Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
koyack    12

Czy ktoś z obecnych na forum oddaje mleko do mleczarni Polindus w Gąsewie? jeśli tak to jak u was wygląda cena ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

polser siemiatycze bi.3,44  tł.4.45. 6000l cena 1.12netto

od marca obniżka podobno 0.06zł. a od kwietnia następna podobno 0.04zł

a tu wniosek na prow załatwiam; w morde 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

OSM Ostrów Wlkp - ilość ponad 10 000l, bł 3,45% 0.91zł brutto. Zapewne to nie koniec obniżek. W zależności od regionu ceny mają 40gr różnicy między mleczarniami... Jak teraz płaci Koło?


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

OSM Ostrów Wlkp - ilość ponad 10 000l, bł 3,45% 0.91zł brutto. Zapewne to nie koniec obniżek. W zależności od regionu ceny mają 40gr różnicy między mleczarniami... Jak teraz płaci Koło?

 

Koło także poleciało w dół od 5 do 11 groszy na litrze. W przedziale od 18 000 - 24000 cena od 96-1.04 netto za litr w zależności od parametrów.

Prezes po spotkaniu stwierdził że w najbliższym czasie jak się nic nie zmieni to cena może spaść nawet do 70 groszy. Ceny zbytu produktów z Koła dobijają do cen z 2008 i 2009 roku - roku kryzysowego.

Sytuacje pogarsza już import z Niemiec  nabiału po niskich, jeżeli nie dumpingowych cenach. Nie ukrywajmy wielkie sieci handlowe nie kierują się tutaj narodowością - kupują najtaniej.

 

Ps. Dziwię się Prezesowi z OSM Ostrów Wielkopolski, że nie dąży do połączenia z Kołem (miał taką okazję). Ta mleczarnia (OStrów) chyli się ku upadkowi ale rada prezes stołka nie chce oddać.

Mleczarnia w Kole de facto co może się wydawać dziwne potrzebuje mleka ponieważ ma zapewniony zbyt na swoje produkty tj przedewszsytkim najwyższej jakości mleko w proszku. Chwalą się dynamika skupu na poziomie 45% więcej mleka skupionego w styczniu w lutym do porzedniego roku (tj, styczeń luty 2015). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12159

nie wiem jak płaci łuków ale wiem że nawet najwięksi dostawcy chcieli od nich odejść kiedyś do nich odstawiałem i nigdy więcej .!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porems    69

BESTMILK 15150l tł 4,44  bi 3,4   1,04 brutto poleciało 7 gr

Edytowano przez porems

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy 7500 tyś litrów za luty  przyszło 0.83 grosze SZOOOOOOOOOOK !!!! Panie Prezesie jak żyć ??????? w porównaniu za styczeń przy tej samej ilości mleka 0.94 grosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Koło także poleciało w dół od 5 do 11 groszy na litrze. W przedziale od 18 000 - 24000 cena od 96-1.04 netto za litr w zależności od parametrów.

Prezes po spotkaniu stwierdził że w najbliższym czasie jak się nic nie zmieni to cena może spaść nawet do 70 groszy. Ceny zbytu produktów z Koła dobijają do cen z 2008 i 2009 roku - roku kryzysowego.

Sytuacje pogarsza już import z Niemiec  nabiału po niskich, jeżeli nie dumpingowych cenach. Nie ukrywajmy wielkie sieci handlowe nie kierują się tutaj narodowością - kupują najtaniej.

 

Ps. Dziwię się Prezesowi z OSM Ostrów Wielkopolski, że nie dąży do połączenia z Kołem (miał taką okazję). Ta mleczarnia (OStrów) chyli się ku upadkowi ale rada prezes stołka nie chce oddać.

Mleczarnia w Kole de facto co może się wydawać dziwne potrzebuje mleka ponieważ ma zapewniony zbyt na swoje produkty tj przedewszsytkim najwyższej jakości mleko w proszku. Chwalą się dynamika skupu na poziomie 45% więcej mleka skupionego w styczniu w lutym do porzedniego roku (tj, styczeń luty 2015). 

 

Pytam o Koło, ponieważ może koło mnie będą przejeżdżać. Rozmawiałem z nimi w zeszłym roku, ale za mało chętnych było no i 6-cio miesięczny okres wypowiedzenia ich zniechęcał. Nie wiem czy wiesz, ale w zeszłym roku zmienił się prezes w Ostrowie. Ostatnio uruchomili nową linię produkcyjną tzn. mleko w szklanych butelkach. Oprócz nich jest tylko jeden producent w kraju tego typu. Zakład wygląda naprawdę dobrze, wszystko odnowione, ludzie chętni do współpracy i życzliwi ale cena niestety bardzo słaba. Połączenie z Kołem mogłoby wyglądać na zasadzie wygaszenia przerobu, zrobienia zlewni mleka i punktu przerzutowego. Kiedyś przejęli Ostrzeszów i zakład zamknięto, wszystko wyjeżdża z Kępna. Koło ma większy skup między innymi z powodu wydarzeń w Nutrici Krotoszyn (kolejnymi etapami kasują skup). Gostyń również sporo dostawców przejął z Krotoszyna.

OSM Ostrów jest małym zakładem i nie ma siły przebicia. W razie zmiany mleczarni do wyboru mam Koło i Łowicz. Najlepiej płaci Lazur, ale nie przyjmują nowych dostawców.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2180

    Do Pawełsawkowski                           emeryci pytają Tuska -   grosze, jak żyć   ,,krutko'' odpowiedział .                                                 U mnie cena podobna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trol    2

podobno tym na wacie szybciej spada . ryczałt 2gr vatowiec 5-7gr na wiekszosci mleczarniach jest to stosowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom79    0

Lacpol Piotrków Kujawski przedział 3000-6000tys 0,84gr, tł 3,85, bi 3,18 rozpacz od marca kolejna obniżka ile nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Mlekovita oddział Trzebownisko 6.000-10.000 tł 4 bi 3.20 1.06zł minus 4grosze w porównaniu ze styczniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bzdury. U mnie przy podobnych parametrach co Xawier podał mam w Mlekovicie Baranowo 1,10 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Widzisz, a ja mam brutto i od czego to tak zależy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BarteqD    27

Zależy to od oddziału. Podkarpackie, Małopolskie i Świętokrzyskie zawsze najniższe ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mała poprawka, bo ma ciut lepsze parametry. Białko 3,41 a tłuszcz 4,16, przedział ilościowy podobny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

mlekpol grajewo, za luty białko 3,12; tłuszcz 4,19, 1,24 brutto dla vatowca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj