Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawelol111    1342

Jak tam cena i stan plantacji? W moich okolicach ziemniaka jadalnego mniej ale skrobiowych po 15ha posadzone - ze 20 lat takich plantacji nie było. Obecnie warunki optymalne. Czyżbyśmy pracowali w tym roku za darmo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

Ale ogólnie jechałem ostatnio przez łódzkie i dolnośląskie to wygląd ziemniaków nie powala, ciężko zobaczyć na prawdę ładne plantacje. Długo było zimno i jak dla mnie narazie nie ma szału z ziemniaków. Ale jeśli rzeczywiście tak dużo jest posadzone w tym roku to możliwe że będzie powtórka z 2014. Zobaczymy co będzie we wtorek zaczynamy kopać i trzeba robić swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wszędzie jest tak pięknie... U mnie ziemia przemoczona na kilka cm, a ziemniaki nie powalają plonem. Są miejsca na Dolnym Śląsku gdzie lokalnie były potężne burze z ulewnym deszczem, ale nie każdy miał takie szczęście, a jak w innych rejonach kraju jest to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

A jak będzie urodzaj w skali kraju bo wszystko na to wskazuje  jak niskie będą cena jesienią

różnie może być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

a co,szykujecie promocje?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibol19    0

Koledzy. Kupie młodego. Małopolskie. Wiadomosc na PW

Edytowano przez kibol19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Podobno tendencje zwyżkowe? ktoś ma najświeższe informacje?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

 Pewnie nie będzie za ciekawie z tym ziemniakiem tylko żeby nikt nie dostał małpiego rozumu .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi1999    57

Wczoraj wieczorem braciszek sprzedał ładnego Holendra bez okrywy po 15zl łapkom na zjazdowej. Dziś tez towaru mało i spory ruch za ziemniakiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3

a jak ceny i zejście ? jak myślicie w tym roku może ziemniak być w cenie ? jeszcze chyba za wcześnie na takie prognozy ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

Zjazdowa zolty 20zl irga 23 brak ziemniaka a aut do zaladunku stoi moze kilkanascie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie zarazę ziemniaków, bo w moich stronach wyszły łęty na kształt pokrzywy i nic pod nimi niema. Prawie u każdego, kto nie odmienił ziemniaka  to nic pod łętom niema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer1111
      Poszukuje ziemniaków paszowych  lubelskie
    • Przez Szydre
      Witam! 
      Nie wiem czy w dobrym dziale piszę to pytanie. Macie jakieś sposoby na przetrzymywanie ugotowanych ziemniaków dla świń? Mam 4 świnie i ugotowałem dla nich parnik ziemniaków, jak je przetrzymywać żeby nie skisły? Zostawiłem je w skrzynce wystudzone w ciemnym, chłodnym garażu. 
    • Przez warchest
      witam sprzedam obsypnik do ziemniakow 3 rzedowy stan dobry lokalizacja powiat płocki , nr tel 728 381 453 lub 728 563 090 


    • Przez MarcinSp10
      Potrzebuje od specjalistow rady na temat ziemniakow czym najlepiej spryskac ziemniaki od chwastow zawsze przed wschodami dawalem roundupem ale potem i tak zarastaly. Polecono mi na nastepny rok spryskac Srodkiem titus 25wg tydzien po posadzeniu . Czy warto tym pryskac??
    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj