Polecane posty

kryssr    52

Po prostu część mleczarni zaczęła odsprzedawać innym mleczarniom mleko i robi się psikus bo rolnikowi nie płacą bo obok mleczarnia taniej sprzedaje. Myślę że ta sytuacja za rok się odwróci bo sporo osób przeżuci się na opasy albo całkiem zejdzie z hodowli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MLEKS Wyszków >15000l tł.4,3 1,16zł/l brutto

niby oddział Mlekowity a spadek ceny o 4,5gr

 

Mleks wyszkowski nie jest żadnym oddziałem Mlekowity. Jest to pośrednik prywatny podmiot, który skupuje mleko od rolników i odstawia do Mlekowity Wysokie Mazowieckie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Pamiętam 8-10 lat temu po wejściu kwotowania było dużo gorzej. Zacisnęliśmy zęby i przetrwaliśmy, to i teraz wytrzymamy. Trzeba nazbierać dużo wartościowej paszy, żeby koszty ograniczyć nie szkodząc bydłu i jakoś będzie. Pocieszcie się, że nikt was z roboty nie wyrzuci, przez oszczędności i likwidacje etatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

To sprawa wielce dyskusyjna .Duze gospodarstwo zazwyczaj jest na wacie jesli skończy się kasa na inwestycje wtedy cięzko będzie wyjść na swoje z podatkiem.Druga sprawa to koszty produkcji u przy 20 sztukach można sporo zaoszczędzić na paliwie i pracownikach.Jesli pracownik dostaje około 2tys miesięcznie a zysk z mleka przy obecnych cenach to około 0.2 zł czyli trzeba 10 tyś litrów mleka mieśięcznie- to zaczyna robic się chore

 

wbrew pozorom vatowiec przy niskiej cenie za mleko lepiej przetrwa kryzys, tanie mleko to mało podatku musi odprowadzać, a koszta produkcji raczej nie spadną więc relatywnie więcej podatku odzyska, Ktoś kto jest na ryczałcie w przypadku niskiej ceny dostanie malo na konto a wydac na środki trzeba tak czy inaczej, i nawet tego vatu tu nie odzyska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

 

Panowie powiem szczerze ze to jest błedne koło  ponieważ jak cena spada to wielkie farmy zwiększają obsade bydła zeby cene nadgonić a to prowadzi do dalszych spadków bo mleka coraz więcej (prosta sprawa podaz popyt ) i gdyby w końcu te wielkie farmy mleczne zaczeły myśleć co robia to może cena by ruszyła w góre bo mleka by było mniej a tak to tylko psują rynek sobie i innym.I usłysze jak nie będzie w Polsce tyle mleka co trzeba to sprowadza , a ja powiem tyle kazdy ma udziły w mleczarni i wystarczyłoby wymusic(wszyscy rolnicy razem) na mleczarni ze tylko swoje mleko maja brać i tak zrównoważyc zeby cena była satysfakcjonująca dla ROLNIKA(realna a nie kosmiczna) i zeby mleka starczało dla mleczarni.Kolejna sprawa sklepy swoich cen nie obniżają chociaz spadki sa duże nie tylko na produktach mlecznych ale na ogólnym asortymencie i dodając do tego niskie ceny za paliwo to juz szkoda gadać .A gdyby obnizyły sklepy ceny to i by ludzie prędzej kupili mleko sery szynki itp.. a wtedy cena conajmniej by staneła a nie dalsze spadki.I zgodze sie tez z wczesniejszą wypowiedzia bo jesli ktoś ma na czysto kilkanascie tysiecy czy kilkadziesiąt to po co mu więcej bo ta chytrość tez do tego doprowadziła jaka jest obecna sytuacja w mleczarstwie i tu nie chodzi o samych Polaków tylko cały sektor Mleczarski.

 

nie tak szybko każdy chce zwiększać produkcję nie prawda ;) . To jak jesteś udziałowcem mleczarni czemu chcesz zabronić jej jednak rozwoju :huh:

 

Przydałoby się opanować handel (sklep) bo powiązać nie da rady

 

No i właśnie marketom itp wcale nie zależy na obniżce na półce tylko przed magazynem (od dostawcy) bo co ma sprzedawać 2 kg taniej  jak może 1 kg drożej - narzucić większą marżę i roboty mniej <_<

Albo przydałoby się uświadomić miastowych ile zarabiają markety bo oni tego nie wiedzą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20
qazi tutaj z Tobą musze się trochę nie zgodzić. Bo załóżmy że jestem vatowcem odprowadzam od mleka co miesiąc podatek ale kupujesz robe artykuły do gospodarstwa to jak ktoś nie bierze co rok jakiejś maszyny to z samych środków przeznaczonych do gospodarstwa to się nie wyjdzie na 0 takie moje zdanie raz liczyliśmy to z tatą i u nas przy małej ilości kupna maszyn by się to nie opłacało. My np nie musimy odprowadzać podatku co miesiąc ale fakt faktem od niczego nie odliczymy sobie podatku. Moje zdanie podsumowujące jest takie że o ile inwestujesz to zyskujesz na vacie a jeżeli masz zastój to nie warto wchodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

nie tak szybko każdy chce zwiększać produkcję nie prawda ;) . To jak jesteś udziałowcem mleczarni czemu chcesz zabronić jej jednak rozwoju :huh:

 

Przydałoby się opanować handel (sklep) bo powiązać nie da rady

 

No i właśnie marketom itp wcale nie zależy na obniżce na półce tylko przed magazynem (od dostawcy) bo co ma sprzedawać 2 kg taniej  jak może 1 kg drożej - narzucić większą marżę i roboty mniej <_<

Albo przydałoby się uświadomić miastowych ile zarabiają markety bo oni tego nie wiedzą :(

Aby pokazać miastowym oraz właścicielom marketów trzeba na tydzień może 2 zablokować ich centra dystrybucyjne wtedy by na półkach na pewno pusto się zrobiło.

Post nie na temat

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

o tym zapomnij :( jak nie u nas kupią to na zachodzie albo i dalej , jakbyśmy mieli czy też mleczarnie swoje sklepy i niższą cenę niż w marketach to by musieli swoje marże znieść ale to marzenia

 

Prędzej jakaś kampania informacyjna bo konsumenci czyli miastowi to nie wiedzą jakie są różnice cenowe od rolnika a na półce -_-

 

 

PS Nawet jeszcze gorzej w mieście czarny humor  :wacko:  siostra w dużym mieście studiuje to na weterynarii na 2 roku wiedzą jak wygląda bydło ale czy to krowa czy jałówka to jeszcze nie rozróżnią :o , a mleko to mleczarnia ma od krów na zakładzie :blink:
. Kiedyś do kolegi z dużego miasta miasta przyjechali na wakacje to młodemu z 14 lat wmówił że mleko to się pompuje ogonem jak pompą :lol:

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

OSM Ostrowiec Świętokrzyski ilość 13 tys parametry jak zwykle okrojone tł 4.1 bi 3,37 cena 1,15 zł obniżka 6 gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na ogólnych zasadach vat powinni być wszyscy rolnicy i niech nie mówia, że to takie trudne. W konsekwencji wszystkie transakcje byłyby przejrzyste. Spekulanci na rynku pośredników mogliby się spakować i wynieść. Zwykłemu rolnikowi zdecydowanie to nie zaszkodzi.

Post nie na temat

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2993

A wczoraj jeszcze na tvp2 mówili, że rolnik dostanie rekompensate za mleko i to nie powiedzieli że 1 gr do kilograma, a powiedzieli że dostaną nawet 15 tys euro ;[ ;[  Aż się tak wku.....ić można ze nie wiem.... Teraz w miastach pomyślą "o ile dostaną i jeszcze im mało"...

Edytowano przez kris91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolsz34    6

Co do rekompensaty to na samym początku mówili w telewizji, że będzie 14gr do litra a będzie 1,4gr w zależności od tego ile będzie wniosków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

kris to ma byc nowa pomoc ale kiedy i na jakich zasadach nie wiadomo , i napewno bedzie skierowana dla nie zwiekszajacych dostawy,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

qazi tutaj z Tobą musze się trochę nie zgodzić. Bo załóżmy że jestem vatowcem odprowadzam od mleka co miesiąc podatek ale kupujesz robe artykuły do gospodarstwa to jak ktoś nie bierze co rok jakiejś maszyny to z samych środków przeznaczonych do gospodarstwa to się nie wyjdzie na 0 takie moje zdanie raz liczyliśmy to z tatą i u nas przy małej ilości kupna maszyn by się to nie opłacało. My np nie musimy odprowadzać podatku co miesiąc ale fakt faktem od niczego nie odliczymy sobie podatku. Moje zdanie podsumowujące jest takie że o ile inwestujesz to zyskujesz na vacie a jeżeli masz zastój to nie warto wchodzić.

 

Nie wiem jak liczyliście, ale nawet gdy nie kupuje maszyn tylko środki do produkcji to i tak zawsze coś vat-u mi zostaje. Nie trzeba się rozliczać co miesiąc, można kwartalnie.

Post nie na temat

Edytowano przez danielhaker

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

60gr za litr no i dobrze niech dostaną po d*pie ci co mieli obory na 150szt a pobudowali nastepne na 150 szt.

ciekaw jestem jak teraz mówi gospodarz z paniek, jaką ma mine

przed końcem roku kwotowego wypowiadał się w tv że od kwietnia rusza pełną parą z produkcją mleka ;powodzenia

 

Mówisz o Grześku? 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I bardzo dobrze wam że mleko tylko po 60 groszy, dosyć się dorobiliście. Teraz i tak wam wszystko komornik zabierze bo macie więcej kredytów jak kłaków na głowie. Trza było jeszcze więcej brać maszyn i więcej krów trzymać. Banki i kiomornicy tylko się cieszą z takich osłów jak wy. Ja mam 10 krówek i spokojnie żyje bez długów. Powodzenia w licytacjach!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

marcin1992 " jak czytam takie dowcipy to zawsze ten co ma mniej jest tym gorszym bo modli się żeby bogatszemu stało się niszczęście .

Prawda jest taka ,żeby mieć więcej nie wystarczy chcieć mieć . Najszybciej fortuny buduje się kosztem innych ,którzy robią za pół darmo albo z racji tego że produkują w mniejszej skali to dostają też mniej  .


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shottle    1

w Mlekpolu cena w dól o 15 gr. już rada nadzorcza zaklepała. Ale chociaż wczasy w hiszpani gratis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artek84    104

nie tak szybko każdy chce zwiększać produkcję nie prawda ;) . To jak jesteś udziałowcem mleczarni czemu chcesz zabronić jej jednak rozwoju :huh:

 

Przydałoby się opanować handel (sklep) bo powiązać nie da rady

 

No i właśnie marketom itp wcale nie zależy na obniżce na półce tylko przed magazynem (od dostawcy) bo co ma sprzedawać 2 kg taniej  jak może 1 kg drożej - narzucić większą marżę i roboty mniej <_<

Albo przydałoby się uświadomić miastowych ile zarabiają markety bo oni tego nie wiedzą :(

 

Fakt każdy chce zwiększać ale po co bez końca???jak masz te kilkanaście tyśięcy złotych na czysto a juz kilkadziesiąt to całkowiećie tego nie rozumiem .Bo rozumiem rozwinąc sie tak zeby godnie żyć i móc odłożyć ale chytre patrzenie na pieniądze to prowadzi właśnie do tego co jest obecnie.Chociaz szczerze powiem mysle ze te spadki w mleczarswie czy na rynku wieprzowiny poniekąd są sterowne odgórnie przez Finasiere tego świata .a dlaczego tak uważam ?? bo na tych spadkach sie robi ogromna kase(bogaci tego swiata z kasą liczoną w miliardach) oczywiśćie w dłuzszej perspektywie czasu ale oni mają czas my rolnicy go tylko nie mamy .Kolejna kwestia są państwa które specjalizują się w danej producji rolnej i to moze być również zagrywka tych państw , ale ja mysle zeby powstało to gówno które jest obecnie to te trzy czynniki a  conajmiej dwa muszą współgrac.Kolejna kwestia przerwórstwo tej samej ilosci mleka w mleczarni nie oznacza ze sie nie będzie rozwijac bo można kupic nowszą technologie (maszyny itp.) zeby koszty produkcji powiedzmy np. kg sera w mleczarni były mniejsze i to juz daje oszczędnosci więc stała ilosc mleka nie oznacza zaprzestania rozwoju.Tu się zgodze ze przydałoby się mieć własną sieć sklepów ale to trzeba dyskutować o tym z mleczarniami i OGÓLNOPOLSKI strajk mógłby przynieśc żądany efekt czyli zeby sklepy obnizyły ceny towarów lub więcej płaciły mleczarniom itp. podmiotom za dostarczony towar ale to by musiała być całkowita blokada zeby nie sprowadzili z innych krajów.A z miastowi myslą o nas ze spimy na pieniadzach i nam się w d*pach poprzewracało ale fakty są inne i tu przydałaby się kampania informacyjna tylko kto ja zrobi ?? bo ja sam bym się do tego dorzucił ponieważ mysle ze by to nam pomogło i w krok za tym musiałyby isc kolejne kroki a mianowicie zrobienie sklepików na obrzeżach miast by miastowi mogli kupic te produkty od nas .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

Mówisz o Grześku? 

 

nie wiem jak ma na imie często w tv białystok go pokazują choć nie wiem poco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

skąd info o obniżce w mlekpolu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

Z Lacpolem aż tak źle że wyprzedają kapitał? U nas Lacpol Piotrków Kujawski przy 35 tys litrów cena 97 groszy brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj