Skocz do zawartości

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

nerac    0

Wiem że nie na temat, ale wie ktoś może po ile koper i botwina na rybitwach?

przemol87    45

rano 6-7 za żółty

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Witam. Jaką cenę ziemniaka przewidujecie w tym roku? Bo u mnie ziemniaki zapowiadają się dobrze :(  (woj. śląskie, Żarnowiec)

Edytowano przez farmer1020304050

mlody111    14

I to jest ten paradoks, zapowiada się wysoki plon to rolnik zawiedziony bo nic nie zarobi...
Ale myślę że jeszcze trochę za wcześnie żeby przewidywać cenę późnych, lecz obstawiam, że całkiem dna nie osiągną i może jakiś zarobek będzie

123p    1

ja w hurcie po 9zł sprzedaje a mniejsze ilości po 13,5zł 

Badylarz    13

Popadało to te 2-3 dni cena będzie lepsza ale jak potem ludzie ruszą w pole to podejrzewam, że szybko wróci do piątki niestety.

przemol87    45

Na pewno nie w Lodzi i w Kaliszu, pewnie duzo osob kopalo bo zapowiadali opady i pewnie nie wiele mniej kopalo po deszczu z mysla ze inni nie wjada w pole

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Badylarz    13

Dzisiaj wieczorem sporo kombajnów w okolicach Wielunia się pojawiło, tam gdzie górki i lżejsze ziemie to atakowali. U mnie za mokro na jakiekolwiek manewry kombajnem.

nerac    0

Jakie ceny czerwonego i żółtego na rybitwach?

Jakie ceny czerwonego i żółtego na rybitwach?

123p    1

wczoraj gość przyciągną tira ziemniaków do nas ( podkarpacie ) towar ładny mówi ze po 30gr/kg na sieradzu kupił jest to możliwe ? 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez starliner
      Witajcie, jak w temacie, czy ktoś z Was może udzielić kilku rad o doborze odmiany, warunkach, nawożeniu, walce ze szkodnikami itp.
    • Przez bugiursus
      Chcialbym sie dzowiedziec czy ktos stosowal ten oprysk po wschodzie ziemniakow i jak jest z dzialaniem na chwasty ?
    • Przez Danielson21
      Witam interesuje mnie nabycie wentylowanych worków typu big-bag o maksymalnej ładowności 1,5t. Około 100-120 szt. Oczywiście worki tylko używane i maksymalnej cenie 8 zł 
    • Przez Mikando
      Witam,
      pewien zakład przetwórstwa ziemniaków skrobiowych oszukuje rolników na gruby hajs. Żadne wykłócanie się nic nie daje, czy można gdzieś zgłosić ich oszustwa ? Oczywiście nikt nie zmieni wartości zawartości skrobi w oddanych już ziemniakach, ale może w przyszłych będzie ona zmierzona poprawnie.
      Otóż ziemniaki wykopane z jednego pola, jednej odmiany, na glebie o tej samej klasie w ciągu kilku dni, w zakładzie nr 1 przy sprzedaży mają zawartość skrobi równą 21-22% natomiast w zakładzie nr 2 następuje cudowne przemienienie części skrobi w wodę i podają 18%. Biorąc pod uwagę, że firmy płacą tylko za czystą skrobię, o 3-4 % mniejsza jej zawartość to strata około 15 - 20%.
      Co tu zrobić, jak umowę kontraktową trzeba wyrobić.