Polecane posty

ziemniakpl    0

To ile worków trzeba sprzedać po 3 zł aby kupić 3-4 tony sadzeniaków na hektar .Niech mi ktoś to policzy bo przy wysokim ciśnieniu nie umie rachować. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Carera 2000.Wiem od przedstawiciela na wystawie.Ale towar będzie dostępny od końca listopada.

 

I pewnie jeszcze na zapisy ;)

 

Przy cenie sprzedaży 0,20zł i wydajności 30 ton z ha wychodzi na to, że cała kwota uzyskana ze sprzedaży pójdzie na 3 tony sadzeniaka do obsadzenia hektara w przyszłym roku ;)

Edytowano przez Badylarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekGaudyn    10

no i jeszcze kolego narzekasz??:P producenci sadzeniaków pewnie tak by powiedzieli jak chcą 2zł za kilo z czego 10 procent masz z usyskanego kilograma który sam sprzedasz na rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Jakby nie było popytu to i ceny byłyby niższe a tak interes mimo wszystko będzie kręcił się dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Najlepsze wyjście - co rok brać na 10% areału tak aby na kolejny rok było czym sadzić i tanim kosztem jest przyzwoity sadzeniak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze wyjście - co rok brać na 10% areału tak aby na kolejny rok było czym sadzić i tanim kosztem jest przyzwoity sadzeniak.

 

Robiłem tak-kupowałem elite  ale dałem sobie spokój- weź je przesortuj, jeszcze nieraz trzabyło krajać jak za grube, syp oddzielnie, ładuj w worki czasem-roboty kupe! Wolę kupić klasę niżej a co roku na całość a po drobne po sortowaniu do sadzenia to sie kolejka ustawia tych co widzą jak rosły w polu i ile nakopałem:-) Zamówię ,przywiozę na paletach i w pole!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

znajomy zamówił w maju 10 ton sadzeniaka z holandii po 3.20 netto za kilo wczoraj dzwonili że cena 3.50 bo musieli deszczować i dodatkowe opryski. No takiej frajdy żem nie widział jeszcze niby ma być 50-70 ton za ha żeby się nie zdziwił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekGaudyn    10

no to trzeba być troche lekko mówiąc po kręconym zeby płacić tyle za sadzeniaka..

 a jak u was sie kształtują ceny sadzeniaków u rolników kruży rozmnażają kwalifikat i w firmach?? dowiadywał sie juz ktoś z was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

znajomy zamówił w maju 10 ton sadzeniaka z holandii po 3.20 netto za kilo wczoraj dzwonili że cena 3.50 bo musieli deszczować i dodatkowe opryski. No takiej frajdy żem nie widział jeszcze niby ma być 50-70 ton za ha żeby się nie zdziwił.

 

Ja bym im powiedział że dam po 1.50zł/kg bo mi macióra sie pochorowała i na weterynarza poniosłem koszty i niemam za co kupić! A tak poważnie tom polski rolnik jest głupi i po 4zł by dał! Jak w tym kawale że do sklepu gs za komuny przywieźli towar- wiadomo kolejka jeszcze przd otwarciem sklepu- wychodzi kierownik i mówi że przywieźli wiadra- ludzie ooo super! ale dziurawe mówi dalej to ludzie uuuuuu..., a on że za to niemieckie to ludzie oooo dawac tylko po jednym!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekGaudyn    10

ja nie jeżdżę ale napewno nie wiele lepiej jak w innych rejonach, z tego co słyszałem ze ziemniaka sporo jest.. a sprzedawalny tylko jest ładny ziemniak a nie to co widziałem w markecie kiedyś bo takie to chyba świnią sie nie daje ale mieszczuchy sie zachwycają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michelz    2

Od gościa biorę już sporo lat on bieze z centrali sadzi a na następny rok od niego w niedzielę rybitwy były 4 zł na wywolaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

od znajomego, rybitwy po 4 się woła po 2,5 podaje....chora sprawa nic ino kupić parę tyś ton i zakład produkujący frytki otwierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

to co jest na gieldach nie nadaje sie na frytki


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer1111
      Poszukuje ziemniaków paszowych  lubelskie
    • Przez Szydre
      Witam! 
      Nie wiem czy w dobrym dziale piszę to pytanie. Macie jakieś sposoby na przetrzymywanie ugotowanych ziemniaków dla świń? Mam 4 świnie i ugotowałem dla nich parnik ziemniaków, jak je przetrzymywać żeby nie skisły? Zostawiłem je w skrzynce wystudzone w ciemnym, chłodnym garażu. 
    • Przez warchest
      witam sprzedam obsypnik do ziemniakow 3 rzedowy stan dobry lokalizacja powiat płocki , nr tel 728 381 453 lub 728 563 090 


    • Przez MarcinSp10
      Potrzebuje od specjalistow rady na temat ziemniakow czym najlepiej spryskac ziemniaki od chwastow zawsze przed wschodami dawalem roundupem ale potem i tak zarastaly. Polecono mi na nastepny rok spryskac Srodkiem titus 25wg tydzien po posadzeniu . Czy warto tym pryskac??
    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj