Polecane posty

RadekJurga    1

kolego  

 

 

  new_profil_luki21

 

To na Legnicy taki ruch na ziemniaki bo ja jestem z pod Głogowa i u mnie zastój . Jak pogoda się poprawi to możemy coś po handlować . Bo mam jeszcze trochę ton  

do zbycia 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denar16    1

Zachodniopomorskie sklep Intermerche ładne ziemniaki cena 0,79 zł i jak tu konkurować z ceną .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

Te super markety nas wykończą. tesco całe lato importowało ziemniaki z Francji i teraz też importują a polski towar kisi się i jeszcze mega promocje robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

a jak jest z towarem bo jedni twierdzą ze na wykonczeniu a inni że pełno i nie wiadomo kogo słuchać ?

u mnie jeszcze pełno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Sieradz i Kalisz nie dowalą tak ziemniaka, jak w tamtym roku na początku sprzedawania to może byśmy po cenie 5 zł zaczeli sprzedawać w tym roku i żeby 5 zł się utrzymało to byłby cud.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

Satina schodzi ok 20 worków po 12,- tygodniowo-mało?Przy moim areale w zupełności wystarczy,do tego są jeszcze klienci co "odbierają"towar kupiony jesienią.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RadekJurga    1

Co do ilości ziemniaków to ja mam jeszcze ilości tirowe ... a z tego co widzę to u mnie w okolicy jest dużo ziemniaka w Kopcach i na razie cisza nikt nic nie sprzedaję a pewnie i piwnice i stodoły załadowane bo żadnych pośredników nie widać , a lokalny rynek to ok 40 worków po 15kg max w cenie ok 10-15zł (15zł -vineta )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

Tak czytając poprzednie posty pomyślałem sobie ile musiałbym stać na targowisku żeby sprzedać moje 300 ton vinety. Chyba by mi roku zabrakło. Bezpośrednia sprzedaż to 1% z całości. Ja sprzedaje w detalu po 80gr/kg, mały hurt na stołówkę 70gr/kg netto. A hurt 14 ton tygodniowo 50 gr brutto. No nie chcą więcej dać i raczej nie zapowiada się lepiej.

 

 

Edytowano przez kafar191

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Jeśli Sieradz i Kalisz nie dowalą tak ziemniaka, jak w tamtym roku na początku sprzedawania to może byśmy po cenie 5 zł zaczeli sprzedawać w tym roku i żeby 5 zł się utrzymało to byłby cud.

Zmniejszenia skali uprawy w tym roku raczej nie przewiduje ani ja ani sąsiedzi wiec raczej ziemniaków nie braknie.Ja sprzedałem swoje pyry juz dawno bylo tego 320t i wziąłem troche lepsze pieniądze niż można teraz dostać.Ogulnie myśle ze przechowanie w tym sezonie się nie opłaca.Wielu ma jeszcze pelne przechowalnie i walczy z kielkami czyli robota bez sensu i straty wagi oraz jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawe60    0

 

Nie przesądzajmy sprawy zbyt wcześnie jeszcze ziemniak może zdrożeć i to w krótkim czasie tak jak kapusta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawe60    0

 

Podobno czerwony gruby na Krakowie 10zł płacą

 

Czy może to ktoś potwierdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Sprawdziłem dziś cenę ziemniaka LIDL Włocławek 21 zł za 15 kilowy worek ,oni wiedzą za ile sprzedawać towar w styczniu podczas mrozów, uczmy się od mistrzów marketingu i sprzedaży .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

po ile sprzedajecie ziemniaki - ilości od 10 t w górę. u mnie 40 gr +vat luz- kaliber 40+

Edytowano przez bolek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Zolty50+ pakowany po 15kg tydzien temu podalem tira po 8zl


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

A co w tym rok masz dobrą cena na ziemniaka mino suszy?

Susza nie wpływa zbytnio na cene, co innego nadmiar wody


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer1111
      Poszukuje ziemniaków paszowych  lubelskie
    • Przez Szydre
      Witam! 
      Nie wiem czy w dobrym dziale piszę to pytanie. Macie jakieś sposoby na przetrzymywanie ugotowanych ziemniaków dla świń? Mam 4 świnie i ugotowałem dla nich parnik ziemniaków, jak je przetrzymywać żeby nie skisły? Zostawiłem je w skrzynce wystudzone w ciemnym, chłodnym garażu. 
    • Przez warchest
      witam sprzedam obsypnik do ziemniakow 3 rzedowy stan dobry lokalizacja powiat płocki , nr tel 728 381 453 lub 728 563 090 


    • Przez MarcinSp10
      Potrzebuje od specjalistow rady na temat ziemniakow czym najlepiej spryskac ziemniaki od chwastow zawsze przed wschodami dawalem roundupem ale potem i tak zarastaly. Polecono mi na nastepny rok spryskac Srodkiem titus 25wg tydzien po posadzeniu . Czy warto tym pryskac??
    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj