Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
urwisek    4

Mlekovita pow 20tyś litrów tl4,15 białko 3,25 1.25zl Vatowiec.Za luty w dół 5 groszy.Progi są co 2 grosze.

a placa wam za tluszcz czy za bialko? a jesli za tluszcz to ile za jednostke

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53

tak od kwietnia tego roku jest wchodzi zakaz karmienia krów paszkami GMO i będą to sprawdzać po gospodarstwach i w mleku bo jeśli ktoś dużo daje to niby da się to wykryć tak mówią. I to nie prawda że Piątnica nie inwestuje inwestuje. Tłuszcz 4.7 białko 3.6 cena 152 brutto a w styczniu tego tego roku dali premie 10 gr bo wyliczyli i im zostało i mleko wyszło po 162 brutto +10 gr udziałów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

tak od kwietnia tego roku jest wchodzi zakaz karmienia krów paszkami GMO i będą to sprawdzać po gospodarstwach i w mleku bo jeśli ktoś dużo daje to niby da się to wykryć tak mówią.

 

Podaj podstawę prawną.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Wchodzi zakaz ale w Piątnicy, sami sobie to wymyślili.... Co do mlekovity, od stycznia -5gr bo tak ustalili na zebraniu rady a od lutego kolejne 5 gr? Ciekawe skąd taka informacja skoro żeby obniżyć za luty muszą zwołać kolejną radę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Chwyt marketingowy tak jak '' Farmio - od kur co je karmią bez GMO'' :)  nic to nie kosztuje a może dać korzyści bo ludzie na to patrzą..

Edytowano przez Soltys85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co do tego farmio co z tego jak bez gie łem o jak kury w klatkach dalej siedzą. W produkcji mleka to jednak kosztuje, bo niewiele jest pasz mogących zastąpić sojową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123456    54

Mlekoma Przasnysz. 7800l tł 4.04 , bi 3.26 , cena 0.85zł brutto ( katastrofa )

Edytowano przez 123456

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Mam do was pytanie, trochę dziwne pewnie, ale jak myjecie schładzalniki? Ja od dawna myję tak samo zawsze było ok ale ostatnio jakieś kwiatki wychodzą w mleczarni z badaniami...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315

MLEKPOL ok 20tys litrow/mies tluszcz 4.6% białko 3.3%. Cena 1.31zl brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tradycyjnie, szczotka i woda z płynem i zero problemów. Zmienił się może kierowca? Jak sam pobiera próby to może otwierając probówkę trzyma paluchem za wieczko i o bakterie nie trudno. Na skórze są ich tysiące. Jesteś pewien schładzalnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Pewien, tzn? Dobrze chłodzi. Gorącą wodą czy letnią zimną? Kierowca cały czas ten sam. Płyn niebieski czy jaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pomyliłem się. Nie schładzalnika a dojarki, miałem na myśli. Ja tylko zwykły płyn i chlorinol. Raz na jakiś czerwony. Niebieski się u mnie nie sprawdzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Jeśli chodzi o gumy itp to wymieniłem ostatnio ale nic się nie poprawiło i zostaje jedynie schładzalnik. Będę próbował go myć co jakiś czas płynem czerwonym dodatkowo i zobaczymy co będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Ja akurat soi nie stosuję to mi obojętnie, każda sojowa jest modyfikowana genetycznie?? Poza tym mleczarnia pewnie znajdzie dostawce i dla tylu odbiorców można wynegocjować dobrą cenę.

 

Xawier powodów może być setka z płynem czerwonym bym uważał szczególnie z gorącą wodą nie jeden się przytruł....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

W cargillu bodajże można kupić soję bez gmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hassi37    21

Wchodzi zakaz ale w Piątnicy, sami sobie to wymyślili.... Co do mlekovity, od stycznia -5gr bo tak ustalili na zebraniu rady a od lutego kolejne 5 gr? Ciekawe skąd taka informacja skoro żeby obniżyć za luty muszą zwołać kolejną radę...

Poczekamy do końca lutego to się przekonasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Mam do was pytanie, trochę dziwne pewnie, ale jak myjecie schładzalniki? Ja od dawna myję tak samo zawsze było ok ale ostatnio jakieś kwiatki wychodzą w mleczarni z badaniami...:/

 

w tamtym roku jak kupywałem gumy tj. strzyki i nie mieli tych mniejszych i wziełem wieksze tj. średnica na dojki minimalnie wieksze przez co łapała wiecej powietrza i bakterie wychodziły z kosmosu moze na taki szczegół nie zwróciłeś uwagi

 

Cena za mleko 1zł//l brutto tłusz 4,6 białko 3,4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Gumy kupiłem rozmiarowo takie same jak miałem i od tego samego producenta, ciekawe ile na fakturze będzie za styczeń ale to przy następnym odbiorze powinna być informacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

A dojarkę jaką posiadasz bo jak w przewodowej to czasami są różne cyrki z myjnią. Często zdarza się, że za mało wody ciepłej pobiera lub woda jest za zimna.  U wujka był taki przypadek jak u CB i niemogł znaleźć przyczyny a okazało się że myjnia mieszała razem płyny i rury były brudne w środku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63

OSM Łowicz za styczeń bez zmian, a za luty z nieoficjalnych doniesień będzie kuwa obniżka 10gr ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilrudy    7

Co do mycia dojarki, to raz na pół roku rozkręcam łączniki rur i sprawdzam czy jest czysto lubi się coś zawieruszyć  :) ale nie zawsze. Mam hale 2x3. Co do płynów najlepiej stosować detergent(niebieski) i odkamieniacz(czerwony) bynajmniej ja tak stosuje i jest ok.

 

Cena Spomlek 1.23netto kaz2.83 tł4.2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj