Polecane posty

chuck00    207

Szału nie ma i na razie nie będzie. U mnie cena za litr kręci się wokół 1zł brutto i nic nie zrobie, trzeba produkować dalej... U nas próby mleka zawsze pobiera laborantka bezpośrednio ze zbiornika jednorazową tubką. Nie ma kombinowania, nawet nigdy o tym nie myślałem. Jedyne co nieco "razi" to % tłuszczu na fakturze, Federacja ma swoje wyniki, mleczarnia swoje (oczywiście niższe)...


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1992    12

Zakład Mleczarski Winnica (President): ilość 10 tys., białko 3,5, tłuszcz 4,5, cena 1,25 zł brutto + 5gr premii za listopad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

w Mlekowiec kierowca  bierze próbę za każdym odbiorem i zanosi do laboratorium i nie wie ( no chyba że ma zaj** chody :D  ) za którym razem będzie badana próbka na som. i bakterie ( dwa razy w miesiącu )  a białko i tłuszcz to srednia z dwóch wyników na każde pół miesiąca ( czyli 4 razy w miesiącu badają tłuszcz i białko ) i na szczęście coraz mniej nieuczciwych kierowców  :)) - boja sie o pracę, wystarczy zwrócić sie do kierownika skupu jak kierowca kantuje a ten ma zmieniona trasę od razu, a jak powtarzają sie uwagi na danego kierowcę to przeważnie wylatuje z roboty :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Polmlek LW białko 3,21 i 3,36 tłuszcz 4,37 i 4,41 ilość 10 tyś cena 1,1 zł brutto ryczałt.

 

Wie ktoś jak z tą pomocą dla producentów mleka? Weszło już w życie te rozporządzenie?


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

mleczarnia osm ostrowiec swietokrzyski  parametry jak zwykle okrojone ale niech im bedzie płaca w terminie bi 3,56 tł 4,1 czasem 4,2 wiekszego nie było oczywiscie w mleczarni pow 10 tys 1,21 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max1987    20

No koledzy i mnie w Mleczarni poszaleli na koniec roku za Grudzień:) Z premia na koniec roku, za 15 tyś białko 3,4 Tłuszcz 4,2 W OSM Czarnków Wyszło 1,49 brutto

Az boje sie o ile bedzie mniej za Styczeń:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

U mnie w okolicy są cztery mleczarnie które biorą mleko. Cena w każdej jest praktycznie śmieszna. Piszecie o premiach. To macie super. U nas za grudzień obcieli od 3ch do 10gr. Cena za mleko od 80gr do 1.04zl nikt z kim rozmawiam nie miał więcej a oddają od 4000 litrów do 18 tys litrów. Kuzwa super :/ ale słyszałem że w łódzkim najgorzej płacą. Szkoda że w sklepach nie tanieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BarteqD    27

Luke16 zadzwoń do mojej mleczarni jak będzie mleka cała cysterna to i w łódzkie przyjadą i lepiej zapłacą niż teraz masz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Max Styczeń przyniesie stabilizacje na poziomie -10gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

A gdzie oddajesz?
Ogólnie to jeszcze miesiąc temu była gadka że mleka brakuje bo paszy mało i gospodarstwa się likwidują. Właśnie widać jak im mleka brakuje. Kpina i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mleka brakuje? haha takich rekordowych skupow miesięcznych to dawno nie widziałem. Rolnicy kompensuja przychody ilością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

To dziwne bo u nas co raz to więcej gospodarstw się zamyka albo ogranicza ilość bydła... Więcej ustawia się na opasy... 

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariox    4

Witam, potrzebuje info na temat OSM Sieradz jak u nich z ceną czy płacą w terminie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oglądał ktoś agrobiznes dzisiaj? Podobno coś mówili o zwiększeniu tej rekompensaty czy mam złe informacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Oglądałem i raczej nie mówili nic o podwyżce.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Luke przyznam ze znam mnóstwo rolników i nikt nie zlikwidował stada z powodu ekonomicznego (jedynie względy wieku, braku następcy). Jednak ilość krów w pozostalych oborach uległa niejednokrotnie podwojeniu. Apropo rekompensaty znajomy niemiecki Bauer ma podobna cenę do naszej i prócz tego jakies 40 groszy premii od panstwa i innych organów. Także Unia Europejska wprowadza zdrowa konkurencje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

U nas wręcz przeciwnie. Jedni fakt wiek i kompletny brak następcy (każdy młody ucieka do miasta) ale sporo ucieka do pracy zostawiając sobie ziemie + 5 sztuk opasów i jedną mamkę na mleko. Cena za balota sianokiszonki od 100zł do 170zł - gdzie tu opłacalność??? W łódzkim jest tragedia jeżeli chodzi o gospodarstwa, mały czy duży każdy narzeka... I właśnie tutaj się różnimy od zachodu bo dużo się mówi że mamy taką samą cenę jak na zachodzie tylko szkoda że każdy zapomina że oni mają dopłaty od państwa... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715

Oglądał ktoś agrobiznes dzisiaj? Podobno coś mówili o zwiększeniu tej rekompensaty czy mam złe informacje?

oglądałem i mówili  że będzie około 1,4 gr tylko z tego co usłyszałem to do każdego litra których wprowadzilismy do obrotu więc i do tych ponad kwotę mleczne, a pieniądze mają być na kontach do świąt wielkanocnych

Edytowano przez radekz200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj