Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
grzesiu    531

zbierają pewnie żeby nimi obracać haha pieniądz robi pieniądz :) po co brać kredyty jak można się zadłużyć u rolników bez oprocentowania sprytny i prosty mechanizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

No jeden czai o co biega dodatkowo pewnie pomogą dużym gospod. z układami w zarządzie które mają kary za nadprodukcję i spłacą długi bezprocentowo

Oszustwo na legalu- genialne

Bajko nie raz się wypowiada że małe gosp. i tak upadną więc lepiej ratować duże

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

To tak jak u nas z udziałami kiedyś było, w Sokółce było 12, potem zjednoczyła się z Dąbrową już zostało 6 udziałów, potem z grajewem i do 3 doszlismy, i gdzie tamta kasa poszła?
ja już załatwiłem Grajewo po swojemu, ojciec przepisał gospodarstwo na mnie i wycofał udziały, wpłąciłem 2tys i ile latania było bo zechciałem podpisac umowe na 1 rok kalendarzowy, dalej będą próbki zmieniac to sie gdzies indziej przeniose.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

kobra89  też miałem 2k  wpisowego  którego niegdzie nie widac (nie licza tego do udziału)   a kiedy oddadza udziały ojcu?  juz 12mieiscy mi mineło   ?   a co do prób to chyba zależy od oddziału my w bydgoszczy mamy  i nawet mi sie to podoba  mleczko wziete 17  liczone na 18 sa wyniki a 20  przyszly sms  ja bym chciał   15 /15  prób  wtedy wiesz wszystko o zywieniu i wrecz pfhbipm nie by nie potrzbował    a zwykle robili ze wyniki po 7 dniach były    jakie masz moczniki u nich ?  a  jakie w federacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

 

 Polmlek LW białko 3,21 i 3,36 tłuszcz 4,37 i 4,41 ilość 10 tyś cena 1,1 zł brutto ryczałt.

 

a ja tez Polmlek Lidzbark Warm tylko 3,12 i 4,5 ilość 9000 l cena 0,95 brutto :huh:

 

Spomlek to jak to jest z nimi dobrze płacą czy nie pomijając udziały jak dzwoniłem do nich to za te parametry dają 1,1 może 1,15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

W spomleku cennik teraz nie liczą od białka a od kazeiny- przy tych parametrach białka miałbyś słabą kazeine ja mam białko 3,5 a kazeina 2.7 wychodzi mi 1.28zł/l

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    531

kobra89  też miałem 2k  wpisowego  którego niegdzie nie widac (nie licza tego do udziału)   a kiedy oddadza udziały ojcu?  juz 12mieiscy mi mineło   ?   a co do prób to chyba zależy od oddziału my w bydgoszczy mamy  i nawet mi sie to podoba  mleczko wziete 17  liczone na 18 sa wyniki a 20  przyszly sms  ja bym chciał   15 /15  prób  wtedy wiesz wszystko o zywieniu i wrecz pfhbipm nie by nie potrzbował    a zwykle robili ze wyniki po 7 dniach były    jakie masz moczniki u nich ?  a  jakie w federacji?

To nie za każdym odbiorem jest pobierana próba? Kierowca sam pobiera czy automat w samochodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OSM Wieluń 1,13 brutto za grudzień przy 10 000 litrów tłuszcz 4,21 jaką macie cenę przy podobnej ilości w innych mleczarniach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

pobiera automat  ale np w ostatnim miesiacu byla slomka  czyli raz byla proba poza   ale z sms wynika ze jej nie zbadali z tego dnia nie ma sms    teoretycznie proba jest zawsze i np jak wyjdzie antybiotyk z auta to zbadaja probki i znajda czyj jest    ale badanie na parametry jest żadziej  w grudniue w bydgosczy mieliscmy  4sms  cena z premią0.1 wyszla 1.40brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Próby są pobierane co każdy odbiór chyba w każdej mleczarni, przede wszystkim na wypadek antybiotyku, ale nie badają na tłuszcz i białko każdego odbioru, bynajmniej mało która mleczarnia to robi a szkoda, nie mieli by wtedy aż takiej możliwości oszukiwania względem oceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
urwisek    4

No jeden czai o co biega dodatkowo pewnie pomogą dużym gospod. z układami w zarządzie które mają kary za nadprodukcję i spłacą długi bezprocentowo

Oszustwo na legalu- genialne

Bajko nie raz się wypowiada że małe gosp. i tak upadną więc lepiej ratować duże

duzy tzn? wedlug was ile trzeba sprzedac mleka zeby stac sie "duzym" i miec takie przywileje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Duży to 1 mln litrów w roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzaca    2

U nas na wsi to nikt tyle nie udoi...

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Znam kilku takich, nie zazdroszczę im niczego, a na pewno nie tego że nie maja czasu się nawet wyspać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

OSM Wieluń 1,13 brutto za grudzień przy 10 000 litrów tłuszcz 4,21 jaką macie cenę przy podobnej ilości w innych mleczarniach ?

 

OSM Ostrów Wlkp 10500l, białko 3,6% cena 1,00zł brutto.

Ciekawy jest poziom tłuszczu- w federacji wychodzi zazwyczaj 4,3-4,5% a w mleczarni nie przekracza 3,9% :blink:


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    512

Znam kilku takich, nie zazdroszczę im niczego, a na pewno nie tego że nie maja czasu się nawet wyspać :)

To, że nie mają czasu się wyspać to z zachłanności i głuppoty bo szkoda na pracowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Milionowcy już mają pracowników no chyba że rodzina duża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Ma ktoś cennik mleka z Zarębski Ksawerów ?

Średnio wychodzi do złotówki u większych w porywach do 1.05zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabos1981    694

osm Piątnica 15 tyś l. tł 4.36 b 3.4 1,68zł brutto. z tego mleczarnia potrąca 10gr na udział. no i za grudzień była premia 10gr


:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj