Polecane posty

tropt    3

paranoja ale jak widać ludzie lubią dokładać do swojej roboty... ma ktoś jakieś rzetelne informacje na temat szacunkowych zbiorów ziemniaka w europie ? będzie rzeczywiste tak źle czy może to tylko chwilowa panika ? 

Edytowano przez tropt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Co do urodzaju na zachodzie Europy to z moich obserwacji wynika że ziemniaki dobrze wypaliły w Niemczech natomiast bardzo cienko w Belgii Holandii i Francji tam był problem z nadmiarem opadów nawet kukurydza im cienko powychodziła.Z ceną może być różnie na razie panika ale do tego sami producenci doprowadzają.

Edytowano przez miszka16

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

W Proszowicach i Wolbromiu na targu 2-3zł/15kg

 

 

Zgadza się w proszowich wszystko po 2zł ziemniaki, marchew, cebula, pietruszka, burak. Normalnie cyrk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    110

Właśnie ja nie wiem skąd ludzie mają pieniądze,by dokładać.Spojrzałem na igrit i ceny miedzy 13-20gr/kg,gdzie worek kosztuje 30gr.To już lepiej pszenice zasiać i sprzedać po 500zł/t.Ja wszystkie kartofle ładuje w piwnice i niech sobie leżą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

Właśnie ja nie wiem skąd ludzie mają pieniądze,by dokładać.Spojrzałem na igrit i ceny miedzy 13-20gr/kg,gdzie worek kosztuje 30gr.To już lepiej pszenice zasiać i sprzedać po 500zł/t.Ja wszystkie kartofle ładuje w piwnice i niech sobie leżą :)

 

Ludzie mają pieniądze bo dobrobyt jest, unia dopłaca państwo ratuje to można mieć wszystko w d...e i produkować dla pasji

 

ładuj w piwnice na wiosne będziesz wyciągał  po 1zł za worek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Jakoś maszyn rolniczych , paliwa i nawozów nie chcą produkować dla pasji tylko produkują dla pieniędzy. Więc gdzie ten dobrobyt?


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Właśnie ja nie wiem skąd ludzie mają pieniądze,by dokładać.Spojrzałem na igrit i ceny miedzy 13-20gr/kg,gdzie worek kosztuje 30gr.To już lepiej pszenice zasiać i sprzedać po 500zł/t.Ja wszystkie kartofle ładuje w piwnice i niech sobie leżą :)

Z poprzedniego roku i tego rocznych włóknin.Każdy wie jak jest i jakoś trzeba przeżyć.Bywało że były po 1,80 i też trzeba było żyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    110

Ludzie mają pieniądze bo dobrobyt jest, unia dopłaca państwo ratuje to można mieć wszystko w d...e i produkować dla pasji

 

ładuj w piwnice na wiosne będziesz wyciągał  po 1zł za worek

 

Nie,ja oddam za darmo :P Widze,że wszyscy chcą sprzedać(oddać za darmo) zaraz po wykopkach,więc na wiosnę nie będzie towaru.Narazie po ludziach sprzedaje ziemniaki po 50gr/kg

A ja sie dziwie skąd masz zdrowie żeby przewalać tony z miejsca na miejsce :P

 

Wole przewalić tony,niż sprzedawać po 13 gr/kg.Zdrowie mam jeszcze dobre,zwalić do piwnicy to nie problem,tylko gorzej jest w wyciągnięciem :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cover    8

Panowie a co słychać na zjazdowej? jak cena? Jest szansa że eksport ruszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

No właśnie pierdu pierdu a nikt nie pisze jaką kasę teraz robi na pyrach :) Ja wożę na hurtownie - 4,5zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kelton    5

Bronisze w tym tygodniu stanęły już na dobre, jeśli chcesz sprzedać to tylko po 3zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banbus123    1

w sieradzkim sprzedaja za darmo i co roku oni cene psuja bo wszyscy handlarze tam sie zaopatruja a tam chyba zyja ludzie ze stali skoro maja zdrowie pracowac zeby tylko sprzedac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

Takie życie bez ambicji, bez żadnych planów żeby coś zmienić, ulepszyć żeby było lżej tylko narobić się, oddać za darmo i cieszyć się, że jest zajęcie przez cały dzień... Po co to w ogóle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Tak, tak chłopaki z sieradza sprzedają za pół ceny, nie sorry oddajemy za darmo. Ale tacy jak bambus to sprzedają po złotówie za kilo. Bambus przyjedż do mnie to Ci dam ze 100 ton, zarobisz sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to może kolego powiedz po ile sprzedajesz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Ja jeszcze nie słyszałem żeby jak coś jest tanie nieważne czy ziemniaki czy kapusta to winny był ktoś inny jak rolnicy ze Sieradza.Ja mogę się pochwalić po ile sprzedaje dzisiaj zabiera ode mnie z domu Tajfuna po 3,5 kal 45.I Belaroze po 4zł.w sumie 1600worków.Przecież jeden z drugim może przyjechać to mu sprzedam i sobie zarobicie przynajmniej 100%na worku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    110

Takie życie bez ambicji, bez żadnych planów żeby coś zmienić, ulepszyć żeby było lżej tylko narobić się, oddać za darmo i cieszyć się, że jest zajęcie przez cały dzień... Po co to w ogóle

 

Bo ważne,żeby sprzedać,przecież nie będą tego wyrzucać.Jak ktoś nie ma przechowalni,to jest biedny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

Bo ważne,żeby sprzedać,przecież nie będą tego wyrzucać.Jak ktoś nie ma przechowalni,to jest biedny

 

Czyli kolega ma przechowalnie i jest bogaty... Nie o to mi chodzi, jak nie ma przechowalni, czy czegoś innego to trzeba dążyć żeby to mieć w końcu.

 

 

W ogóle jak wygląda na kaliszu sytuacja, patrzę na notowania z giełdy i cały czas jest między 4-6 zł, wierzyć temu czy brać 2 zł poprawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Marti i czym ty sie chwalisz że po 3,5 tajfuna sprzedajesz i jeszcze go musisz przesortować i dołożyć worki i robocizne, a ja tajfuna woże na przemysł, wszystko jak leci po 0,23gr. Więc przestańcie wreszcie obrażać ten sieradz, w łodzi stoją same poddębice, w katowicach częstochowa i kraków a we wrocławiu oleśnica, więc może nie sieradz psuje cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Ja się nie chwale.Tylko poprostu takie są realia.To i tak lepiej jak na zjazdowej bo sąsiad byl dwie doby i połowę 350 przywiózł z powrotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Nie rozumiem tego takie są realia. To co że pyrki tanie to wina sieradza? czyś Ty z hu.... spadłeś. Chłoposzki sadzą po 10 ha pyrek i oni psują cene? Jak nie dawno leciałem w okolice torunia to same połacie pyrów po 200ha, wszystko podlewane i on tego ziemniaka wyprzeda na zieleniaku? Zastanów się co piszesz, a nie sieradz sieradz i sieradz. Dodam jeszcze że na igricie to ogłaszają się chłopaki z pomorza i wielunia że sprzedają prosto z pola po 10 a nawet po 9gr.  Jakoś z tego co wiem to pomorze nie jest w sieradzkim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer1111
      Poszukuje ziemniaków paszowych  lubelskie
    • Przez Szydre
      Witam! 
      Nie wiem czy w dobrym dziale piszę to pytanie. Macie jakieś sposoby na przetrzymywanie ugotowanych ziemniaków dla świń? Mam 4 świnie i ugotowałem dla nich parnik ziemniaków, jak je przetrzymywać żeby nie skisły? Zostawiłem je w skrzynce wystudzone w ciemnym, chłodnym garażu. 
    • Przez warchest
      witam sprzedam obsypnik do ziemniakow 3 rzedowy stan dobry lokalizacja powiat płocki , nr tel 728 381 453 lub 728 563 090 


    • Przez MarcinSp10
      Potrzebuje od specjalistow rady na temat ziemniakow czym najlepiej spryskac ziemniaki od chwastow zawsze przed wschodami dawalem roundupem ale potem i tak zarastaly. Polecono mi na nastepny rok spryskac Srodkiem titus 25wg tydzien po posadzeniu . Czy warto tym pryskac??
    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj