Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
grzesiu    532

Dobija mnie tak polska mentalność!!! Chcieli byście mieć cenę jak za złoto nie dbając o jakość. Coś za coś niestety to jest powszechny biznes a w takich marże są niskie więc trzeba konkurować różnymi aspektami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

A co myślisz że jak ktoś podaje cenę 90gr czy 1zł to tyle ma na rekę? Powiem na swoim przykładzie 1.12 brutto Łowicz

1.07 netto tu akurat vat oddaje ale przecież nikt mnie nie namawiał na przejście na vat ,od tej kwoty 4% udziały czyli jakieś 5 gr odchodzi do tego trzeba odjąć jakieś 2 gr za ocenę także zostaje cała złotówka a np w piątnicy miałbym 1,5 na rekę....Panowie moim zdaniem pies jest pobrzebany w sieciówkach.Gdyby to były nasze markety tzn państwowe to pewnie byłoby inaczej a tak zachód nas wypiera i nie mamy szans z nimi.Mleczarnie nasze biją się między sobą o handel proponująć coraz niższe ceny marketom oczywiście kosztem rolników-teraz nazywają nas producentami.W Niemczech mleko na półce kosztuje 2,6/l u nas markety chcą kupywać po 1,6/l a my  z naszym tanim mlekiem nie mamy wstępu do ich sklepów ot cała unia.Wina jest naszego rządu puścili wszystko na las pas i nie zanosi się na poprawę raczej będzie coraz taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1105    0

U mnie 0,99gr net za styczeń t 4,01 b 3,38 ilo 6020 .MLEKOWITA oddział Trzebownisko pytałem o cene to kierowniczka powiedziała że prezes MLEKOWITY  zadzwonił i kazał obniżyć każdemu o 5gr jak za luty bedze to niewiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lazarski34    0

O przejęciu Sudowii słyszałem już od jakiegoś czasu, już chyba wszystkie możliwe większe mleczarnie ją przejmowały, tym czasem na fakturze widzę 78 groszy za litr...

 

przy jakiej ilości

Gdzie tu opłacalność! Każde dostawienie krowy przy takiej cenie to większe straty!

jeśli Mlekpol przejmie Suwałki mleko będzie po 1zł, ten zakład upada rolnikom po 60gr płacili więc cena musi się wyrównać. Zarząd chce więcej mleka nie lepszej ceny dla rolników! Gdyby tak było połączył by się z Mlekowitą i dyktował ceny supermarketom a nie konkurował kto da mniej...

 

ja daję do Sudowi  t4,50, b3,50  3200l i mam po 0,88gr brutto mały dostawca nie dostanie tyle samo co duży czy w mlekpolu czy w sudowi

Edytowano przez lazarski34

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1992    12

Koledzy, może ktoś opisze jak wychodzi na współpracy z President  bo do Raciąża po 78 gr nie ma sensu odstawiać. Podobno przenoszącym się ze Skarzyna i Piotrkowa obiecują 1,10zł. Przecież to się w głowie nie mieści!

PRESIDENT Zakład Mleczarski Winnica ilość ok 10 tyś, tłuszcz 4,27, białko 3,4 cena 1,2 zł brutto za styczeń. Mleko oczywiście w klasie ekstra. Cena może i bez rewelacji ale i nie najgorsza.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
merybajery    0

a ktoś może oddaje do Polindusa? U nas 96 gr i nie zapowiada się na nic lepszego, podobno ma byc jeszcze gorzej. Ponad 10 tyś litrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    590

lazarski34 ilość mam taką jaką masz Ty, ale parametry słabsze, co jest dziwne bo było dużo sztuk przed zasuszaniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PRESIDENT Zakład Mleczarski Winnica ilość ok 10 tyś, tłuszcz 4,27, białko 3,4 cena 1,2 zł brutto za styczeń. Mleko oczywiście w klasie ekstra. Cena może i bez rewelacji ale i nie najgorsza.

Czyli cena dobra, a przyjmują może? Bo jestem 40 gr w plecy...

Edytowano przez rolnik_z_mazowsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1992    12

Czyli cena dobra, a przyjmują może? Bo jestem 40 gr w plecy...

Wiem że niedawno przyjęli sporo dostawców z DANONE. Ale czy obecnie przyjmują tego nie wiem. Najlepiej dzwoń na zakład i pytaj....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12164

kryzys i jeszcze raz kryzys do mlekowit chciał przejść miejscowy potentaci około 150 dojnych przypuszczam 8000 tysi na odbiór i niechcieli ich do siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi7339    0

MLEKPOL. tł.4,7. bi.3,4. 13,5 tyś. litrów. cena brutto 1,33 zł. to chyba nie najgorzej jak na te czasy. Cena za styczeń.

Edytowano przez waldi7339

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Mlekovita od połowy grudnia nie przyjmuje nowych dostawców, bynajmniej w wysokim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

Cena Ostrołęki i Piątnicy to ta sama cena. Już się wyrównała. Bynajmniej odemnie z rodziny mają taką samą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skubis69    13

Sąsiad ostatnio pokazywał fakturę to mial białko 4.2 tłuszcz 5,2 kazeina 3.3 spomlek Radzyń 1,43 tylko niewiem czy netto. Parametry kosmos Ale mało mleka ok 2.5 tys na miesiac

Edytowano przez Skubis69

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5574

Gdybym miał 1.43 zł przy takiej ilości to bym był spokojny o wszystko , ja obecnie przy dostawie prawie 6 tys miesięcznie mam 91 gr. krowy cielne , mleka mało ale cena u nas i tak słabiutka w porównaniu do was.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hochland Wegrow w styczniu 33 tys. 4.4 tłuszcz 3.5 białko 1,28 brutto

 

Mi wyszło za styczeń przy 20tyś litrów 1.26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Skup w Korczewie 5gr w dół. Cienko się robi. Ten wygrywa kto ma albo dobrą mleczarnię albo dywersyfikację produkcji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Osm kosów lacki -2gr za jednostkę białka czyli około 7 gr obniżki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj