Polecane posty

ZYLA    706

Sami sobie kręcimy pętlę na szyi:


Tylko Polski rolnik może być aż tak głupi i naiwny? Wygląda na to że tak, bo już zaczyna się problem z nadwyzką drobiu i tylko czekać aż ta sama sytuacja będzie z bydłem opasowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

w Polsce problemem jest wyłącznie długość łańcucha od producenta do konsumenta, czyli przechwytywanie nadwyżki przez pośredników, innymi słowy brak organizacji producentów, a na kolana może nas jeszcze powalić rolnictwo ukraińskie, z którym konkurencji nie jesteśmy w stanie wygrać na żadnej płaszczyźnie;

 

odnośnie do cen to w kuj-pom przy ilościach całosamochodowych 4,5-5,5zł/15kg, także oddawanie towaru bez wad poniżej 4zł nie wydaje mi się uzasadnione  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

w Polsce problemem jest wyłącznie długość łańcucha od producenta do konsumenta, czyli przechwytywanie nadwyżki przez pośredników, innymi słowy brak organizacji producentów, a na kolana może nas jeszcze powalić rolnictwo ukraińskie, z którym konkurencji nie jesteśmy w stanie wygrać na żadnej płaszczyźnie;

 

odnośnie do cen to w kuj-pom przy ilościach całosamochodowych 4,5-5,5zł/15kg, także oddawanie towaru bez wad poniżej 4zł nie wydaje mi się uzasadnione  

 

kolego gdzie w kujawsko pomorskim?? moje na Grudziądz idą po 3zł (vineta) i stale słyszę płacz że tam na giełdzie niektóry sprzedają po 5zł i że strasznie ciężko jest im zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

to idealny podział przychodu 60% dla rolnika i 40% dla pośrednika, na giełdy ludzie szukają towaru do 4zł, bez specjalnych wymagań jakościowych, 3zł było uzasadnione, gdy Kalisz oddawał po 2,5zł, ale obecnie zdrowego ziemniaka nikt po tyle nie sprzedaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    165

Mam pytanie. Kto wstawia ziemniaki do baru/restauracji i jaka cenę ma w tym roku? Chodzi mi o ziemniaki dobre/pewne gdzie odbiorca ma wymagania co do jakości..Może być odp na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

cena dobrego ziemniaka powinna być zbliżona do maksymalnej ceny transakcyjnej na najbliższym rynku hurtowym i to na gospodarstwie + koszty dostawy (nie tylko paliwo), 

 

zauważcie jakie w tym sezonie są ceny na zachodzie:   http://ahdbpotatoes.cmail2.com/t/ViewEmail/r/95A18C4DA56149E22540EF23F30FEDED/7C88D12075913C2D20B193FBA00ED1DB

https://www.eex.com/en/market-data/agricultural-commodities/potatoes/european-processing-potato-futures#!/2016/12/09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

eex to nie przetwórstwo ziemniaków czyt. chipsy,frytki,susze(bez jadalnego i przemysłówki)?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

istotnie, to jest futures (instrumentem bazowym jest partia 25t ziemniaków do przetwórstwa), ale zauważcie jaka jest zmiana w ciągu ostatnich 12 miesięcy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystalzts    14

Chłopy nie przejmujta się ceną sam nie wykopałem wszystkich , a dziś zamówiłem 50 ton sadzeniaka i 20 ha w przyszłym roku będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Tak ja mam propozycję: ogłoszenia umieszczaj w dziale giełda rolna.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Kuj pom po 5-6 zł za 15 kg na stołówki . Po 3 zł pokazałem przechowalnie i niech sam sobie workuje Na przemysł i do krów powyżej 20 gr szły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Ja juz się problem pozbyłem po 3,5-4zł.Wyszło mi 148ton.Ogólnie to myślę że już ceny nie będzie ale może się mylę.Z drugiej strony jak mam to trzymać do kwietnia i potem obierać przebierać i patrzeć jak odparowuja mi pieniądze to wolałem sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

W tamtym roku opłacało się potrzymać, zimą kupowałem a swoje przytrzymałem i poszły po 15-16zł za worek w najlepszym okresie. Ale w tym roku swoje sprzedaje cały czas, zostało się jakieś 100 ton i dopóki tego nie sprzedam to ani worka nie kupię.

 

Z ceną może być różnie ale ogólnie jest tego towaru od cholery. Możliwe, że coś zdrożeje ale nie liczyłbym na cenę maksymalną wyższą niż 0,40zł na miejscu.

Edytowano przez Badylarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

5zł brutto 5+ na palecie,tylko pełne auta jednej odmiany


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Mam pytanie. Kto wstawia ziemniaki do baru/restauracji i jaka cenę ma w tym roku? Chodzi mi o ziemniaki dobre/pewne gdzie odbiorca ma wymagania co do jakości..Może być odp na priv

 

1zł/kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer1111
      Poszukuje ziemniaków paszowych  lubelskie
    • Przez Szydre
      Witam! 
      Nie wiem czy w dobrym dziale piszę to pytanie. Macie jakieś sposoby na przetrzymywanie ugotowanych ziemniaków dla świń? Mam 4 świnie i ugotowałem dla nich parnik ziemniaków, jak je przetrzymywać żeby nie skisły? Zostawiłem je w skrzynce wystudzone w ciemnym, chłodnym garażu. 
    • Przez warchest
      witam sprzedam obsypnik do ziemniakow 3 rzedowy stan dobry lokalizacja powiat płocki , nr tel 728 381 453 lub 728 563 090 


    • Przez MarcinSp10
      Potrzebuje od specjalistow rady na temat ziemniakow czym najlepiej spryskac ziemniaki od chwastow zawsze przed wschodami dawalem roundupem ale potem i tak zarastaly. Polecono mi na nastepny rok spryskac Srodkiem titus 25wg tydzien po posadzeniu . Czy warto tym pryskac??
    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj