Polecane posty

Gość adamkoch   
Gość adamkoch

75 gr za 3200 litrów mleczarnia polmlek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

75 gr za 3200 litrów mleczarnia polmlek

Gdzie tu opłacalność! Każde dostawienie krowy przy takiej cenie to większe straty!

jeśli Mlekpol przejmie Suwałki mleko będzie po 1zł, ten zakład upada rolnikom po 60gr płacili więc cena musi się wyrównać. Zarząd chce więcej mleka nie lepszej ceny dla rolników! Gdyby tak było połączył by się z Mlekowitą i dyktował ceny supermarketom a nie konkurował kto da mniej...

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315

Słyszałem ze mleko ma pójść 5gr w dół w Mlekpolu,nie bawem bedzie zebranie to zobaczmy co Prezesik powie nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia94    9

polmlek raciąż z 1,03zł  spadek na 96 gr tragedia przedział 10tyś litrów do 11tyś  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2996

Ile oni będą jeszcze obniżać te ceny? ;[ Za darmo mamy im oddawać mleko z pocałowaniem w rękę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Niestety jest to Stara praktyka. Z federacji mam białko 3.4 i 4.2tluszcz.

 

Najgorsze jest to ze jak się upomnisz to będziesz miał komórki i zaraz możesz być poza ekstra.

 

 Sprzedajemy dużo mleka do tej samej firmy..........ja się upomniałem o tą różnicę już dawno - skutek natychmiastowy w % i żadnych skutków ubocznych  więc zachęcam

 


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

prawda jest taka że dokąd na rynku krajowym mleka będzie tylu graczy jak w tej chwili to nigdy ten biznes nie będzie opłacalny (dla rolników) . Żeby to się opłacało na kraju musi zostać 3 spółdzielnie i 2 prywatne firmy to jest max aby ten biznes działał jak należy. Drugim jeszcze ważniejszym aspektem jest kadra zarządcza w spółdzielniach wysłużona wiekiem nie skora do zmian brak efektywnego zarządzania robienie wszystkiego dla własnego biznesu brak nowoczesnego podejmowania decyzji i zarządzania. Przyglądając się innym biznesom zarządzającym we właściwy sposób do realiów na rynku to spółdzielnie mają przepaść do przeskoczenia. Ten biznes nawet w obecnej sytuacji może się opłacać dla spółdzielni a tym bardziej dla rolników ale trzeba gruntownych zmian. Przykład Piątnicy!!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

3 spółdzielnie i 2 prywatne firmy? No nie wiem wtedy tym bardziej rolnicy nie będą mieli gdzie się przenosić o oni zapłacą nam ile będą chcieli. Coś jak z prądem też dyktowali do tej pory ile chcieli. Ze względu na negocjacje mleczarni ze sklepami to rzeczywiście powinno być lepiej, ale pod warunkiem że sklepy nie wezmą towaru zza granicy.

 

I też nie oszukujmy się mówiąc że mleka jest aż tak za dużo. To sztuczne zagranie po zniesieniu kwot mlecznych bo po tym jak Ruscy wprowadzili embargo to fakt cena trochę spadła ale i produkcja mleka wzrastała i było ok a teraz po zniesieniu kwot cena cały czas w dół.


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

jak będzie mądra rada to i wtedy cena będzie adekwatna do zysków spółdzielni ale w łańcuchu każde ogniwo musi być sprawne i ciągnąć odpowiednio tyle samo co każde pozostałe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

Mlekovita też prawdopodobnie zaniża o 3 jednostki tak słyszałem czy to prawda nie wiem.Wkrótce się okażę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

@grzesiu nie wiem czy ta nowoczesna kadra zarzadzajaca bedzie taka dobra dla rolników i dostawców mleka, nowoczesna kadra po zagranicznych szkoleniach i praktykach bedzie nastawiona na zysk firmy i obnizenie kosztów produkcji co za tym idzie kupno taniego surowca co do Sudowi Mlekpol raczej nie przejmie bo i po co taką zadłużoną mleczarnie przejmować bez topowych produktów, wogóle nie wiem czy jest sens przejmowania mleczarni przy takiej nadwyżce surowcach 

Ale jedno jest pewne że tak jak piszesz że za kilka lat zostaną 3-4 mleczarnie Mlekowita Mlekpol Polmlek może Łowicz i może Piatnica i kilka małych lokalnych regionalnych mleczarni i kilka dużych zachodnich koncernów z tego co pisza w necie to Danone chcę sie wycofać z branży nabiałowej w całej Europie wystawili na sprzedaż 4 duże mleczarnie w Warszawie zamkneli i produkcje i biuro a teren sprzedali pod budowe biurowców i osiedli. A co Ty widzisz w tej Piatnicy to ze potrzebuje wysokiej jakości mleka to i dlatego wysoko płaci za surowiec ale potecjał ilosciowy w porównaniu do Mlekowity czy Mlekpolu to ma niski.

 Wszyscy narzekaja na markety że tanio chcą kupić ale wszyscy chodzą tam na zakupy a Biedronka co zrobiła w Portugali wybudował potęzna mleczarnie i co myślicie że bedą tam wozić Polskie mleko raczej nie i zachwile my bedziemy pili mleko z Portugali

@pablo 16 a to Ty myślałeś że jak uwolnia kwoty to ceny mleka pojdą w góre, zeby nie susza i brak paszy w sezonie 2015r to mleko już dziś było by poniżej 1zł


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Kierowca mi mówił że jak narazie coś jest przeprowadzane w Sudowi a potem będzie stacjonowalo jako Mlekpol i tyle. Będzie jak w Sejnach że mleko do zlewni a potem na Grajewo i cześć...


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

W kraju nie ma czegoś takiego jak nadprodukcja!!!  Duże mleczarnie radzą sobie swietnie, a obniżają cene bo jest okazja. Mlekovita skupuje mleko z okolicznych mleczarni, z Łap podobno 100% surowca, potęzne ilości mleka z Litwy ciągnie już od dawna. Ilość mleka u okolicznych rolników rośnie i gdzieś  to wszystko mleczarnia upycha, na pewno mleka nie wylewają. A chłopy wierzą w bajkę pod tytułem "nadprodukcja"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

@grzesiu nie wiem czy ta nowoczesna kadra zarzadzajaca bedzie taka dobra dla rolników i dostawców mleka, nowoczesna kadra po zagranicznych szkoleniach i praktykach bedzie nastawiona na zysk firmy i obnizenie kosztów produkcji co za tym idzie kupno taniego surowca co do Sudowi Mlekpol raczej nie przejmie bo i po co taką zadłużoną mleczarnie przejmować bez topowych produktów, wogóle nie wiem czy jest sens przejmowania mleczarni przy takiej nadwyżce surowcach 

Ale jedno jest pewne że tak jak piszesz że za kilka lat zostaną 3-4 mleczarnie Mlekowita Mlekpol Polmlek może Łowicz i może Piatnica i kilka małych lokalnych regionalnych mleczarni i kilka dużych zachodnich koncernów z tego co pisza w necie to Danone chcę sie wycofać z branży nabiałowej w całej Europie wystawili na sprzedaż 4 duże mleczarnie w Warszawie zamkneli i produkcje i biuro a teren sprzedali pod budowe biurowców i osiedli. A co Ty widzisz w tej Piatnicy to ze potrzebuje wysokiej jakości mleka to i dlatego wysoko płaci za surowiec ale potecjał ilosciowy w porównaniu do Mlekowity czy Mlekpolu to ma niski.

 Wszyscy narzekaja na markety że tanio chcą kupić ale wszyscy chodzą tam na zakupy a Biedronka co zrobiła w Portugali wybudował potęzna mleczarnie i co myślicie że bedą tam wozić Polskie mleko raczej nie i zachwile my bedziemy pili mleko z Portugali

@pablo 16 a to Ty myślałeś że jak uwolnia kwoty to ceny mleka pojdą w góre, zeby nie susza i brak paszy w sezonie 2015r to mleko już dziś było by poniżej 1zł

 

Nie nie spodziewałem się że ceny pójdą w górę. Chodzi mi tylko o to że wcześniej jak kwoty się przekraczało to nie było hasła nadprodukcja a teraz jedną obniżkę spowodowało ich zniesienie a potem ktoś na górze krzyknął nadprodukcja i ceny znowu do dołu. Jak dla mnie sztuczne zagrania a nie brak popytu.


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Co do potężnych ilości mleka z Litwy sprowadzanych przez Mlekowite to raczej wątpię bo Mlekpol w tym przoduje:P

Na rynku wystarczy że zostanie Piątnica i reszta spółdzielni razem + prywatni przetwórcy i supermarkety nie narzucą ceny bo Piątnica tanio nie sprzeda więc nie będą mieli wyboru. Ruszy kampania reklamowa pt. "Kochamy polskie produkty i wspieramy naszą gospodarkę" . po czym sieci handlowe będą miały zawiązane ręce. To MY sprzedajemy produkt więc dyktujemy cenę nie pośrednicy!

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, może ktoś opisze jak wychodzi na współpracy z President  bo do Raciąża po 78 gr nie ma sensu odstawiać. Podobno przenoszącym się ze Skarzyna i Piotrkowa obiecują 1,10zł. Przecież to się w głowie nie mieści!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

Czemu w wymienionych gdzieś wyżej mleczarniach nikt nie napisał o osm Sierpc? Moim zdaniem jedna z lepszych mleczarni w kraju przynajmniej pod względem płatności. Za styczeń przy ilości między 3 a 9 tys, białku 3.1 i tłuszczu 4.1 wyszło 1,28 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Podejrzewam że jak by taka sudowia trafiła się na drugim końcu kraju to mlekpol by jej nie chciał. Teren skupu mleka sudowi wpisuje się w teren mlekpolu i można trochę obniżyć koszty transportu i surowca też bo wątpię żeby z dnia na dzień rolnicy sudowi dostali cenę mlekpolowców. To tak na marginesie żeby nikt później nie mówił że ich oszukano czy udziały zabrano. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    597

To znaczy że co, mój najbliższy sąsiad który oddaje tyle samo mleka do mlekpolu dostanie więcej za litr co ja, jeśli przyjdę z Sudowii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

nie o to chodzi dla @grzesiu. dostaniecie tą samą cenę ale np. po 6miesiacach albo po 12 miesięcach. Będą ją wam po trochu podnosić. Tak zrobiła kiedyś Piatnica jak przejmował mleczarnie tylko nie pamiętam która to była i po roku dostawcy dostali taką samą cenę jak Ci co do Piatnica oddają od kilku lat


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@karol091193 Piątnica nie przejęła żadnej mleczarni tylko się połączyła z OSM Ostrołęka ;-)

I faktycznie był taki okres przejściowy i miał trwać 12 m-cy ale cenę wyrównali po około 7 miesiącach ;-)

Edytowano przez mariusz123456789a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duszek1    1

Nie wiem czy cena Piątnicy i Ostrołęki do dziś się wyrównała. U mnie sąsiedzi oddają do Piątnicy dostawcy dawnej Ostrołęki to mają 1.4 z groszami, a tu na forum widziałem ceny 1.6. 

Do mojej wsi dopiero od tych wakacji przyjeżdża samochód co sam pobiera próby a wcześniej to było różnie. I w sumie to od wakacji sąsiad trochę narzeka na wymagania.

Wcześniej po klasach było parę dni luzu kiedy nie trzeba było badać mleka, bo wiadomo było, że klasy dwa razy w miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Ci co podają cenę 1.6 to jest cenna brutto a od tego jeszcze odejmij vat i 10 gr na udział to ci wyjdzie 1.4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Dobija mnie tak polska mentalność!!! Chcieli byście mieć cenę jak za złoto nie dbając o jakość. Coś za coś niestety to jest powszechny biznes a w takich marże są niskie więc trzeba konkurować różnymi aspektami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj