Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ibtrans    0

W Sieradzkim cena płacona na miejscu przez kupców z okolic Wrocławia to 15-17zł za 15kg, orientuje sie ktoś jaka cena jest na giełdzie we Wrocławiu? 

Wiadomość z agroFakt.pl

RadekJurga    1

No nie wiem czy to prawda ale Wrocław po  30 zł za 15kg             wiem ze początek  tygodnia były po 20 zł /15 kg

lukasz1995    39

Macie zarazę ziemniaków, bo w moich stronach wyszły łęty na kształt pokrzywy i nic pod nimi niema. Prawie u każdego, kto nie odmienił ziemniaka  to nic pod łętom niema.

Właśnie mam drugi rok denara i  jest słaby,a w tamtym roku był zawalisty.Drugą odmianę mam już piąty rok Ibis,i jakoś wygląda przyzwoicie,co roku,więc nie wiem ,co jest.Dzisiaj opryskałem na stonkę i zarazę,to może jakoś się weznie :)

banbus123    1

cena ziemnika to bedzie zalezec od rejonow sieradza bo jak oni opuszcza cene to juz poleci w dol bo oni dyktuja ceny

RadekJurga    1

Sieradz ma mało już do gadania bo ziemniaka nie ma a podlewanie to nie za darmo ( ustawa wodna )  panowie mamy 2 rok suszy  

marti1980    31

Sieradz ma mało już do gadania bo ziemniaka nie ma a podlewanie to nie za darmo ( ustawa wodna ) panowie mamy 2 rok suszy

Narazie to jeszcze tylko koszta prądu a co będzie dalej to zobaczymy.Ziemniaki są narazie przeciętne wlukniny się skończyły a grunt jest taki sobie.We wtorek będę kopal to zobaczymy.

RadekJurga    1

Opłata za wode dla rolników wchodzi 01.01.2017

A to przepraszam za wypowiedz myślałem ze już jest  :ph34r:  u mnie grunt co nie było   przykryte to na tej długości co było ok ( 1 tony zawsze )   a teraz to ta sama długość i mam 300 kg  <_<

lonoh    30

Wrocław cena 28 zł /15 kg

co ty za brednie piszesz jak pod wieczor było 10zł/15kg:D:D 

magnum123    47

Wrocław cena 28 zł /15 kg

Pewnie tylko Ty po tyle sprzedawałeś. Opanuj się bo robisz z siebie pośmiechowisko.

AleksanderX    128

jesienią jadalne około 30 zł za 100 kg to pobozne Zyczenie ale chyba po 20 będą

Edytowano przez AleksanderX

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez starliner
      Witajcie, jak w temacie, czy ktoś z Was może udzielić kilku rad o doborze odmiany, warunkach, nawożeniu, walce ze szkodnikami itp.
    • Przez bugiursus
      Chcialbym sie dzowiedziec czy ktos stosowal ten oprysk po wschodzie ziemniakow i jak jest z dzialaniem na chwasty ?
    • Przez Danielson21
      Witam interesuje mnie nabycie wentylowanych worków typu big-bag o maksymalnej ładowności 1,5t. Około 100-120 szt. Oczywiście worki tylko używane i maksymalnej cenie 8 zł 
    • Przez Mikando
      Witam,
      pewien zakład przetwórstwa ziemniaków skrobiowych oszukuje rolników na gruby hajs. Żadne wykłócanie się nic nie daje, czy można gdzieś zgłosić ich oszustwa ? Oczywiście nikt nie zmieni wartości zawartości skrobi w oddanych już ziemniakach, ale może w przyszłych będzie ona zmierzona poprawnie.
      Otóż ziemniaki wykopane z jednego pola, jednej odmiany, na glebie o tej samej klasie w ciągu kilku dni, w zakładzie nr 1 przy sprzedaży mają zawartość skrobi równą 21-22% natomiast w zakładzie nr 2 następuje cudowne przemienienie części skrobi w wodę i podają 18%. Biorąc pod uwagę, że firmy płacą tylko za czystą skrobię, o 3-4 % mniejsza jej zawartość to strata około 15 - 20%.
      Co tu zrobić, jak umowę kontraktową trzeba wyrobić.