Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
massey235    327


wydaje mi sie ze latem bedzie mniej niz 60 gr, cena za luty 78 gr tl 3.8 b. 2.8 ok 3500 litrow osm kosow l, doszly mnie sluchy ze szykuja sie kolejne obnizki[/quote no moze jeszcze kaza nam doplacac zeby odbierali mleko he he.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

wydaje mi sie ze latem bedzie mniej niz 60 gr, cena za luty 78 gr tl 3.8 b. 2.8 ok 3500 litrow osm kosow l, doszly mnie sluchy ze szykuja sie kolejne obnizki

To cena już po tej obniżce 2 gr na jednostce białka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a kto ten protest zorganizuje? może znowu pokazywać te ciągniki w Warszawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

tak to cena po obnizce 2 gr na jednostce bialka,  na wczorajszym zebraniu byla mowa zeby zmniejszyc roznice pomiedzy malymi dostastawcami a duzymi, na dzien dzisiejszy jest to 30 pare gr, jak dobrze pujdzie to kolejne obnizki beda bardziej skierowane na tych najwiekszych dostawcow.   w porownaniu z cena z tymi najwiekszymi wychodzi na to ze koszt wjadu cysterki na moje podworko to ok 100 zl, PARANOJA 


mleczarnia produkuje sporo zoltego sera, z tego co ksiegowa mowila to podpisali umowe z hurtownikiem po 9.5 zl za kg, na kg sera potrzeba ok 10 litrow mleka. cena nie ma szans sie utrzymac, bo mleczarnia sprzedaje ponizej kosztow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5578

U mnie już kolejny miesiąc zamknę na 90 groszy/litr , poprawy raczej szybko nie będzie chyba ,że zdarzy się cud... Protesty raczej tu też nic nie dają , może by wystosować zbiorowe pisma nas producentów mleka do ministra rolnictwa , Pani premier i prezydenta ? wyjaśnić jaką mamy naprawdę sytuację i niech kombinują by coś z tym zrobić ,bo dalej tak produkować po takich cenach będzie bardo ciężko , wręcz niemożliwie.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

dopuki mlekpol, piatnica będzie miała cena dla największych 1.3 tak nikt się nie zainteresuje sprawą mleka. Jak cena dla nich dojdzie do 1zł to wtedy coś ruszy. U nas 90gr za 4tys litrów chociaż mleczarnia na zbyt nie narzeka a i jakość sera się podniosła i masła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekxy    134

A kogo z rządu obchodzi cena mleka ?W telewizji wyskoczy jakiś rolnik ,ktory twierdzi że jak dostanie kasę z programu młody rolnik, PROW to postawi oborę,dokupi ziemi parę maszyn,zwiększy produkcje i taki stereotyp krązy po kraju.Jak rolnicy masową będą zrzekać się przyznanej kasy (w co raczej wątpie) wtedy może ktoś dostrzeze problem.Skoro się rozwijamy budujemy obory, za ziemię płacimy po 120tyś za /ha to chyba nie jest żle? Sory za ort.jesli jakieś są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Nie biotę kasy na PROW a Wy weźmiecie dopłaty? Melpol 12tyś bi 3.0%    1.15zł netto


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

dostalem pismo z mleczrni o rejestrze zbiornikow powyzej 3kg.płunu chlodniczego..jak sprawdzic ile moj zbiornik ma takiego plynu...wie ktos? dostal ktos takie pismo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

Nie biotę kasy na PROW a Wy weźmiecie dopłaty? Melpol 12tyś bi 3.0%    1.15zł netto

 

pozaklasowe ??

czy rak umów z społdzelnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

SPOMLEK 

Ilość pow. 8tys

Kazeina 2.69%

Tłuszcz 4,8%

Cena 1,15 brutto (ryczałt) spadek o 13gr- leci w dół ostro  -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

pozaklasowe ??

czy rak umów z społdzelnia

 

Extra i mam umowy oraz 10tyś udziału (2lata) cena netto dodaj 5% Tylko ja płacę podatki a i tak inni mają rolników w (_!_)

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

to ja mam 6gr netto więcej od ciebie, tylko parametry sporo lepsze to znaczy białko 3,3 i tłuszcz 4,9


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trol    2

bierta dali na modernizacje a za rok bo z tego co mleczarnie mówia jest tyle jałówek zacielonych po 80 gr beda odbierac bo wy i tak musicie produkowac bo wnioski podpisane . OPAMIETAJCIE SIE WKONCU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Łowicz poniżej 20tys. bi 3.26   tł 4.4  kontrola,vat 

1,11brutto. od marca obniżka ale narazie nie wiadomo ile....

Niestety koledzy taka prawda bedziemy robić mleko po 80gr tylko oby wszyscy to wtedy może coś sie zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1105    0

Mlekowita odział Trzebownisko 5000 l 0.96 net za luty.

Edytowano przez darek1105

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Już fakture masz? Mi pewnie w niedziele kierowca przywiezie dopiero. Skąd jesteś? Jakie parametry miałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj