Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mikad    1113

Dalsza dyskusja z tobą nie ma sensu bo nie ogarniasz tematu, idź przeliczać stężenia oprysków.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
56 minut temu, mikad napisał:

Dalsza dyskusja z tobą nie ma sensu bo nie ogarniasz tematu, idź przeliczać stężenia oprysków.

To zdradż nam jakie porządaja odmiany na zachodzie to może jakoś to ogarniemy

co będę pryskał jak naciny już nie ma 😁

ciekawe czy za rok jak będzie full ziemniaka tak samo bedziesz się zachwycał czego to nie mają na zachodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

@mikad i @szarywilk dobrze piszą.

2 tyg temu zamiescilem ogłoszenie ze sprzedażą ziemniaka, zainteresowanie ogromne i większość rozmów rozpoczynała sie od pytania ile pan sadzi. To co jest u nas to nie jest susza w porownaniu z sytuacja na zachodzie Europy. W moich stronach siano ładują bezpośrednio na Holandie lub statek. Zobaczycie co bedzie z ziemniakiem...

W tym roku ziemniak zapłaci za 4 lata z góry 

Wracając do tematu : centrum 0.45-0,50 gr luz, towar do mycia podobno 0,7gr

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
54 minuty temu, przemol87 napisał:

@mikad i @szarywilk dobrze piszą.

2 tyg temu zamiescilem ogłoszenie ze sprzedażą ziemniaka, zainteresowanie ogromne i większość rozmów rozpoczynała sie od pytania ile pan sadzi. To co jest u nas to nie jest susza w porownaniu z sytuacja na zachodzie Europy. W moich stronach siano ładują bezpośrednio na Holandie lub statek. Zobaczycie co bedzie z ziemniakiem...

W tym roku ziemniak zapłaci za 4 lata z góry 

Wracając do tematu : centrum 0.45-0,50 gr luz, towar do mycia podobno 0,7gr

człowieku zawsze tak gadają " ile Pan sadzi " bo robią wrażenie żebyś taniej sprzedał.

Ma to na celu abyś odniósł wrażenie że są zainteresowani dalszą współpracą a w rzeczywistości chodzi aby załatać tegoroczną dziurę suszową.

przyjdzie przyszły rok i wypną się na ciebie bo wrócą do stałych tańszych dostawców.

wejść na jakikolwiek rynek nie jest tak łatwo. Najłatwiej jest wejść niską ceną i dla nich to róznorzędne kryterium jak duża ilość powtarzalnego towaru

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Sadze ziemniaka nie pierwszy raz i co nieco wiem...mamy teraz swoje 5min. Zachód ziemniaka jadalnego ma mało a na przetworstwo jeszcze mniej. Za pare tygodni pewnie będzie prognoza zbioru w NEPEG 


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 minut temu, przemol87 napisał:

Sadze ziemniaka nie pierwszy raz i co nieco wiem...mamy teraz swoje 5min. Zachód ziemniaka jadalnego ma mało a na przetworstwo jeszcze mniej. Za pare tygodni pewnie będzie prognoza zbioru w NEPEG 

SYTUACJA JEDNOROCZNA A NIE 5 MINUT BO TO JEST RÓŻNICA.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161
3 godziny temu, racyl napisał:

SYTUACJA JEDNOROCZNA A NIE 5 MINUT BO TO JEST RÓŻNICA.

 

Ty dyskutujesz z ludźmi co na ziemniakach zęby zjedli. Nie od wczoraj tym się zajmują i nie ilościami kilkutonowymi. Niektórzy patrzą co jest dzisiaj czy jutro a niektórzy na cały rok. Sezon na tegoroczne ziemniaki skończy się dopiero w lipcu przyszłego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
saszeta w lipcu? pojawi się nowy i starego osraja zwłaszcza jak będzie cena na nowego jak w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, saszeta napisał:

Ty dyskutujesz z ludźmi co na ziemniakach zęby zjedli. Nie od wczoraj tym się zajmują i nie ilościami kilkutonowymi. Niektórzy patrzą co jest dzisiaj czy jutro a niektórzy na cały rok. Sezon na tegoroczne ziemniaki skończy się dopiero w lipcu przyszłego roku

widać jak zjedli co nie wiedzą skąd vineta pochodzi.

w lipcu stary ziemniak ? już się nie ośmieszaj

Jak ktoś się naprawdę dużymi ilościami obraca to nie będzie się chwalił tym publicznie jak i gdzie.

To są tylko westchnienia że tam to już nie wiadomo ile płacą w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

Młody do wszystkiego się nie nadaje. Przemysł to nie tylko frytka i chipsy. Jeszcze kopytka, pierogi i wiele innych

w czerwcu czy lipcu można kupić starego gazowanego. I często ma cenę

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
35 minut temu, saszeta napisał:

Młody do wszystkiego się nie nadaje. Przemysł to nie tylko frytka i chipsy. Jeszcze kopytka, pierogi i wiele innych

w czerwcu czy lipcu można kupić starego gazowanego. I często ma cenę

 

dostarczam do garmażerki to wiem że praktycznie od wakacji robią kopytka pierogi z młodego. w innych w pobliżu to samo.

Jednego roku zostałem ze starym ziemniakiem bo właściciel innej garmażerki przeszedł na młodego jeszcze w czerwcu a na wolnym rynku było full.

 

To jest kwestia technologii że się da. wśród ludzi panuje takie przekonanie i chodzą po targu i takie rzeczy opowiadają a garmażerka robi swojej wyroby jak dotąd.

Bardzo chętnie nawet przechodzą na młodego

Jak nie sprzedasz w maju to pózniej może on u ciebie zostać

Producenci chipsów czy frytek też zdają sobie sprawę że ziemniaka nikt nie chcę trzymać tak długo i sobie radzą inaczej.

ziemniak to nie zboże że możesz przetrzymać tak długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113
1 godzinę temu, saszeta napisał:

Młody do wszystkiego się nie nadaje. Przemysł to nie tylko frytka i chipsy. Jeszcze kopytka, pierogi i wiele innych

w czerwcu czy lipcu można kupić starego gazowanego. I często ma cenę

 

Nawet nie musi być gazowany, na markety w lipcu idzie ten przechowywany w trzech stopniach, ale nie mów o tym bo ciemnota Cię śmiechem zabije. Jak ktoś nie był nigdy dalej niż w urzędzie gminy to Ci nie uwierzy.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
23 minuty temu, mikad napisał:

Nawet nie musi być gazowany, na markety w lipcu idzie ten przechowywany w trzech stopniach, ale nie mów o tym bo ciemnota Cię śmiechem zabije. Jak ktoś nie był nigdy dalej niż w urzędzie gminy to Ci nie uwierzy.

gdzie masz w lipcu starego ziemniaka w markecie ? obudz się człowieku

 

młody już się pojawia w maju i robią wielkie promocje a Ty piszesz że w lipcu starym handlują.

W lipcu na każdym, straganie czy markecie masz młodego.

Starego to by nawet nikt nie ruszył bo na około masz młodego

 

Mało to było płaczu w czerwcu że ziemniak za grosze w okolicy sieradza

Gdzie wtedy byłeś znawco jeden z drugim ?

Pewnie dopiero wtedy sadziłeś swojego

Jezdzisz   na to święto ziemniaka do niemca a potem takie bzdury wypisujesz że markety handlują starym w lipcu gdzie koszt przechowywania jest za darmo a młody zazwyczaj jest już tańszy niż stary

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

W połowie lipca w polo markecie byl ziemniak stary z Francji


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papina    1

@racyl zgadzam się z Tobą. Kto widział starego ziemniaka w lipcu to komedia. A nawet jeżeli to tylko jakiś łeb go kupi bo lepiej młode, które są obok

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
50 minut temu, przemol87 napisał:

W połowie lipca w polo markecie byl ziemniak stary z Francji

I co dobry był ? dało się go zjeść ?

A dlaczego ludzie mają takie obrzydzenie do marketowych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

a marketowy to skąd się wziął? Z księżyca? Co za różnica czy z zagranicy czy z Polski

 

1 godzinę temu, Papina napisał:

@racyl zgadzam się z Tobą. Kto widział starego ziemniaka w lipcu to komedia. A nawet jeżeli to tylko jakiś łeb go kupi bo lepiej młode, które są obok

a widział. Prawie w każdym markecie w lipcu masz jeszcze starego ziemniaka. Myślisz że paczkowany to jaki jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, saszeta napisał:

a marketowy to skąd się wziął? Z księżyca? Co za różnica czy z zagranicy czy z Polski

 

a widział. Prawie w każdym markecie w lipcu masz jeszcze starego ziemniaka. Myślisz że paczkowany to jaki jest?

pierdoły opowiadasz że aż sie w głowie nie mieści.

Gdzieś Ty był w czerwcu czy lipcu jak na pierwszych stronach gazetek, na bilbordach  był młody polski ziemniak

A w Tym roku to i w maju nawet  polskim handlowano.

Przecież na pierwszy ogień sciągają młodego z zagranicy a potem handlują polskim

To wg ciebie w Polsce młodego ziemniaka się je dopiero we wrześniu ?

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551
11 godzin temu, przemol87 napisał:

@mikad i @szarywilk dobrze piszą.

2 tyg temu zamiescilem ogłoszenie ze sprzedażą ziemniaka, zainteresowanie ogromne i większość rozmów rozpoczynała sie od pytania ile pan sadzi. To co jest u nas to nie jest susza w porownaniu z sytuacja na zachodzie Europy. W moich stronach siano ładują bezpośrednio na Holandie lub statek. Zobaczycie co bedzie z ziemniakiem...

W tym roku ziemniak zapłaci za 4 lata z góry 

Wracając do tematu : centrum 0.45-0,50 gr luz, towar do mycia podobno 0,7gr

Daj Boże żebyś miał racje

5 godzin temu, racyl napisał:

 

w lipcu stary ziemniak ? już się nie ośmieszaj

 

Nic śmiesznego, w tym roku na pierogi ostatnie ziemniaki sprzedawałem 10 lipca

3 godziny temu, Papina napisał:

@racyl zgadzam się z Tobą. Kto widział starego ziemniaka w lipcu to komedia. A nawet jeżeli to tylko jakiś łeb go kupi bo lepiej młode, które są obok

Jak Ty nie widziałeś to nie znaczy,ze tak nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

Jedzcie ziemniory kopać nie pitolicie.  Bo wam robal je wpierniczy. Ja swoje już wykopał😁

Po uj się kłócić? W lipcu musiały być stare. Wystarczy obejrzeć Agrobiznes to wiadomo do kiedy jest w obrocie stary ziemniak. No chyba że tak dla jaj podają cenę starego i nowego na pasku...

I nie trzeba być światowym by to wiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

Raczyl  ziemniaka jadalnego z Francji naprawde przywożą w czerwcu i lipcu w takiej jakości ze idzie na mycie i  paczuszki. To nie jest problem technologiczny po prostu agregaty chłodnicze i  growstop , na frytki kończyłem dostawy w czerwcu w tym roku i całkiem niezłe ziemniaki. Co do cen w Polsce to firmy pakujące udają ze nie ma problemu i kupują ile się da po niskich cenach. Cena na zachodzie w kontrach na kwiecień przekroczyła 320 euro. Za tonę. Na przetwórstwo idzie wszystko co ma trochę więcej skrobi Kalibraz  +35. Wiec jadalnego tez im braknie za miesiąc i pójdzie z polski nawet paskudna vineta. A piszemy o tym nie pogo aby się cieszyć ale niech mniejsi wiedza ze to jest ten jeden na 4 lata kiedy na ziemniaku są kokosy i niech nie oddają za bezcen bo będzie potem placz. Natomiast ty znów zamiast słuchać mądrzejszych dyskutujesz jak to polski Janusz , ma w zwyczaju zna się na wszystkim i jest najmądrzejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

ZYLA napisał:

Jedzcie ziemniory kopać nie pitolicie.  Bo wam robal je wpierniczy. Ja swoje już wykopał😁

Po uj się kłócić? W lipcu musiały być stare. Wystarczy obejrzeć Agrobiznes to wiadomo do kiedy jest w obrocie stary ziemniak. No chyba że tak dla jaj podają cenę starego i nowego na pasku...

I nie trzeba być światowym by to wiedziec

Jak sypało? :D Kocioł w temacie jakiego już ze 3 lata nie było :D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer1111
      Poszukuje ziemniaków paszowych  lubelskie
    • Przez Szydre
      Witam! 
      Nie wiem czy w dobrym dziale piszę to pytanie. Macie jakieś sposoby na przetrzymywanie ugotowanych ziemniaków dla świń? Mam 4 świnie i ugotowałem dla nich parnik ziemniaków, jak je przetrzymywać żeby nie skisły? Zostawiłem je w skrzynce wystudzone w ciemnym, chłodnym garażu. 
    • Przez warchest
      witam sprzedam obsypnik do ziemniakow 3 rzedowy stan dobry lokalizacja powiat płocki , nr tel 728 381 453 lub 728 563 090 


    • Przez MarcinSp10
      Potrzebuje od specjalistow rady na temat ziemniakow czym najlepiej spryskac ziemniaki od chwastow zawsze przed wschodami dawalem roundupem ale potem i tak zarastaly. Polecono mi na nastepny rok spryskac Srodkiem titus 25wg tydzien po posadzeniu . Czy warto tym pryskac??
    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj