Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mati5720    44

Co myślicie o tym jakby było na odwrót kto ma mniej mleka tym wyższa cena a kto więcej tym cena mniejsza może to by pozwoliło zachamować wzrost mleka ???


"John Deere bez kompromisów" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Mniejszych gospodarzy jest o wiele więcej niż dużych ale co zrobisz trzeba się jednoczyc zakladac grupy producentów i zaczynac dyktowac warunki razem, wtedy może mleczarnie zaczną się z nami liczyc, a tak to jesteśmy tylko jednostkami które same nic nie zwojują.....
 


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
Napisano (edytowany)

Z jednej strony lepiej jest zajechać i wziąć np 6000l niz 600, tylko że samochód więcej spali i więcej się eksploatuje wożąc 6000l :D:D Mi osobiście progi nie przeszkadzają, tylko w granicach rozsądku.

 

Co do laboratorium to popieram, tylko to mało realna perspektywa. Pisałem wcześniej o sytuacji, kiedy oddałem mleko do laboratorium na somatykę. Wynik 170. Tego samego dnia kontrola- wynik 430. W tamtym tygodniu oddałem mleko na bakterie, wynik 26. Z tego samego mleka wynik po kontroli 170, i już w super extra mleko nie przechodzi. Po interwencji w mleczarni kontrola była ponowiona. Jeszcze wyników nie mam, ale wątpię żeby wyszło dobrze.

 

Interpunkcją i ortografią również nie jest dobrze...

Jeśli samochód bardziej sie niszczy i więcej spali biorąc 6000l u jednego i jadąc do mleczarni niż po 600l i przejeżdzając do 10 rolników i dalej tak samo wioząc 6000l do mleczarni to ja jestem idiotą .. Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6705

Co myślicie o tym jakby było na odwrót kto ma mniej mleka tym wyższa cena a kto więcej tym cena mniejsza może to by pozwoliło zachamować wzrost mleka ???

w Holandi chyba coś takiego wprowadzili :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W mlekovicie między najmniejszym progiem a największym było 30 groszy różnicy. Ja chętnie przystąpiłbym do grupy, ale coś zmienili o zwiększyli limit mleczny grupy z 1 do 2 mln litrów. Takie to ułatwienie wprowadzili. Kolega @Corrado jest w grupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Wasze ceny są tak kosmiczne ze aż nie chce mi się doic tych krów za 1,05 zł brutto dla Radomska...
10000 tys na miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
urwisek    4

W mlekovicie między najmniejszym progiem a największym było 30 groszy różnicy. Ja chętnie przystąpiłbym do grupy, ale coś zmienili o zwiększyli limit mleczny grupy z 1 do 2 mln litrów. Takie to ułatwienie wprowadzili. Kolega @Corrado jest w grupie.

a jakie sa progi w mlekovicie i ile doplacaja za kazdy kolejny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

W mlekovicie między najmniejszym progiem a największym było 30 groszy różnicy. Ja chętnie przystąpiłbym do grupy, ale coś zmienili o zwiększyli limit mleczny grupy z 1 do 2 mln litrów. Takie to ułatwienie wprowadzili. Kolega @Corrado jest w grupie.

 

 

Na starych progach w mlekovicie między powyżej 3 tys. l a 100 tys. było równo 20 gr, jakiś czas temu zmienili progi, bynajmniej w wysokim i jest coś około 15 gr różnicy bo największy próg był powyżej 50 tys.(podobno od stycznia dla tych -2gr czyli tak jakby tego progu już też nie ma bo o tyle był większy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82
Napisano (edytowany)

w mlekovicie tak jak piszecie 5gr mniej i jeżeli się nie mylę to brak dopłaty powyżej 50tys, jest ktoś mądry na tym forum i udzieli mi info. jak można za przeproszeniem dobrać się "do d*py" tej mleczarni, jest jakaś możliwość żeby ich postraszyc czy coś podobnego?

 

Radzę nie próbować jak jesteś dostawcą ;) Tam przychodzi prezes i mówi, obniżamy cenę, a cała rada przydupasów ani słowem nie piśnie.Tak tam wszystko funkcjonuje. Coś jak w Rosji :)

Edytowano przez ejczbio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Jeśli samochód bardziej sie niszczy i więcej spali biorąc 6000l u jednego i jadąc do mleczarni niż po 600l i przejeżdzając do 10 rolników i dalej tak samo wioząc 6000l do mleczarni to ja jestem idiotą ..

 

Porównywałem 6000 do 600 nie 6000 do 10*600 i dalej twierdze ze wożąc 6000 bardziej się niszczy i więcej spala niż wożąc 600 z czym tu dyskutować... co mnie obchodzi do kogo on musi jeszcze jechać. Mi tam progi nie przeszkadzają ale takie są fakty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollnik83    5

Spokojnie. Ja słyszałem nawet płoty o kilku groszowych podwyżkach. Jak będzie zobaczymy.

Daj Boże zeby tak było???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sprawdzę cennik. Jak były jakieś zmiany w progach to powinni o tym poinformować. Nie mam kiedy jechać, by wziąć aktualny cennik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BarteqD    27

Jaka cena w mlekovicie przy dostawach ok 5000 litrów miesięcznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Sprawdzę cennik. Jak były jakieś zmiany w progach to powinni o tym poinformować. Nie mam kiedy jechać, by wziąć aktualny cennik.

 

Zmiany w progach są już spory czas, jak podpisywałem umowę w grudniu to największy próg był 50 tys., a jak niżej to nie wiem bo niestety nie chcieli dać mi kopii cennika, jedynie przepisać na kartę więc przepisałem tylko próg jaki mnie interesuje i ile za parametry  bo nie chciałem się kłócić już o ten cennik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Mleczarnia płaci dla firmy transportowej za przywieziony LITR a nie od kilometra, więc co to za różnica czy kierowca zajedzie do 10 małych czy po tą samą ilość do jednego skoro mleczarnia i tak płaci za każdy przywieziony LITR - więc koszty są jednakowe przywiezienia od malego czy dużego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarkoo    1

Czy mlekovita ma jakiś oddział na kujawach? I jakie progi posiada ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miosio    4

Jaka cena w mlekovicie przy dostawach ok 5000 litrów miesięcznie?

 dostaniesz jakies 1,20- 1,25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Mleczarnia płaci dla firmy transportowej za przywieziony LITR a nie od kilometra, więc co to za różnica czy kierowca zajedzie do 10 małych czy po tą samą ilość do jednego skoro mleczarnia i tak płaci za każdy przywieziony LITR - więc koszty są jednakowe przywiezienia od malego czy dużego.

Mleczarnia mają różne cenniki transportowe. Jedne płaca za punkt inne za km A jeszcze inne mają swój transport. Poza tym to nie jedyny koszt.

Trzeba pobrać od każdego próbę i ja zbadać obsłużyć każdego ksiegowo. Po za tym dochodzi sprawa jednorodmosci sorowca. I zachęta żebyś produkował więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

To też fakt. Ale spójrz na główna konkurencje np u mnie. Ja w mlekpolu mam 1,3 a podobny gospodarz w Piątnicy ma 1.6 albo i więcej. Co u mnie to okolo 30tys. Roznicy. I ja ta konkurencję że strony tego rolnika też muszę wytrzymać. Niestety ale tu prawo popytu i podaży jest nie ublagalne i za jakiś czas cena mleka spadnie jeszcze bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
urwisek    4

 dostaniesz jakies 1,20- 1,25

w jakim oddziale tak placa? przy 5 tys i tl ok 4 to po nowym cenniku ok 1.05 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Moim zdaniem za jakiś czas mleczarnie się połączą tak jak w Nowej Zelandii i nie będzie takich różnic że Ty masz x mleka a ktoś w innej mleczarni 0,5x i ma wyższą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Nie prędko to nastąpi. Rolnicy z Piątnicy puki ich mleczarnia dobrze funkcjonuje nie chcą współpracować z innymi mleczarniami. Podobnie ma mlekpol. Mógł by np współpracować z Lowiczem ale tego nie robi bo po co wzmacniać sobie konkurencję. Jak za pewien czas można co sobie kupić.

Mlekopol ma akurat ten problem że on dużo inwestuje. Robiąc inwestycje jak by na zapas. Co kosztuje.

Tego jak by nie robi Piątnica ona co prawda w ostatnich latach kupiła mleczarnia w Ostrołęce i coś tam buduje jednak robi to w całkowicie odmienny sposób niż mlekpol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj