Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Karol2121    73

Mam jelly klienci bardzo chwalą i dobrze się przechowuje tzn smaczna jest nawet do maja-czerwca a chciałam w przyszłym roku Natashę posadzić z kwalifikatu na próbę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laope    6
jakie nawożenie zastosowac pod jelly na wiosne?obornik 10 dni temu był zaorany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1759

warszawa wczoraj kto chciał za 10 zloty sprzedać żółtego to sprzedał irga 2 3 złote droższa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Ja daje 380kg korn kali jesienia + 300 poli 6 i 500 saletrzaku wiosna. Dodam ze nie przejmuje sie walorami smakowymi. Stosuje takie samo nawozenie pod wszystkie odmiany.

Edytowano przez pala92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laope    6
jaki plon handlowy da gala czy jelly z ewentualnym nawodnieniem na 5kl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

U mnie na 4a/b bez nawadniania wyszlo 41 ton handlowego(50+) + 4 tony odpadu. Odmiana jelly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rodman    24

to jest temat z cenami nie z nawozeniem

Rzeszów na sklepy 0,85-1,00 zł

giełda 12 zółty/15 kg

14-15 czerwony

Edytowano przez rodman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Dalem 250 kg soli jesienia a wiosna 300kg polifoski krzem i 500 saletrzaku. W tym roku rozsialem 380kg korn kali zamiast soli i chyba troche mniej azotu wiosna. Obornika pod jelly nie dawalem.

Edytowano przez pala92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafooo    8

Panowie to temat z cenami a uprawa inny temat już was fantazja ponosi nawozowa na przyszły rok??   Kraków podobno 13zł 15kg żółty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laope    6
na targu w grójcu irga 15zł a żółty 12zł.jelly lepsza w smaku od vinety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Ja sieje w rosnący poplon (rzodkiew oleista) a pozniej mieszam talerzówka i orze na zime. A propo poplonu to polecam rzodkiew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

Rzodkiew oleista nie sprzyja rozwijaniu się parcha na ziemniaku? Miałem to raz zasiane i nie wiem czy to tylko zbieg okoliczności ale na tej działce miałem parcha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Nie zauwazylem takiej reakcji po rzodkwi. Ogólnie widze ze są działki na których jest i bedzie zawsze parch a na innych nie bedzie parcha☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Rzodkiew tez ladna rosnie na slabych ziemiach. mozesz tez zrobic mieszanke z wyka jara wtedy bedzie na zazielenienie pasowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laope    6
pala na dzierżawie którą teraz biore za rok chcę zasadzić ziemniaki tj w 2020 co teraz z wiosny powsiewac i przeorac ile razy zdążę do zimy.koles cały czas zboża tam siał i azot tylko sypał.w tym roku odłogiem leżało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, Laope napisał:

pala na dzierżawie którą teraz biore za rok chcę zasadzić ziemniaki tj w 2020 co teraz z wiosny powsiewac i przeorac ile razy zdążę do zimy.koles cały czas zboża tam siał i azot tylko sypał.w tym roku odłogiem leżało.

i kolejny rok nic z tego pola nie będzie dochodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laope    6
głównie dochód to z ziemniaków sadze kilka ha w tym roku 4 z młodym od końca maja sam handluje a tą dzierżawe chcę doprawic żeby coś ukopać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pewnie i wapna nie widziało dawno ale ziemniak iby nie wrażliwy na kwaśna ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laope    6
dokładnie wapna zero.koleś nawozów też mało sypał mówi ze to sie nie oplaca.co byś proponował tam siać od wiosny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Ja tam bym sie nie czail z ziemniakiem, jak byly tylko zboza to powiny sie udac. Zauwazylem ze ziemniak dobrze znosi slabe ph i ogolne niskie zawartosci P K Mg w ziemi. Bedac toba rozsial bym teraz po 250 a nawet 300 kg soli na wiosne polifoski ze 300 i sadzic. Ja na zapuszczone dzierzawy zawsze wchodze z ziemniakami, tylko ze jeszcze pryskam roundupem i wapnuje.

Opryskales na perz?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to prawda ziemniak lubi takie odpoczęte ziemie i jest tolerancyjny dla kwaśnej gleby

ja sypie 500-600kg polifoski 6 wiosną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer1111
      Poszukuje ziemniaków paszowych  lubelskie
    • Przez Szydre
      Witam! 
      Nie wiem czy w dobrym dziale piszę to pytanie. Macie jakieś sposoby na przetrzymywanie ugotowanych ziemniaków dla świń? Mam 4 świnie i ugotowałem dla nich parnik ziemniaków, jak je przetrzymywać żeby nie skisły? Zostawiłem je w skrzynce wystudzone w ciemnym, chłodnym garażu. 
    • Przez warchest
      witam sprzedam obsypnik do ziemniakow 3 rzedowy stan dobry lokalizacja powiat płocki , nr tel 728 381 453 lub 728 563 090 


    • Przez MarcinSp10
      Potrzebuje od specjalistow rady na temat ziemniakow czym najlepiej spryskac ziemniaki od chwastow zawsze przed wschodami dawalem roundupem ale potem i tak zarastaly. Polecono mi na nastepny rok spryskac Srodkiem titus 25wg tydzien po posadzeniu . Czy warto tym pryskac??
    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj