez ThePerkins

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2996

Produkcji nie zwiększam, ale bym nie narzekał jakby cena z zeszłego miesiąca była :) Jakby do mnie miastowy przyjechał to by nigdy nie powiedział że dobrze mi się żyje, bo maszyny 30 letnie a jeżdże maluchem  :D  a na koncie nachomikowane na cięższe czasy że hoho  B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

SM Bielmlek Bielsk Podlaski. Białko 3,3 Tłuszcz 4,4  ilość powyżej 8000 litrów

Cena 0,98zł netto za litr,  -10gr udziały, -2gr za ocene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

a tu taki artykuł ciekawy:

http://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/polskie-mleko/rady-nadzorcze-ustalily/

 

Za zeszły miesiąc było 1,26 zł przy 4 tys mleka, a w tym miesiącu faktura przyszła 1,14 zł za taką samą ilość :blink:

Na mój gust to nie skłamał to jest zachęta dla innych aby się konsolidować a nie trwać w stagnacji. Dziś każda branża sie łączy bo w grupie siła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Pamiętam jak dwa lata temu mówili że proszkownie budują za mln PLN a teraz mleko w prożku jest 2x tańsze tak się znają! Za sankcje UE powinniśmy dostać odszkodowania każdy wie że przez nie mamy embargo na spożywkę.

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Właśnie to jest dziwne, że ludzie zupełnie nie mający wpływu na politykę zagraniczną teraz muszą  odczuwać małość i słabość polityków i całej UE która nie potrafiła w sposób dyplomatyczny poradzić sobie z Rosją. Unia ratując Ukrainę doprowadzi do upadku rolnictwa oraz innych gałęzi przemysłu. A jak zawsze koszty są zrzucone na zwykłego obywatela a nie na cały PE oraz RE którzy w rzeczywistości zawinili.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik    35

I bardzo dobrze wam że mleko tylko po 60 groszy, dosyć się dorobiliście. Teraz i tak wam wszystko komornik zabierze bo macie więcej kredytów jak kłaków na głowie. Trza było jeszcze więcej brać maszyn i więcej krów trzymać. Banki i kiomornicy tylko się cieszą z takich osłów jak wy. Ja mam 10 krówek i spokojnie żyje bez długów. Powodzenia w licytacjach!!!

to ,że się nie ma ambicji ani chęci na rozwój nie daje Ci prawa do obrażania większych gospodarzy i sączenia jadu.nie chcę Cię obrażać ale chyba jesteś z gatunku tych co wszystkim wszystkiego zazdroszczą i tylko czekają aż komuś się noga powinie.sam mam takich sąsiadów to wiem o czym piszę.A jak będzie 60 gr za litr to nawet bez kredytów będziesz dokładał do interesu,no chyba że doisz ręcznie a mleko chłodzisz w pobliskim rowie,a pasze pozyskujesz jak Amisze(tylko ręcznie lub koniem).Inną sprawą jest że żyjemy w po..ebanym kraju i po..ebanych czasach.powodzenia i proszę trochę więcej szacunku dla innych-ambitniejszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

Chociaz nie zajmuje sie akurat produkcją mleka, to zgadzam sie z przedmówcą.. Po co ta złosliwosc... Wszyscy jedziemy na tym samym koślawym wózku, więc nie dopierdalajmy jeszsze sobie wzajemnie. Dzis mleczarz dostaje po d*pie, jutro trzodziarz, pojutrze "zbozowiec", nastepnie "badylarz", itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

 Karolsz jeteś ,,lepszy'' ode mnie,jak ,,miło'' czytać że ktoś ma mniej ;) ,        gdy  Sudowia zaczęła rozmowy z mlekpolem miałem osiemdziesiąt kilka groszy,a jak wchłonie ją Grajewo  [ponoć w maju]   z tego co czytam będzie jeszcze mniej,   ale jazda :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Pamiętam jak dwa lata temu mówili że proszkownie budują za mln PLN a teraz mleko w prożku jest 2x tańsze tak się znają! Za sankcje UE powinniśmy dostać odszkodowania każdy wie że przez nie mamy embargo na spożywkę.

Jak by nie zaczęli budowy to już w tym roku nie mielibyście gdzie oddawać nadwyżek surowca. Wy chcecie rozwijać produkcję i dziś mieć po 2 zł za litr ale przy tym musi rozwijać się też mleczarnia. Bo jak będzie rozwijać się mleczarnia to i gospodarze będą się rozwijać to jest taka synergia jeden bez drugiego żyć nie będzie. Nie trzeba tu wielkiej filozofii to jest proste i łopatologiczne. Przejedź się po kraju i zauważ że widać po wioskach zabudowaniach gdzie jest dobra mleczarnia która dobrze płaci za mleko a gdzie jest słabo. Na Podlasiu wystarczy zabrać mleko i wojny nie trzeba haha BRANŻA MLECZARSKA MUSI SIĘ KONSOLIDOWAĆ!!!!! BO JEJ ZYSKI POCHŁANIAJĄ SIECI I HURTOWNIE. DUŻY MOŻE WIĘCEJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! co do tych plotek o cenie mleka w mlekpolu poczekajmy na oficjalne info bo plotka lubi przybierać różne twarze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shottle    1

To czemu mleczarnia blokuje grupy producencki producentów mleka przez swoje umowy kontraktacyjne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Bo ona wie że duży może więcej. I dla grupy będzie musiała więcej zapłacić.

Niestety i w naszej branży pojawił się kryzys. Trzeba to jakoś przetrwać.

Współczuję tym dostawcą co mają tak niskie ceny. Chciał bym dodać jakoś wam otuchy. I podnieść na duchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

a jaka to grupa ja samochód i tak będzie musiał jechać do 10 gospodarstw haha a nie do jednego zbiornika a cenę będą chcieli wyższą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12189

shottle grupa producencka w spółdzielni to nie jest dobry pomysł to tak jak byś założył sobie związek zawodowy grupy sprawdzają się u prywaciarza. apropo cen duzi dostawcy chcą uciekać z łukowa bo niema już co skubać z mniejszych dla bogaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0303    50

I bardzo dobrze wam że mleko tylko po 60 groszy, dosyć się dorobiliście. Teraz i tak wam wszystko komornik zabierze bo macie więcej kredytów jak kłaków na głowie. Trza było jeszcze więcej brać maszyn i więcej krów trzymać. Banki i kiomornicy tylko się cieszą z takich osłów jak wy. Ja mam 10 krówek i spokojnie żyje bez długów. Powodzenia w licytacjach!!!

 

na tapczanie siedzi len...nic nie robi caly dzien...dalsza czesc kazdy zna. Rozumiem, ze jestes lysy i dlatego kredyty sie Ciebie nie trzymaja...badz z tej zazdrosci wszystkie wlosy Ci wypadly, bo definitywnie plujesz jadem...na drugi raz nie zapomnij sliniaczka aby sie nie opluc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabus55    55

to ,że się nie ma ambicji ani chęci na rozwój nie daje Ci prawa do obrażania większych gospodarzy i sączenia jadu.nie chcę Cię obrażać ale chyba jesteś z gatunku tych co wszystkim wszystkiego zazdroszczą i tylko czekają aż komuś się noga powinie.sam mam takich sąsiadów to wiem o czym piszę.A jak będzie 60 gr za litr to nawet bez kredytów będziesz dokładał do interesu,no chyba że doisz ręcznie a mleko chłodzisz w pobliskim rowie,a pasze pozyskujesz jak Amisze(tylko ręcznie lub koniem).Inną sprawą jest że żyjemy w po..ebanym kraju i po..ebanych czasach.powodzenia i proszę trochę więcej szacunku dla innych-ambitniejszych.

 

Żyjemy w dokładnie takich czasach jakich większość rolników właśnie chce, a więc rozwój, rozwój i rozwój, aby tylko produkować więcej, bo takie jest założenie kapitalizmu. Niestety przy takim działaniu, podobnie jak na giełdzie, aby jeden mógł liczyć zyski drugi musi stracić, a w przypadku rolnictwa wygląda to tak, że jeśli w żadnym rejonie świata nie wydarzy się nic złego, np. susza, powódź, itp, to wszędzie rośnie produkcja i ceny spadają, dlatego dopiero gdy w jednym rejonie rolnicy z jakiegoś powodu nie produkują tyle ile by mogli przez co tracą, to wówczas produkcja spada, ceny rosną i reszta świata czerpie zyski.

 

Chociaz nie zajmuje sie akurat produkcją mleka, to zgadzam sie z przedmówcą.. Po co ta złosliwosc... Wszyscy jedziemy na tym samym koślawym wózku, więc nie dopierdalajmy jeszsze sobie wzajemnie. Dzis mleczarz dostaje po d*pie, jutro trzodziarz, pojutrze "zbozowiec", nastepnie "badylarz", itd..

 

"Trzodziarze" to mają kryzys już dwa lata i nikt nic z tym nie robi, a "mleczarze" dopiero teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj