Skocz do zawartości

Polecane posty

Badylarz    13

Wieluń na początku tego tygodnia 4-5zł można było kupić bez problemu, teraz było trochę przerwy w kopaniu przez te deszcze ale podejrzewam, że po niedzieli sytuacja się "unormuje".

Wiadomość z agroFakt.pl

AleksanderX    125

Cerfur też 0,70 zł kg ale za to mleko do góry o 20 % w biedronce

Edytowano przez AleksanderX

nerac    0

10 zł na rybitwach wołane czy oddane? piszcie po ile oddajecie bo to często 2 złote różnicy od tego co wołane...

przemol87    45

Wazne ile wolaja a po ile kto sprzedaje to jego sprawa

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

rocco0987    21

u mnie wydajność b słaba i lepszej nie bedzie. Ogólnie zależy od kawałka ale 10-15 % braki wschodów nie wiem czemu, a pod krzakiem tylko pare bulw. Mała ilość bulw zaowocowała tym ze sa ogromne i juz zaczyna sie odrzucanie tych wielkich bo ni handlowe.

damii1    13

badając rynek stwierdzam że ziemniaków nie będzie. zimna sucha wiosna sprawiła że ziemniaków się nie nawiazalo. deszcze przyszły za późno... jeżeli będzie trochę wychodziło za granice to cena będzie się utrzymywała.

przemol87    45

@damii1 dobrze mowi

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

pawelec    85

u mnie vineta dosłownie 5-7 bulw....

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

zbyszek8201    22

mały sklep cena żółtego 99gr, irga 1.19zł /kg. Potwierdzam małą plenność na Bellarosie i Cyprianie, nie wiem jak w Jelly.

przemol87    45

Na Zjazdowej 5-6 brak ruchu

Badylarz    13

Gdzie teraz swoje pyry sprzedajecie poza giełdami? Bo na giełdach martwica nie ma sensu się tam pchać :)

mlody111    14

Okres wakacyjny i nie ma zainteresowania ziemniakiem, więc nie ma komu sprzedać, a każdy kopię i towaru dużo, a cena spada

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez starliner
      Witajcie, jak w temacie, czy ktoś z Was może udzielić kilku rad o doborze odmiany, warunkach, nawożeniu, walce ze szkodnikami itp.
    • Przez bugiursus
      Chcialbym sie dzowiedziec czy ktos stosowal ten oprysk po wschodzie ziemniakow i jak jest z dzialaniem na chwasty ?
    • Przez Danielson21
      Witam interesuje mnie nabycie wentylowanych worków typu big-bag o maksymalnej ładowności 1,5t. Około 100-120 szt. Oczywiście worki tylko używane i maksymalnej cenie 8 zł 
    • Przez Mikando
      Witam,
      pewien zakład przetwórstwa ziemniaków skrobiowych oszukuje rolników na gruby hajs. Żadne wykłócanie się nic nie daje, czy można gdzieś zgłosić ich oszustwa ? Oczywiście nikt nie zmieni wartości zawartości skrobi w oddanych już ziemniakach, ale może w przyszłych będzie ona zmierzona poprawnie.
      Otóż ziemniaki wykopane z jednego pola, jednej odmiany, na glebie o tej samej klasie w ciągu kilku dni, w zakładzie nr 1 przy sprzedaży mają zawartość skrobi równą 21-22% natomiast w zakładzie nr 2 następuje cudowne przemienienie części skrobi w wodę i podają 18%. Biorąc pod uwagę, że firmy płacą tylko za czystą skrobię, o 3-4 % mniejsza jej zawartość to strata około 15 - 20%.
      Co tu zrobić, jak umowę kontraktową trzeba wyrobić.