Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
redbull    55

no Mlekovita zrobiła "promocję" na mleko z nowym rokiem no ale nic nie poradzisz

a wiecie jak jest z dopłatami do litrów w mlekovicie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

w mlekpolu na razie cicho. Jak coś to na początku lutego przyślą sms-a  . Ale mleka mają bardzo dużo bo z Zambrowa do Mrągowa i Radomia worzą wiec wszystko jest możliwe.

Trzeba być dobrej myśli przecież to się wreszcie skończy

 

Od kąd pamiętam to przerzucają pomiędzy mleczarniami w zależności od potrzeb. Generalnie nastawiają się na specjalizację zakładów i zależy co w którym lepiej idzie tam przerzucają a że w Zambrowie mają jeden dział mniej bo budują więc gdzieś nadwyżki muszą przerzucić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie wie ktoś do kiedy trzeba składać wnioski na tę dopłatę dla producentów mleka? W topagrar coś wspomnieli, że zapowiadana była na styczeń i ostateczna stawka będzie znana po zakończeniu naboru. Dopłacą ok 1,4 grosza do sprzedanego kilograma w roku kwotowym 2014/2015. Minimum 15 tyś max 300 tyś. Rozumiem, że do ARR się składa, ale nikt o tym nie przypomniał. Jeszcze nie było naboru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5586

Ja się dowiadywałem w ARR , kazali śledzić ich stronę tam będzie monit o naborze wniosków , nie wiem jak u Ciebie ale u mnie wnioskami ma się zająć mleczarnia tzn dostarczyć druki wniosków.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Skąd takie info? To że woza do Mrągowa to normalne

 

Kierowca mówi że cały czas wożą bo tylko się zmieniają nie że jeden ale każdy kierowca z Zambrowa wozi. Nie mają co z mlekiem robić.

U mnie każdy zwiększa mleko . Nie mają co dawać jeść . Jeden telefon i tir już z belami stoi albo wysłodkami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2470

Jestes w błedzie kolego bo woża do Mragowa bo tam jest najwieksza produkcja cała linia do feremtów Milko i Maslanki Mrągowskie najwieksza serowinia, masłownia i buduja w 2016r nowa proszkownie jedną z wiekszych w Polsce a w Zambrowie robia tylko twarogi, fakt że mleka każdy ma teraz dużo i trzeba to zagospodarować


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Zakład w Mrągowie jest już większy jak w Grajewie stąd te przezuty mleka. I trwają one od dawna. Za to zakład w Radomiu podobno ma już tylko magazyn i punkt skupu.
Puki co mlekpol nie narzeka na zbyt duża ilość surowca. A pierwsze towaru poszły już podobno do Chin.

Edytowano przez rolstudent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Był ostatnio u nas instruktor i faktycznie nic nie narzekał ze mają za dużo mleka. W tamtym roku jak przyjechał na spotkanie dyrektor Borawski z Kolna to powiedział że z tą proszkownią w Mrogowie spóźnili się o jakieś 2 lata. Nie musieli by sprzedawać mleka jak mają za dużo tylko jeszcze mogli by kupować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

w mlekovicie tak jak piszecie 5gr mniej i jeżeli się nie mylę to brak dopłaty powyżej 50tys, jest ktoś mądry na tym forum i udzieli mi info. jak można za przeproszeniem dobrać się "do d*py" tej mleczarni, jest jakaś możliwość żeby ich postraszyc czy coś podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarkoo    1

A jakie progi posiada OSM Sierpc i ile na poszczególnym progu groszy dopłaty ktoś sie orientuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati5720    44

To prawda że mlekpol -10gr za styczeń może ktoś dostał sms ?


"John Deere bez kompromisów" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Pewnie plota bo była jednorazowa premia 10groszy i teraz jej nie będzie. Czyli u mnie cena powinna wyjść 1.3 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Spokojnie. Ja słyszałem nawet płoty o kilku groszowych podwyżkach. Jak będzie zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek21    32

no panowie i panie pewnie rozpoczne ostra dyskusje ale moim zdaniem progi ilosciowe powinny zostac zlikwidowane i doplaty za kazdy prog. dla mnie to jest chore czy ten duzy czy ten maly jak kupuja pasza,nawozy,opryski i wszystkie inne srodki do produkcji to maja inne ceny? tak z taka roznica ze ten olbrzym ma wszystko taniej bo bierze duzo a maly ma wszystko drozsze bo ka kilku tonach czy sztukach rabatu nie oplaca sie dawac. gdzie to ma koniec jak kazdy tylko chcedoic wiecej i wiecej. progow nie bedzie to i produkcja mleka mozetroche przy hamuje


interesuje się rolnictwem i wszystkim tym co jest w jakikolwiek sposób z rolnictwem związane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

a moim zdaniem to jest normalne i rynkowe- to są po prostu koszty transakcyjne (i dla mleczarni wielkość zakupu ma duże znaczenie- co jechać do rolnika i wziąć 20000l mleka, to nie jeździć po 20 rolnikach)

chcesz mieć taniej?- załóż albo wstąp do grupy:)

dla mnie gorsze jest to, że w Polsce powinno być 1 państwowe NIEZALEŻNE laboratorium badające mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83
Napisano (edytowany)

Z jednej strony lepiej jest zajechać i wziąć np 6000l niz 600, tylko że samochód więcej spali i więcej się eksploatuje wożąc 6000l :D:D Mi osobiście progi nie przeszkadzają, tylko w granicach rozsądku.

 

Co do laboratorium to popieram, tylko to mało realna perspektywa. Pisałem wcześniej o sytuacji, kiedy oddałem mleko do laboratorium na somatykę. Wynik 170. Tego samego dnia kontrola- wynik 430. W tamtym tygodniu oddałem mleko na bakterie, wynik 26. Z tego samego mleka wynik po kontroli 170, i już w super extra mleko nie przechodzi. Po interwencji w mleczarni kontrola była ponowiona. Jeszcze wyników nie mam, ale wątpię żeby wyszło dobrze.

 

Interpunkcją i ortografią również nie jest dobrze...

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj