Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
loik92    37

Osm Sierpc, 3001-9000 litrów, 3,3 białko, 4,28 tłuszcz, 1,28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Mlekpol wprowadza różnicowanie ceny mleka na cenę A i B
Cena A - cena za mleko do ilości zdanej w poprzednim roku kalendarzowym
Cena B- cana za mleko sprzedane do mleczarni ponad ilość wyprodukowaną w poprzednim roku kalendarzowym ( cena A pomniejszona o 10gr). Inwo z gazetki Echo Mlekpolu strona 11 nr. 1/2016.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Paranoja? To może wyhamuje zapędy do ciągłego zwiększania produkcji. Jak sytuacja na rynku się poprawi to może złagodzą cenę B. Ciekawe czy Mlekovita pójdzie podobnym śladem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

no pewnie super.nie dosc ze i tak psia cena to jeszcze kaganiec i po majtkach jak lepiej krowom dasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cena już dawno by spadła i nie tylko w mlekpolu, gdyby nie susza. Wolisz sprzedać mniej za 1,2 zł czy więcej za 0,9zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

No dobra a jeśli przekrocze w tym roku kwotę z tamtego roku to w roku 17 do której kwoty będę musiał się odnosić? Z 16 czy 15??? Nie dadzą żyć ...


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327

do 1zł mleko spadnie już w okolicach maja ,w mleczarniach mlekovita i mlekpol bo w tych małych już dawno po tyle jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    512

Rozwiązanie pewnie tymczasowe dopóki ceny produktów mleczarskich nie poprawią się na światowych rynkach. Muszą coś zrobić bo inaczej się sami potopimy w tym mleku. Z jednej strony narzekacie, że cena słaba a teraz, że trzeba będzie ograniczyć rozwój. Kto ma te mleko wypić po wysokiej cenie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    531

chodzi o obniżenie ceny mleka surowego prosty mechanizm po co kupować więcej w tej samej wysokiej cenie jak można kupić mniej w wysokiej a więcej w niższej :D a resztę brakującego surowca kupić z Litwy :D MECHANIZM Z KORZYŚCIĄ DLA SPÓŁDZIELNI A DLA ROLNIKÓW! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Ciekawe czy dałoby rade upchać do innej mleczarni nadwyżkę :D bo w Piatnicy też coś podobnego wymyślają tylko ze podobno nadwyżka -50% ceny ale w to wątpię...

Ciekawe co z tymi co dopiero budują obory a takich nie brakuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

@grzesiu a postaw sie w roli mleczarni kontrachenci czyli Biedronka Lidl Kaufland Auchani inni chca kupić mleko w cenie 1,50zł gdzie opakowanie kosztuje około 22-27gr do tego transport i surowiec od rolnika ok 1,20zł  ser na przetargu kupuja sieci już po 8,90zł za 1kg a ile litrów mleka potrzebe jest żeby wypordukować 1kg sera żołtego (7-8litrów mleka) każdy powie zostanie maślanka serwatka i inne ale Ci prezesi i dyrektorzy mleczani musza dobrze działac zeby mleczarnia przynosiła zyski inny powie to nie sprzedawać im (siecią) mleka to sie w nim utopimy bo sieci sprowadza sobie mleko z innych krajów Tesco sprowadza mleko z Czech czy Słowacji ale miejmy nadzieje że ceny produktów od lipca bujną lekko w góre


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Paranoja? To może wyhamuje zapędy do ciągłego zwiększania produkcji. Jak sytuacja na rynku się poprawi to może złagodzą cenę B. Ciekawe czy Mlekovita pójdzie podobnym śladem?

 

Unia daje kasę ale jest warunek że w ciągu 5 lat trzeba zwiększyć produkcję, u mnie z 36 krów w biznesplanie mam wpisane 50 wiec będę sprzedawał 40% mleka za niższą cenę. W 2008 roku mieliśmy właśnie 50 sztuk dojnych lecz sprawy się skomplikowały nie było komu robić i trzeba było zmniejszyć produkcję... Nie chcę mieć 200 krów tylko tyle na ile została wybudowana obora 40 lat temu. Jak mam uzyskać wzrost jeśli cena może spaść tak że się nie pozbieram i każą mi 100tyś zwracać. Teraz rozumiem to że 100tyś zainwestować to nie dużo ale spłacić to jak mleko jest tanie to już "wyczyn"

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    531

@grzesiu a postaw sie w roli mleczarni kontrachenci czyli Biedronka Lidl Kaufland Auchani inni chca kupić mleko w cenie 1,50zł gdzie opakowanie kosztuje około 22-27gr do tego transport i surowiec od rolnika ok 1,20zł  ser na przetargu kupuja sieci już po 8,90zł za 1kg a ile litrów mleka potrzebe jest żeby wypordukować 1kg sera żołtego (7-8litrów mleka) każdy powie zostanie maślanka serwatka i inne ale Ci prezesi i dyrektorzy mleczani musza dobrze działac zeby mleczarnia przynosiła zyski inny powie to nie sprzedawać im (siecią) mleka to sie w nim utopimy bo sieci sprowadza sobie mleko z innych krajów Tesco sprowadza mleko z Czech czy Słowacji ale miejmy nadzieje że ceny produktów od lipca bujną lekko w góre

Ja Cię doskonale rozumie i popieram w tym co mówisz. Nie neguję tego mechanizmu i polityki mlekpolu w tym obszarze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Ja kiedyś mówiłem żeby był przedział że wyprodukuje tyle a tyle mleka powiedzmy 170-200tyś kg i mieć cenę ustaloną że poniżej 1zł nie spadnie. Mieć podpisaną umowę i wtedy mleczarnia będzie wiedziała ile kto wyprodukuje mleka i będzie wiedziała co z mlekiem zrobić... Jeśli by ktoś przekroczył wtedy połowa ceny i na pewno nikt by więcej nie produkował i myślę że wtedy było by tak najlepiej.. Tylko nie każdy musi myśleć jak ja :D

Edytowano przez Karol323

Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Piątnica na pewno też wprowadzi podobne rozwiązanie, dodatkowo od 1 kwietnia zakaz stosowania soi i to też wpłynie na zmniejszenie produkcji i to sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2149

     Mam do czynienia również z produkcją twarogu we wlasnym zakresie ,średnio to wychodzi z 10 l mleka 1 litr śmietany pełnej [gęstej 45 procent],no i zależnie  plus minus,1 kg twarogu.Swego czasu w mleczarni  sudowia  mówili że w cenie hurtowej jeśli ser jest w okolicach 10 zł za kg,mleczarnia jest do przodu. Mleko 83gr ,b 32   t chyba 4,1 ponad 3000 l.    Bokami słyszałem że dopóki chińczyk nie wyczyści magazynów z zapasów to będzie dalej zastój,a cena w świecie cena sera w granicach 2 euro hurt nikogo nie dziwi,a przyjdzie trawa,i mlekowita czy mlekpil będą miała cenę z Suwałk ,a Suwałki [lub inne mleczarnie bo jak widzę nawet mają gorzej],a Suwałki ....... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

to grajewo wymyslilo, Mlekovita na szczescie nie ma zamiaru isc tym sladem bo moze przerobic duzo wiecej niz przerabia a magazyny puste. Taki pomysl jak powiedzial sapinski w grudniu to strzelanie sobie w kolano. Cała europa produkuje bez limitu a my bedziemy sami siebie dusic...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

http://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/bydlo-i-mleko/friesland-campina-zaplaci-producentom-mleka-za-ograniczenie-dostaw,61809.html


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrz18    294

Mlekpol
Wnioski z zebrania: mleko dalej ma taniec, wprowadzenie ceny a i b z czego b to mleko tansze o 20gr
Chodzi o ilosci wyprodukowane w roku 2015 i cena a i b obowiazuje juz od 1 stycznia 2016

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj