Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
akaku    79

Mlekpol kolejna obniżka od 1 marca ile to jeszcze nie wiadomo 


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Jak jeszcze przez 2 - 3 lata potrwa Rosyjskie embargo to jeżeli wkońcu rynek wschodni otworzą to i tak nasze produkty tam nie pójdą tak jak kiedyś , ani mleko ani świnie , ruscy teraz nie siedzą bezczynnie na d*p*ch tylko rozwijają własne rolnictwo a mają gdzie i  na czym  , jeszcze parę latek a oni będą eksportować żywność na całą Europę a my se będziemy mogli trzymać jedną krowę na mleko dla siebie , świnię na mięso i parę hektarów żyta na mąkę żeby chleb upiec.

 

Rosjanie inwestują w wielkie fermy ale z myślą o Chinach, bo na rodzimy rynek nie opłaca im się produkować. Jeszcze ze 2 lata tak pociągną a później nie wiadomo. Żywność mocno podrożała a ludzie kasy nie mają.

Za styczeń było 0,95zł/l brutto przy miesięcznej dostawie 10 tyś l. Dzisiaj informacja, że przez trudną sytuację na rynku, ogromne ilości mleka ściągane z Litwy po 70gr/l, coraz niższe ceny mleka przerzutowego itp itd cena pójdzie w dół. Kiedy i o ile nie wiadomo. Proszą o wyrozumiałość. Litości... Cena na poziomie 1zł/l pozostaje w sferze marzeń (i tak od wielu miesięcy).


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Jak jeszcze przez 2 - 3 lata potrwa Rosyjskie embargo to jeżeli wkońcu rynek wschodni otworzą to i tak nasze produkty tam nie pójdą tak jak kiedyś , ani mleko ani świnie , ruscy teraz nie siedzą bezczynnie na d*p*ch tylko rozwijają własne rolnictwo a mają gdzie i  na czym  , jeszcze parę latek a oni będą eksportować żywność na całą Europę a my se będziemy mogli trzymać jedną krowę na mleko dla siebie , świnię na mięso i parę hektarów żyta na mąkę żeby chleb upiec.

Ciekawa wizja i możliwa o ile będzie czym siać... genetyka pójdzie do przodu i tak będą rośliny modyfikować aby po 1 roku po centrali ziarno nie nadawało się do siewu. Jeszcze będziemy po dziadkowych stodołach żyta szukać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiek851    8

no u mnie w okolicy jak do tej pory nie brakuje chętnych nowe obory powstają cena ziemi 40-50 tys/ha a mi kredyt w tym roku się kończy także jak cena spadnie poniżej 1 zl netto to dam szanse rozwoju innym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    368

Mówicie o spadku cen do 1zł netto. U nas za luty cena nie przekroczy 90gr brutto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola13    110

Jakaś masakra z tym mlekiem aktualna cena kujawsko pomorskie mniej niż 90gr.I już inf. o następnej obniżce jak tak dalej będzie to trzeba będzie zakończyć działalność gospodarczą bo wykończą tych małych to na 100% .Jestem małym producentem mleka ale znam dużych i też dobrej ceny nie mają !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

Nutricia Krotoszyn ledwo 90gr.L na dekiel im bije normalnie, non stop  mi komórki skaczą, białko zaniżają tłuszczu im się za dużo widzi  ... kierowcą się dojazd nie podoba po prostu robią wszystko żeby rolnika dobić. Znajomy się zdenerwował   zbadał mleko i z wynikami pojechał do mleczarni i wyszło z tego tyle że kilka następnych tygodni  wyniki miał takie że mleko po 60gr. :D Ja osobiście odszedł bym z tej mleczarni już, tak jak  to większość ludzi z okolicy zrobiła ale niestety jeszcze 15 tyś.zł kary za nadprodukcje :rolleyes:aha jeszcze pytanie czy oni mogą mi już teraz ściągać tą kare bo od stycznia widzę 1000zł odciągnięte ;[Naprawdę ja nie widzę nic innego jak zlikwidować i szukać roboty  :( 


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0303    50

Jakaś masakra z tym mlekiem aktualna cena kujawsko pomorskie mniej niż 90gr.I już inf. o następnej obniżce jak tak dalej będzie to trzeba będzie zakończyć działalność gospodarczą bo wykończą tych małych to na 100% .Jestem małym producentem mleka ale znam dużych i też dobrej ceny nie mają !

 

pewnie mowisz tu o mleczarni ROTR RYPIN...po 90 gr to juz brali ode mnie ponad rok temu. tam nic nie wiadomo sa wybrancy ktorzy maja "lepsze" mleko i tym samym maja wyzsza cene...a w skrocie ta niby "spoldzielnia" w praktyce pelni role prywatnego folwarku prezesa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

To nie było 10 groszy na grudzień tylko od grudnia :D @drzewis98 piszesz o ROTRZE a masz lokalizację śląskie więc coś tu chyba nie gra ....


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

Coś się poprzestawiało na moim profilu bo odmłodniałem nawet o 10 lat, za grudzień wyszło po 95 groszy a za styczeń po 90 groszy litraż podobny co napisałem wyżej.

Edytowano przez drzewis98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nutricia Krotoszyn ledwo 90gr.L na dekiel im bije normalnie, non stop  mi komórki skaczą, białko zaniżają tłuszczu im się za dużo widzi  ... kierowcą się dojazd nie podoba po prostu robią wszystko żeby rolnika dobić. Znajomy się zdenerwował   zbadał mleko i z wynikami pojechał do mleczarni i wyszło z tego tyle że kilka następnych tygodni  wyniki miał takie że mleko po 60gr. :D Ja osobiście odszedł bym z tej mleczarni już, tak jak  to większość ludzi z okolicy zrobiła ale niestety jeszcze 15 tyś.zł kary za nadprodukcje :rolleyes:aha jeszcze pytanie czy oni mogą mi już teraz ściągać tą kare bo od stycznia widzę 1000zł odciągnięte ;[Naprawdę ja nie widzę nic innego jak zlikwidować i szukać roboty  :(

 

Mleczarnia musi drugą ratę opłaty za przekroczenie indywidualnej ilości referencyjnej przekazać na konto agencji do 30 września 2016 roku. Tak więc do września Twoja część raty musi być na koncie mleczarni. Wiem z doświadczenia, że jedni wolą zrobić przelew we wrześniu, inni zaś mieć potrącane co miesiąc z wypłaty. Kwestia dogadania. Termin wymagalności tego zobowiązania to 30 września.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola13    110

pewnie mowisz tu o mleczarni ROTR RYPIN...po 90 gr to juz brali ode mnie ponad rok temu. tam nic nie wiadomo sa wybrancy ktorzy maja "lepsze" mleko i tym samym maja wyzsza cene...a w skrocie ta niby "spoldzielnia" w praktyce pelni role prywatnego folwarku prezesa.

Nie kolego ja oddaję do Włocławka a mój wujek do Rotr Rypin i jak sobie zawsze przyrównuje to mi lepiej płacą niż w Rypinie .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiero po zebraniu  Mlekpolu-cena B to 50% ceny A .Prożby o zmniejszanie produkcji dla swego dobra bo ceny ogromnie będą spadać jak liście jesienią...Panowie  i Panie nie jest dobrze...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Ciekawe co zrobią ci co się przestawili z 30 sztuk na 70.....

 

Jak to co? Przetrzymają z miesiąc lub dwa, jak mlekpol nie zmieni taktyki to dostanie wypowiedzenia na biurko i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola13    110

A no racja niestety człowiek zwiększa a kasy coraz mniej !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Nutricia Krotoszyn ledwo 90gr.L na dekiel im bije normalnie, non stop  mi komórki skaczą, białko zaniżają tłuszczu im się za dużo widzi  ... kierowcą się dojazd nie podoba po prostu robią wszystko żeby rolnika dobić. Znajomy się zdenerwował   zbadał mleko i z wynikami pojechał do mleczarni i wyszło z tego tyle że kilka następnych tygodni  wyniki miał takie że mleko po 60gr. :D Ja osobiście odszedł bym z tej mleczarni już, tak jak  to większość ludzi z okolicy zrobiła ale niestety jeszcze 15 tyś.zł kary za nadprodukcje :rolleyes:aha jeszcze pytanie czy oni mogą mi już teraz ściągać tą kare bo od stycznia widzę 1000zł odciągnięte ;[Naprawdę ja nie widzę nic innego jak zlikwidować i szukać roboty  :(

 

Dziwisz się, że wyniki masz kosmiczne a przecież Nutricia ma jeszcze za dużo mleka i chcą zejść do pewnego poziomu skupu. Albo sam odejdziesz, albo dostaniesz wypowiedzenie. Co do ceny to znajomy tam oddaje i ma 1,19 zł/l netto przy ilości w granicach 15-20 tyś l. Pytał w innych mleczarniach i ani Łowicz, ani Koło nie da mu takich pieniędzy więc na razie zostaje. Najlepiej w okolicy płaci Lazur , ale oni nie przyjmują nowych dostawców.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327

Wypowiedzenia zloza i co jak zadna mleczarnia ich juz nie przyjmie.np mlekovita juz nie przyjmuje nowych dostawcow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1783

Dziwisz się, że wyniki masz kosmiczne a przecież Nutricia ma jeszcze za dużo mleka i chcą zejść do pewnego poziomu skupu. Albo sam odejdziesz, albo dostaniesz wypowiedzenie. Co do ceny to znajomy tam oddaje i ma 1,19 zł/l netto przy ilości w granicach 15-20 tyś l. Pytał w innych mleczarniach i ani Łowicz, ani Koło nie da mu takich pieniędzy więc na razie zostaje. Najlepiej w okolicy płaci Lazur , ale oni nie przyjmują nowych dostawców.

 

Może w styczniu tyle miał. W lutym -7 i marzec też -7 więc za marzec wyjdzie gdzieś 1,03-1,06 netto chyba, ze wiecej niz 20 tys to +3 gr. oczywiście nie mówie, ze w innych mleczarniach jest lepiej, ale zjazd cenowy za te 2 miesiące niesamowity. Przy dostawach poniżej 10 tys w Nutrici 90 gr netto- tragedia

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj