Polecane posty

KiQ    14

Tak płacą u Was na Sieradzu, tak? A duży ruch? Kaliber 5+ czy 55+?

5+(4zl), 5,5+(4,5zl)

Idzie naprawde dobrze jak na ten rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Po jaki grom produkować i sprzedawać dziadostwo na giełdzie? Toż tam nikt nie chce jeździć bo sie boją kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

w proszowicach wczoraj ładowali tira za 2zł/worek 15 kg ziemniaków a cebule za 2.50 10 kg. Znajomy ma 7 ha tajfuna w polu i oferta za wszystko kaliber 55+  to 1,50 za worek.po deszczach będzie talerzował......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

a w zeszłym roku kolega ile miał ha ziemniaka?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

coś koło 15-stu ale tylko 2 ha zostawił na jesień i władował w kopce w tym roku miało braknąć na jesieni bo były drogie z wiosny to zostawił 7 ale widać każdy tak myślał. i nie kopał efekt teraz  1,5 za worek ne dość że wkładu tyle to jeszcze trza dokładać do talerzowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

powiedz koledze ze daję za te 7 ha 7 tyś i przyjeżdżam i kopę... odzyska cześć kosztów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

ok powiem to koledze ale zapewniam cię że się tylko uśmieje z tego. A czy jest co kopać no raczej jeżeli stwierdził że taką llość w kopce ładować nie ma sensu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

Jak ktoś nie umie sprzedać towaru to niech się nie bierze za uprawę ziemniaków... ja taniej jak 30gr jeszcze nie sprzedałem. Jak słyszę 1,5 zł za 15kg to się śmieje z rolników co za tą cena sprzedają ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Pare tirów poszło po 270-300 zł za tone na Rumuna - żółte. Białe na busy po 5 zł za worek o ile ktoś ma kupca, można kupić i po 4zł. Catanii nikt nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Jak ktoś nie umie sprzedać towaru to niech się nie bierze za uprawę ziemniaków...

 

Tak ty jesteś wspaniały i tylko ty umiesz sprzedać ziemniaki po 30 groszy... Kolega już w tym roku zarobił na ziemniaku 8 ha z włókniny po 20 zł/worek skończył tak że wali go to co w polu tam zostało. I zapewne on się śmieje teraz z ludzi że tak oddają tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

No już bez przesady z tym 20zł za worek, można było wziąć dobrą kasę, ale nie pisz głupot, że 8ha i każdy worek za 20 zł podał...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

Najwiecej pisza Ci co maja hektar ziemniaka i pisza co uslyszeli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kelton    5

Oj tam nie ma co się martwić cena ziemniaka na pewno się ustabilizuje na tym poziomie 30gr.. Ruskie już się uczą sadzić dziś kupili ode mnie sortownik puck a 100km dalej kombajn anna więc exportu nie ma co się spodziewać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

A tak jakby kogoś interesowało to u ruskich widzę że cena 15rubli kg bo chyba nie worek? Stoi przy drodze kamaz załadowany woreczkami i kartka 15 R. 

70rubli=1Euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725

Pare tirów poszło po 270-300 zł za tone na Rumuna - żółte. Białe na busy po 5 zł za worek o ile ktoś ma kupca, można kupić i po 4zł. Catanii nikt nie chce.

Pchaj jako żółte bo bliżej im do nich (skórka żółta, w przekroju bialo-zółta). Też mam klopot ze zbyciem tej odmiany. W Irdze znowu trafia się rdza. A miałem już jej nie sadzić...

Edytowano przez ZYLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

W tamtym roku Catania poszła jak ciepłe bułeczki. W tym roku wcale nie idzie. Dobrze że eksport troche rusza. Sam mam Irge i upchnę na kraj. Z Catanią będzie gorzej. Nigdy więcej wynalazków. Irga ma rdzę jeśli ma za mokro. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie umie sprzedać towaru to niech się nie bierze za uprawę ziemniaków... ja taniej jak 30gr jeszcze nie sprzedałem. Jak słyszę 1,5 zł za 15kg to się śmieje z rolników co za tą cena sprzedają ☺

 

Znalazł się biznesmen z Wolbromia albo Sułoszowej co podłapał rumuna który może mu 30gr płaci albo i nie! Nie raz widziałem Cię na Rybitwach w Krakowie i płacili Ci jak każdemu a nie extra cenę bo umiesz sprzedawać!haha

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer1111
      Poszukuje ziemniaków paszowych  lubelskie
    • Przez Szydre
      Witam! 
      Nie wiem czy w dobrym dziale piszę to pytanie. Macie jakieś sposoby na przetrzymywanie ugotowanych ziemniaków dla świń? Mam 4 świnie i ugotowałem dla nich parnik ziemniaków, jak je przetrzymywać żeby nie skisły? Zostawiłem je w skrzynce wystudzone w ciemnym, chłodnym garażu. 
    • Przez warchest
      witam sprzedam obsypnik do ziemniakow 3 rzedowy stan dobry lokalizacja powiat płocki , nr tel 728 381 453 lub 728 563 090 


    • Przez MarcinSp10
      Potrzebuje od specjalistow rady na temat ziemniakow czym najlepiej spryskac ziemniaki od chwastow zawsze przed wschodami dawalem roundupem ale potem i tak zarastaly. Polecono mi na nastepny rok spryskac Srodkiem titus 25wg tydzien po posadzeniu . Czy warto tym pryskac??
    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj