Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Białoruś zamiast Rosji?

galeria
Qbrick
BarteqD    27

Tymczasem znajomemu rolnikowi Spomlek wypowiedział umowę... bo za daleko mieszka i nie opłaca się jechać... ma 3 miesiące na znalezienie innego odbiorcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekxy    134

Może mi ktoś powie że skoro jest tak żle w zakładach to czemu jest tak dobrze i mleczarnie inwestują po 300 -500 mln? Skąd takie zyski bo chyba nie z kredytów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Powiem tak o zebraniach Mlekpolu, znam kogoś kro jeździ jako widz na większość zebrań i mówi jak to rolnicy się odzywają czasem nawet nikt słowa nie powie, a tam gdzie jeden mocno gada to jeszcze paru się dołączy. Jeśli sami się boicie mówić jak jest to weźcie sąsiada który jest stolarzem i powie co trzeba a reszta pójdzie za nim. Jeśli nie zbierzemy się na tym forum i nie zaczniemy namawiać sąsiadów to będą nas jechać do ostatniej kropli


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz6140    0

Czemu wszyscy musza zarabiac na mleku mleczarnie, posrednicy, markety prócz nas rolników!!!! To my ponosimy najwiekszy nakład i wkładamy najwiecej pracy. a to my powinnismy miec zagwarantowany zysk a nie dopłacac do sojego mleka.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekxy    134

to może powiesz mi czemu to my wybieramy posłów głosujemy a oni potem piszą ustawy aby nas ud***ć i tak wkoło.Tak ten swiat stworzony jest a człowiek jest głupi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Właśnie to jest to samo i kiedy jest naprawdę źle to jest rewolucja ale samo się nie zrobi, a czas już nadszedł...


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

:wacko:

Edytowano przez kotwczapce

.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sam nigdy tego nie pojmę, że woda jest droższa od mleka póki co. Wodę wystarczy wypompować, przefilrować i rozlać do butelek a przy mleku każdy wie jakie to nakłady.

Ciekawe czy potwierdzi się ta plotka z obniżką o kolejne 5 groszy za luty. Na razie żadnego sms, jest jeszcze poniedziałek.Wtedy to wyszłoby po 1,11 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

U mnie w smsie było napisane o obniżce za styczeń a nie od stycznia więc pewnie plotka powstała od tego że w styczniu, lutym i marcu ma być po 5 gr obniżki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2989

Cena mleka nie ostatni raz jeszcze spadnie, a za tą pomoc 1 gr do kg to chyba na wakacje pojadę bo nie będę wiedział co z takimi pieniędzmi dużymi zrobić <_<

Edytowano przez kris91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Hochland od lutego ma -7 gr a od marca dodatkowo 1 gr na białku i 2 gr na progach czyli dodatkowe 5 gr obniżki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Mlekowita prawdopodobnie za luty cena bez zmian

tylko niewiem czy doplate do ilosci nie zmniejszyli max progu do 30tys 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    188

Ciekawe gdzie jest krzykacz Izdebski???
w mlekovicie w styczniu pow. 50 tys nie dopłacali przynajmniej u nas, za luty nic nie przyszło o jakiś limitach czy obnizkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

A co krzykacz Izdebski ma do niskich cen mleka na całym świecie? Za dużo obór, krów, mleka. Za mało rozsądku. Cykl sie powtarza co 4 lata tyle że teraz dodatkowo susza spowodowała jeszcze niższą opłacalność.

Skup Korczew - obniżka 5 groszy, przy 4tys l wychodzi ok 87gr.

Podobno Łukaszenka pobudował serownię i skupuje mleko z Polski po 93 grosze, sprzedaje ser na Rosję i zarabia 3-4 krotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

A jak ten Łukaszenka to tam transportuję,jeżeli na nasze produkty Rosja jest zamknięta? Po drugie jeżeli był zakaz wjazdu przewoźników polskich do Rosji to jak On to transportował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cesus    1

Ale biolorusini mogli wjeżdżać cały czas dla nich zakazu nie bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Jak jest z przenoszeniem się do innej mleczarni? tzn czy jeśli w lipcu podpisałem umowę to czy teraz mogę przenieść się do innej czy jest coś takiego że mleczarnię tylko raz w roku można zmienić?


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomsky    0

a zarzad mlekpolu powinien podac sie do dymisji po tym jak rolnicy ktorzy od nich kupowali ON beda musieli zaplacic akcyze za paliwo . brali paliwo od firmy ffirma nie odprowadzala podatkow i dopiero po gdy 6mln dlugu wyszlo na jaw firma przepadla... slyszal ktos o tym

No właśnie, ktoś  to może potwierdzić? Znam przedsiębiorce którego skarbówka zrujnowała dokumentnie za to że kupował paliwo od dostawcy nie płacącego akcyzy i VAT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

w mlekovicie byłozebranie rady nadzorczej i będą obniżki za luty........

 

 

Na ile pewne są te informacje??   :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1992    12

Jak jest z przenoszeniem się do innej mleczarni? tzn czy jeśli w lipcu podpisałem umowę to czy teraz mogę przenieść się do innej czy jest coś takiego że mleczarnię tylko raz w roku można zmienić?

Nie ma czegoś takiego, odbiorcę mleka możesz zmieniać dowolną ilość razy w roku... Tylko musisz wiedzieć co było zapisane w umowie jaką podpisałeś z poprzednią mleczarnią.  Z reguły jest tak iż jeśli chcesz się przenieść do innej mleczarni to musisz złożyć kilkumiesięczne wypowiedzenie... musisz dokładnie przeczytać umowę którą podpisałeś...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

A jak ten Łukaszenka to tam transportuję,jeżeli na nasze produkty Rosja jest zamknięta? Po drugie jeżeli był zakaz wjazdu przewoźników polskich do Rosji to jak On to transportował?

 

Białoruś handluje z Rosją bez problemu. Po smaku sera Putin nie pozna z czyjej produkcji mleko na ten ser zostało zużyte. Łukaszenka skupuje polskie mleko a sprzedaje białoruski ser.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

to jest nic .SLYSZELISCIE !!!!!!!!!!! ma wejsc w zycie masz pole musisz miec krus  i dostaniesz dopłaty nie mozesz miec zusu. jestes na vacie staniesz sie przedsiebiorca z góry wtedy warunki ustalone musisz płacic zus dopłat nie bierzesz do pola . to w uni juz obowiazuje . dali po pół mln dopłat do modernizacji teraz pasuje to zaczac zwracac pany ale cyrki i cenaa mleka nawet 2 zł tu nic nie porawi było lepiej 1 ciagnik na trzech za gotowe kupic a nie isc w vat

 

pokaż źródło


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856

ja też mogę mówić, że teraz biorę po 2zł za litr mleka i co uwierzysz mi od razu na słowo? Takie jest życie gdy otworzysz sklep i jesteś praktycznie monopolistą w danym rejonie to zbierasz kokosy, ale jak przybędzie jeszcze z 5 takich sklepów to już trzeba się zastanawiać czy rozkręcać się na całego czy zwijać interes i inwestować w coś innego i nie dotyczy to tylko rolnictwa tylko wszystkich branży.


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj