Polecane posty

Marcin133    944

A jak z wydajnością u was jak kopiecie? U mnie patrzyłem pod krzakiem na chwile obecna 1 kg handlowego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

To dajcie k....... po 1zł może bedziecie mieli kupca. Czy wy nie rozumiecie ze nie idzie bo ludzie powyjezdzali jedza teraz jakies zieleniny i owoce. Sprzedaję w detalu to sprzedaz spadla o ponad polowe w porównaniu do 2-3 tygodni wstecz i tak jest co roku i czy ziemniaka będziecie cenic po 8 czy po 2 zł za worek to   i tak wiecej nie sprzedacie. Ale co mitam dawajcie nawet za darmo wasz sprawa i garb jak nie potraficie uszanowac swojej pracy. Narzekacie ze cena pszenicy niska , rzepaku niska kukurydzy niska ze was oszukują a tam gdzie możecie sami ja ustalic to nie potraficie to do kogo te pretensje brak słow. i nie umoralniajcie mnie bo zdania nie zmienie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Wczoraj byłem na Zjazdowej miąłem 500 worków o zacząłem od 6 a przed upływem doby skończyłem na 3,5zl.Dramat.Ale jak mam konkurować jak obok mnie stanął bus ze 150workam i na wejściu wołał 3zl

Edytowano przez marti1980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Na waciki mu zostalo?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

sa.i sobie zle robicie jak jest taka cena sie nie kopie takie moje zdanie beda po 2 zl to trudno ... talerzowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

Widzę że szykuje się kolejny sezon prac społecznych przy ziemniaku. Na prawdę nie pojmuję jak to się chce niektórym robić za darmo, sami się niektórzy nie potrafią uszanować, zadowoleni, że mają zajęcie, że dzień zleci przy robocie byle się urobić bez żadnych ambicji i planów byle chleb kupić i wystarczy. Po co to w ogóle robić?? A cena tak spada aż echo się roznosi... masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

.Ale jak mam konkurować jak obok mnie stanął bus ze 150workam i na wejściu wołał 3zl

 

niech za darmo oddawał.Taki to psuje rynek i nie szanuje pracy rolnika oddając płody rolne za darmo praktyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeglat    6

Witam.
Mało udzielam się na forum ale to co tu sie wyrabia wymaga komentarza.
Polski rolnik to taki dziwny twór, ze nie ważne ile ważne by sprzedać a że się dołozy to nie ważne.
Mam 25 lat lecz juz ładnych kilka jezdze po gieldach i lokalnych targowiskach i trochę już zobaczyłem.
Np. w tym roku początek czerwiec bronisze bylem z bobem cena 4zł a byli tacy co oddawali za 3 i niżej i na pytanie czemu tak robią
odpowiedź a bo już stoję 2 godz i nic a rano muszę do pracy. Sytuacja z marca lokalne targowisko cena ziemniaka 1zł/kg lecz było dwóch takich starszych co oddawali za 10zł
i znów pytanie czemu a bo on ma dużo ziemniaka i boj się że mu zostanie a poza tym to ma emeryture i jakoś to bedzie. A najbardziej rozbawiła mnie odpowiedź, że jak bedzię tańszy to ludzie więcej kupią lub ten co kupuje powiedzial że ziemniak leci w dół to spuszczam z ceny i sprzedaje
A każdy z was wie że wystarczy jeden co wyłamię się z ceną i wszystko leci w dól. Także na zakończenie życzę wszystkim co oddają za darmo by jeszcze dopłacali kupcom by od nich brali by nie wracać z towarem do domu.
A tym którzy myślą racjonalnie przetrwania tego okresu i jak najlepszej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Takie gatki jak kolega pisze to ja słyszę co giełdę jak cena leci w dół od 30 lat. Teoria swoją drogą a praktyka swoją . Zostaną najwytrwalsi a reszta do pracy w mieście albo za granicę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojechałbyś sam i sprzedał po 5zł bo do domu trzeba szybko wracać i po odliczeniu kosztów również  miałbyś po czwóreczce za woreczek, a w obecnym układzie to przynajmniej przemytnik zarobi, a Ty czasu nie marnujesz i samochodu nie musisz utrzymywać.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

Ja stare ziemniaki sprzedałem wszystko na przełomie kwietnia i maja,handlarzy dzwoniło co nie miara.Poniżej 7zł/15kg nie schodzę,niech sobie sami robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

On pojedzie i sprzeda po 9 zł i się śmieje, bo znalazł frajerów.

 jedz za nim i sprzedaj po 8 w tych samych miejscach

Nie pasuje cena nie kop i czekaj, moze pozniej bedzie lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Akurat sie pomyliles bo prowadze swoje gospodarstwo. Problem coniektorych jest taki ze nie chce im sie ruszy pupy i poszukac wlasnych rynkow zbytu tylko licza ze ktos przyjedzie do domciu i zaplaci im cene detaliczna przy ilosci hurtowej. Ja swoj towar rozwoze po sklepikach i stołowkach 3x w tygodniu, swoich ziemniakow mam 5ha nie wykopalem jeszcze nic, przy tej cenie niech sobie dorastaja chociaz iloscia sie nadrobi jak zadnej zwyzki zima nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JA również jestem rolnikiem, tylko ja już sprzedałem handlowe, skończyłem 4 lipca przy cenie 7 złotych za woreczek, a "lulke" po czwóreczce, został tylko hektar nasiennych, teraz można wypoczywać i  na wypoczynek można pojechać w góry i nad morze, bo jest za co, a pracami społecznymi przy wykopkach nie jestem zainteresowany. W ubiegłym roku od jesienie przez całą zimę cena 5-6 złotych, ja sprzedałem w kwietniu i maju w cenie 8 -13 i nawet przy niewielkiej ilości 100 ton te 20 tysiaków jest na plusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer1111
      Poszukuje ziemniaków paszowych  lubelskie
    • Przez Szydre
      Witam! 
      Nie wiem czy w dobrym dziale piszę to pytanie. Macie jakieś sposoby na przetrzymywanie ugotowanych ziemniaków dla świń? Mam 4 świnie i ugotowałem dla nich parnik ziemniaków, jak je przetrzymywać żeby nie skisły? Zostawiłem je w skrzynce wystudzone w ciemnym, chłodnym garażu. 
    • Przez warchest
      witam sprzedam obsypnik do ziemniakow 3 rzedowy stan dobry lokalizacja powiat płocki , nr tel 728 381 453 lub 728 563 090 


    • Przez MarcinSp10
      Potrzebuje od specjalistow rady na temat ziemniakow czym najlepiej spryskac ziemniaki od chwastow zawsze przed wschodami dawalem roundupem ale potem i tak zarastaly. Polecono mi na nastepny rok spryskac Srodkiem titus 25wg tydzien po posadzeniu . Czy warto tym pryskac??
    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj