Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rolstudent    182

Wy mówcie coś na tych spotkaniach. Bo ja slyszyszalem nie o 20 groszach tylko 20%ceny. To jest propozycją. A o tym czy to przejdzie czy nie będzie decydować nowa rada. Tak że radzę się zastanowić na kogo głosujcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

moim zdaniem taka propozycja nie jest sprawiedliwa- powinni coś takiego wprowadzić od następnego roku dopiero. Bo co maja powiedzieć Ci co wybudowali teraz oborę na ponad 100 sztuk, a wcześniej mieli 30.... Dostaną 1zł za większość mleka, co równa się z ich upadłością. Wątpię żeby coś takiego przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekxy    134

Unia daje kasę ale jest warunek że w ciągu 5 lat trzeba zwiększyć produkcję, u mnie z 36 krów w biznesplanie mam wpisane 50 wiec będę sprzedawał 40% mleka za niższą cenę. W 2008 roku mieliśmy właśnie 50 sztuk dojnych lecz sprawy się skomplikowały nie było komu robić i trzeba było zmniejszyć produkcję... Nie chcę mieć 200 krów tylko tyle na ile została wybudowana obora 40 lat temu. Jak mam uzyskać wzrost jeśli cena może spaść tak że się nie pozbieram i każą mi 100tyś zwracać. Teraz rozumiem to że 100tyś zainwestować to nie dużo ale spłacić to jak mleko jest tanie to już "wyczyn"

Nie rozumiem .Skoro już miałeś oborę to po co Ci kasa z unii?Te wszystkie dofinansowania mają jeden cel nabić kasę zachodnim producentom a z nas zrobić niewolników pracujących za darmo .Jesli ktoś się wyłamie raczej zginie bo nie sposób zwrócić kasy .Wiec nie narzekać tylko doić bo" kto się nie rozwija ten się cofa" hahahah.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotreQ99    0

Wy mówcie coś na tych spotkaniach. Bo ja slyszyszalem nie o 20 groszach tylko 20%ceny. To jest propozycją. A o tym czy to przejdzie czy nie będzie decydować nowa rada. Tak że radzę się zastanowić na kogo głosujcie.

 

Wczoraj na zebraniu mowili ze niestety to juz weszlo od 1 stycznia tego roku, cena B jest pomniejszona o 20 gr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

grzesiekxy a kto by za darmo pieniedzy nie bral?   dziwne pytania zadajesz

 

ale Ty kolego jesteś naiwny!! 

ps. Za darmo ,nawet w pysk nie dają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

ko0lego akernolad ale jak po 2 zł dostawałeś a inni nie powiększali produkcji i mieli 1.60zł to było dobrze tylko tacy jak ty co produkowali 2-3 razy tyle co kwoty mieli ogromny wpływ na cenę teraz i reszta się zgodzi ze mną    a teraz lament bo bamber pada  jak chcesz w bardzo krótkim okresie się dorobić to nie w rolnictwie  cena A i B moim zdaniem jest sprawiedliwa pozdrawiam wszystkich 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

To ciekawe jak zrobicie gva w modernizacji jak nie przez wzrost produkcji.skoro kryzys to wszyscy zaciskaja pasa a nie tylko rolnik! mleka za duzo mlekpol ma ale sudowie zadłużoną to brac chce! proszkownie za 180mln w Mrągowie stawia! I na co to?trzeba hamowac inwestycje a rolnikowi godziwie płacić.Nikt za złotówkę dluzej doil nie będzie.To za ciezka praca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

ko0lego akernolad ale jak po 2 zł dostawałeś a inni nie powiększali produkcji i mieli 1.60zł to było dobrze tylko tacy jak ty co produkowali 2-3 razy tyle co kwoty mieli ogromny wpływ na cenę teraz i reszta się zgodzi ze mną    a teraz lament bo bamber pada  jak chcesz w bardzo krótkim okresie się dorobić to nie w rolnictwie  cena A i B moim zdaniem jest sprawiedliwa pozdrawiam wszystkich 

 

ale ja tu nie mówię o sobie:p ja żadnej obory nie budowałem... a co do tego to uważam to za złe, bo to zmiana zasad w ciągu gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja słyszałem o 5 gr skąd wieści o 6-10 gr :/

na zebraniu członkowskim prezes mówił, a obniżka 6 gr dla najmniejszych dostawców, do 10 gr dla największych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

a zarzad mlekpolu powinien podac sie do dymisji po tym jak rolnicy ktorzy od nich kupowali ON beda musieli zaplacic akcyze za paliwo . brali paliwo od firmy ffirma nie odprowadzala podatkow i dopiero po gdy 6mln dlugu wyszlo na jaw firma przepadla... slyszal ktos o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

To ciekawe jak zrobicie gva w modernizacji jak nie przez wzrost produkcji.skoro kryzys to wszyscy zaciskaja pasa a nie tylko rolnik! mleka za duzo mlekpol ma ale sudowie zadłużoną to brac chce! proszkownie za 180mln w Mrągowie stawia! I na co to?trzeba hamowac inwestycje a rolnikowi godziwie płacić.Nikt za złotówkę dluzej doil nie będzie.To za ciezka praca.

Jak mleczarnia nie będzie przeznaczać na inwestycję odp kwoty (% do przychodów) to w pewnym momencie będzie musiała zamknąć bramę i zakończyć działalność. Ano chce brać i bardzo dobrze że weźmie przy założeniu właściwych dla mlekpolu warunkach. Z ekonomicznego punktu widzenia to właśnie w kryzysie się inwestuję!!!!!!! Żeby być przygotowanym na hossę i wtedy realizować zyski. Podstawy ekonomi i logiki. 

Edytowano przez grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem na zebraniu OSM Łowicz w Stawiszynie, prezes powiedział że jak my myślimy że nie może już być gorzej to się mylimy. Za mleko wyprodukowane w lutym nie będzie chyba obniżki ceny, ale w następnych miesiącach może zejść trochę w dół. Pytanie tylko jak bardzo może mleko jeszcze stanieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom79    0

Lacpol piotrków kujawski ile obniżył bo że obniży za luty  to pismo już przesłał pytanie ile.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Też chce inwestować ale przy tych cenach jak?mleczarnia po prostu obniza cene i inwestuje.A komu my obnizymy?Za dużo mleka a z Litwy cysterny jadą...Piątnica tyle nie inwestuje.Płaci 25-30gr wiecej niz mlekpol i jakos nie upada.Mądra rada a nie prywatny folwark prezesa-tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Też chce inwestować ale przy tych cenach jak?mleczarnia po prostu obniza cene i inwestuje.A komu my obnizymy?Za dużo mleka a z Litwy cysterny jadą...Piątnica tyle nie inwestuje.Płaci 25-30gr wiecej niz mlekpol i jakos nie upada.Mądra rada a nie prywatny folwark prezesa-tyle w temacie.

Tyle nie inwestuje to znaczy ile?? Takie pozycje interpretuje się do wielkości przychodów ewentualnie do wielkości zakładu a że Piątnica jest małym bardzo sprawnie działającym zakładem z małymi względem Mlekpolu przychodami to i mniej inwestuje ale byłbym ostrożny czy inwestuję mniej niż Mlekpol w stosunku do przychodów. Idź do sklepu i porównaj ceny twarogu klinka i serka wiejskiego z Piątnicy i Mlekpolu i powinieneś wiedzieć skąd bierze się ta cena surowca. Wam wszystko wydaje się takie zero jedynkowe a niestety tak nie jest w wolnym handlu jest walka o przetrwanie!!!

Edytowano przez grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrzanek13    1

A moim zdaniem to wszytko sie tak zrobiło przez te dotacje z Uni, poniewaz daja kase ludzie stawiaja obory produkcja sie zwieksza i mleko tanieje niestety. Nikt za własne pieniadze by tych budynkow nie postawił i nie zakupił maszyn.. Rynek w Polsce jest ciezki obecnie dla rolnika, mleko teraz spada ludzie sie benda przezucać na bydło za 2 lata bydło bedzie taniec i tak wkółko, wystarczy spojżec na trzode co sie dzieje, za 2 lata nie wiadomo bedzie za co sie wziasc.. Najlpepiej oddac wiekszemu isc do roboty i miec w d*pie to wszystko bo przyszłosci nie widac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Piątnica planuje wprowadzenie limitowania mleko w nadwyżce -60 groszy od ceny wyjściowej. Może to zastopuje szalony wzrost produkcji mleka. I po co było budować obory na 100 czy 200 krów ja doje rocznie 300000 raz jest troche więcej mleka innym razem mniej ale żyje się swobodnie nikogo nie zatrudniam. Nie rozumiem takich rolników miał np 50 krów a zwiększa do 200 i kupuje wszystko słome kiszonki itp jaka to opłacalnośc? Jeśli tendencja wzrostowa skupu mleka nie zatrzyma się to widzę to w czarnych barwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

na zebraniu REJONOWYM w mlekpolu   najwiecej głosów było aby liczyc okres ostatnich3 letni wg sprzedazy  i wg tego w cenie A    miec a nadwyzke w cenie B  za np -50%

a co do ilosci skupu  to 1.579mld skup  a mlekovita 1050  2 nastepne po 500 potem piatnica 400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj