Polecane posty

akaku    79

LacPol Piotrków Kujawski dziś przyszła faktura wyszło po 86gr w tym miesiącu kolejna obniżka. W tamtym tygodniu 3 krowy odjechały sobie 


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1992    12

President ZM Winnica: 1,26zł/litr brutto, tłuszcz 4.6, białko 3,5 za luty.  

A wczoraj przyszedł SMS że od 18 marca obniżka -6gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
urwisek    4

President ZM Winnica: 1,26zł/litr brutto, tłuszcz 4.6, białko 3,5 za luty.  

A wczoraj przyszedł SMS że od 18 marca obniżka -6gr.

przy jakiej ilosci? przyjmuja u was nowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

jest temat o cenach mleka zanim założysz nowy temat zapoznaj się z zawartością forum


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1992    12

przy jakiej ilosci? przyjmuja u was nowych

Ilość do 15tyś. litrów. Tu są tylko dwa progi powyżej 15tyś i powyżej 30tyś. Chyba raczej nie przyjmują nowych dostawców.... zresztą mało która mleczarnia teraz przyjmuje nowych....

Edytowano przez marcin1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Mam przeciek, podkreślam, że srednio pewny dla dostawców mlekovity oddział wys-maz,  ze cena za miesiąc marzec ma być bez zmian. Dla innych oddziałów nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Nikt im nie zabroni a kolega dowiedział się co ma być w wysokim a jak w innych to nie wie więc dlatego zapewne napisał że wysokim-mazowieckim cena be zmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo-17    11

Masz racje nikt im nie zabroni. :( Oni obrali taką strategie żeby brać u nich pasze i produkty i mlekiem spłacać,żeby nic rolnikowi nie zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Na giełdzie kolejne spadki, jak w takim tempie się utrzyma to mleko za dwa miesiące kolejne 10gr w dół w połączeniu z zimnym marcem krowy postoją przynajmniej do 10 maja w oborze...

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

A przy jakiej cenie i jak długo się utrzymującej zaczniecie ograniczać/sprzedawać pogłowie lub zmieniać kierunek produkcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

@Xawier i to jest bardzo dobre pytanie. Ja bym osobiście postawił na praktycznie pasze objętościowe, bo w końcu one są najtańsze i najbardziej wartościowe. Cały areał zasiałbym kukurydzą i trawą/lucerną/koniczyną no i zostawiłbym jakieś  2-3ha jęzmienia/pszenicy na ziarno+ słoma jako dodatek paszowy dla krów. delikatnie bym tylko bilansował dawkę aby parametry mleka były ok.  Myślę, że na spokojnie można by wyciągnąć średnie od krowy 24-25 litrów mleka i sporo obniżyć koszty produkcji a i jakiegoś byczka przy okazji odchować.


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

za miesiąc luty 1.21brutto ~8 tys l  Wysokie Mazowieckie Mlekovita tł:4.4 bl:3.02

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i ja się pytam dlaczego w oddziale Sanok przy podobnych parametrach mam 96gr??? może i mleka mniej ale nie wierze że przez mniejszą ilość jest różnica 20gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

96 groszy to na pewno cena brutto? Poziomka jesteś na ryczałcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Tez chciałbym mieć 1,2 zł, ja przy 11 tys słaba złotówka.

Edytowano przez ukaszProcho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

no i ja się pytam dlaczego w oddziale Sanok przy podobnych parametrach mam 96gr??? może i mleka mniej ale nie wierze że przez mniejszą ilość jest różnica 20gr

Podaj te parametry i ilość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6699

polmlek 8000 l białko 3,1 tłuszcz 4,1 cena 93 gr a miesiąc temu jeszcze było 95 gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

w agrobiznesie Pan Waldemar Broś już zapowiedział że cena może dojść nawet do 60gr, mleczarnie tylko czekają na takie obietnice, po co te zje*by wogole się wypowiadają to ja nie wiem, a znając agrobiznes będą to puszczać przez miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327

tylko,ze mleczarnie taka cene góra mies dwa by miały bo rolnik duzy padnie od kredytow a inny rzuci to w pizdu ,szwagier,wyjechał do angli robi w piekarni i ma 15funtow na godz ,toż to w pale sie niemiesci a my babramy sie dopłacajac do tego bagna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwo111    4

Wszystko jest napędzane przez władze z góry. Z kierowcą rozmawiam to mówi ze musi jeździć cały dzien aby zapełnić cysterne bo wiekszosc zmniejszyła stado przez suszę albo całkowicie zrezygnowali z tego interesu. A taki prezes mleczarni siedzi przed tv , powtarzają dzien dnia ze cena mleka spada w dół to i obniża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

No i mówili że trzeba zwiększyć spożycie z 200 na 300 l na osobę by wchłonąć produkcję. Jak bedzie po 60 gr to zwiększycie produkcję by kredyt spłacić a my będziem musieli 400 l wypić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj