Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rufus555    0

Wczoraj kierowca przywiózł informacje na temat obnizki od 1 lutego. Liczylem jak sie da wychodzi 1zł za litr minus 10 groszy na bezsensowne udzialy wychodzi 90 groszy. Pizdziec bankrut. Brak doplat za litry itp. Porażka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

jaką dopłatę zbiornikowa i cennikowa?

 

Na fakturze na dole jest takie zestawienie co składa Ci się na cenę. W grudniu było tak 2x dopłata ilościowa, dopłata zbiornikowa, dopłata cennikowa,i dopłata indywidualna. A na fakturce za styczeń dopłaty zbiornikowej i indywidualnej już nie ma.


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

To od kiedy minus 10gr na udziały zaczeli potrancać ? Bo w listopadzie było tylko 4 gr

 

10gr na udziały potrącili już za styczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    597

O przejęciu Sudowii słyszałem już od jakiegoś czasu, już chyba wszystkie możliwe większe mleczarnie ją przejmowały, tym czasem na fakturze widzę 78 groszy za litr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2996

A ja tam na mlekpol powiem wam że nie narzekam, a mleko wiozę do punktu skupu i powyżej 1 zł mam  :D  Jak ktoś oddaje mleko poniżej 90 gr to chyba nie opłaca się, bo pół wypłaty krowa zje jak nie więcej :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Tłuszcz 4.2. Białko 3.3. 1.23zl. Ilość 12-13tys L. Sejny ( Mlekpol ) Nie jest zle tak jeszcze.. Powiedzcie czy warto inwestować dalej i powiększać stado jak nie wiadomo co będzie dalej z cenami mleka? Myślę że przy powiększeniu miałbym z 25tyś L mleka w dobrych warunkach...


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Odnośnie Sudowi to słyszałem i nie wiem na ile te informacje się potwierdzą to zakład w Suwałkach ma ok. 3,5 mln długu czyli relatywnie nie dużo. Co do dostawców Suwałk to w ostatnim okresie bardzo dużo w ogole zrezygnowało z produkcji ( znajomy mowił, że jednego dnia był już 18-tym który złożył wymówienie). Inna sprawa to to, że Sudowia ma proszkownię i świadczyła usługi dla Mlekpolu w tym zakresie po za tym mają bardzo nowoczesną linię do produkcji serów. Jesli to co słyszałem i co piszę powyżej się potwierdzi to może to nie być takie głupie przejęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

 

To jeśli chodzi o Polmlek Lidzbark Warmiński to widzę że nie mam najgorzej. Ilość ponad 9 tyś białko 3,25 tł. 4,44 cena 1,02 brutto. Dopłatę zbiornikową zabrali, tak samo cennikową. Sumując te dopłaty i tak brakuje 4 gr do litra wobec poprzedniej faktury. Chciałem o to zapytać dlaczego tak jest (bo to przecież polmlek tu o cenę trzeba się dopominać) no ale nikt telefonów nie odbiera.

 

Pablo 16 Ty nie masz najgorzej , gorzej ja :( przy bialku 3,1 tł 4,4 i  9500 l  cena 88 gr :huh:  a ja mam do LW z 8 km :blink: a TY :huh: :huh:

 

 

A dla nie wtajemniczonych Polmlek ma specjalny cennik (tak ok z pamięci dam)

 

normalna cena to ok40-60 gr

potem są dopłaty indywidualna z 20-40 gr

dopłata w

dopłata b

dopłata zbiornik

dopłata cennik

 

mi też zgineły te 2 ostatnie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2996

Ja w Mlekpolu miałem za ostatni miesiąc 1,18 zł  :mellow: 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Panowie ktoś słyszał o obniżkach w Mlekpolu od lutego ? Bo kierowca który zbiera mleko powiedział że chodzą takie pogłoski . Mają podobno dużo mleka a i ceny na świecie nie są rewelacyjne. Kuzyn ma dużo mleka i często jeździ do Grajewa na zebrania . Borawski powiedział mu żeby nie tania ropa i susza to mleko dawno by było po 1zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erciak    19

Ja chłopaki te okolo 500 mam od 10 lat i nie chce zwiększać dalej chce ceny takiej jak jest . Myślałem ze za pisu będzie lepiej ale widzę ze oni zaczynają sie mlec z cala zagranica . Daj boże żebyśmy z tym naszym mlekiem wyzyli żeby cen juz nie obniżali .apropo widziałem fakturę z piatnicy sodoma zazdroszcze

Piątnica ma plan by kwotować dostawy mleka. Będą porónywać ilość oddanego surowca w danym miesiącu w odniesieniu do zeszłego roku i płacić 100% za tę samą ilość. Przy każdym litrze powyżej zeszłorocznej ilości odstawy cena 50% w dół. W dodatku zakaz używania pasz z dodatkiem GMO. W Piątnicy jest cena i są też wymagania.

cena: 1,43 na rękę dla ryczałtowca

tł 4,58%, b. 3,27% dostawa poniżej 7000l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

1.31 brutto mlekpol 3.1bialko 3.8tluszcz

 

Rolstudent albo tak cię kroją na parametrach albo masz takie wydajne krowy. Wiem że masz dużo mleka ale ja przy >20000 tyś miałem 1.3 brutto. tł 4.4 bi 3.4.

Jesteś jakieś 5 gr w plecy 

Edytowano przez greg1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899

Sorry chłopaki, ostatnio krucho u mnie z czasem i nie zaglądam codziennie na bieżąco.

Dyskusja o opłacalności w produkcji przeniesiona do tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/10019-przysz%C5%82o%C5%9B%C4%87-produkcji-mleka-w-polsce/page-59

 

@danielhaker  cena netto czy brutto?

brutto

 

Ile miałeś za grudzień i przy jakich parametrach?

Parametry były chyba niemal identyczne. Od listopada do lutego był ten sam cennik

 

A nie wiecie czy coś się zmienia w Węgrowie jeśli chodzi o badanie próbek mleka?

tzn wiem że będą badać w niedzielę i święta ale czy ilość prób się zmieni i czy na drugą połowę miesiąca będą badać komórki som?

Miałem cichą nadzieję, że zwiększą ilość prób, ale chodziło chyba tylko o to, że teraz próbę mogą zrobić także w święta

 

 

Skoro teraz mleczarnie obniżają ceny to nie ma co się spodziewać, że latem podniosą... A wydawało się, że susza spowoduje wzrosty cen :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Niestety strasznie spadło mi białko. Fakt faktem mam dużo pierwiastek i krów świeżo po wycieleniu Ale białko jest za niskie. Żeby choć 3.3 lapalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrz18    295

U mnie też paremetry białka w dół o 3 kreski, mlekpol, myślę ze w ten sposób bez szumu obniżają cenę. Federacja swoje wyniki oni swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Niestety jest to Stara praktyka. Z federacji mam białko 3.4 i 4.2tluszcz.

Najgorsze jest to ze jak się upomnisz to będziesz miał komórki i zaraz możesz być poza ekstra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matosek86    0

pomojemu to 1.60 brutto wtedy to człowiekowi weź się chce .pracować
Z tak Waguła to samo wyprodukowanie 1 litra mleka kosztuje 0.94 grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Łowicz cena za luty bez zmian ale mleka jest full a ceny spadają także sytuacja słaba...nie mówili wprost ale za marzec raczej cena sie nie utrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Niestety jest to Stara praktyka. Z federacji mam białko 3.4 i 4.2tluszcz.

 

Najgorsze jest to ze jak się upomnisz to będziesz miał komórki i zaraz możesz być poza ekstra.

 

 hehe ja się upomniałem o złe wyniki to nastepny sms 1112 bakterii o dziwo mleko w super extra i extra, chcieli chyba tylko nastraszyc tym sms-em i nie brali go pod uwage ale to o czymś świadczy, dziwnie mnie to zabolało chociaż mleko przeszło, człowiek nie ma nic do powiedzenia ma siedzieć cicho.. 

Edytowano przez Soltys85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj