Polecane posty

Rafiozo    31

Ja jesienią brałem z Wodzierad to płaciłem 270zł/100kg. Oczywiście holender.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    933

Cena sadzeniaka to jakaś kpina. Wczoraj dzwoniłem od 160 do 200zł /100kg wodzierady. Przy słabym roku to za sadzeniak bedzie cięzko żeby sie zwróciło. Ten rok ogólnie tez słaby z ceną zapowiadao sie lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarkoo    1

Witam planuje zacząć sadzić ziemniaki na początek tak okolo 3 hektarów. Jakie mnie koszta czekają tzn kupno kombajnu sadzeniaków sadzarki ? Ile to może wynieść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31
Napisano (edytowany)

Temat o ziemniakach jest gdzie in dziej.Mojm zdaniem to jesteś desperatem ale próbuj twoja kasa.No wiec tak na początek sadzeniaki jak kwalifikowane to od 1600 do 2000 tona na hektar jak drobnawe to 2tony starczą jak grubsze to potrzeba więcej.Sadzarkę od 1500 do 2000 coś tam kupisz.Kombajn na początek za ok 6-8tys jakiegoś okręta do remontu też kupisz rzecz jasna tańsze też są ale wszystko w nich do naprawy.

Edytowano przez marti1980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Jeśli nie masz pewnego skupu i przechowywani ziemniaków jarko to lepiej nie inwestuj w ziemniaki . Roczny koszt uprawy ziemniaka wszystkie nawozy opryski nowe ziemniaki wykopki ziemniaka na 4 ha pola kosztują mnie ponad 15 tys. zł, rok 2015 był pierwszym rokiem, w którym po raz pierwszy zarobiłem odrobinę pieniędzy na rozwój a tak to od 2010 roku nigdy się uprawa ziemniaka mi nie opłaciła, bo ziemniaki były po 2 zł za 15 kg.

Edytowano przez piotrek111111111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86
Napisano (edytowany)

Witam planuje zacząć sadzić ziemniaki na początek tak okolo 3 hektarów. Jakie mnie koszta czekają tzn kupno kombajnu sadzeniaków sadzarki ? Ile to może wynieść?

Moje wyrazy współczucia.U mnie z domu po 10/15, okolicznym po kilka worków, wytrząsłem resztki i zostawiłem tylko sobie. Edytowano przez miszka16

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarkoo    1

Ale jak to mówią dla odważnych świat należy trzeba od czegoś zacząć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terry24    17

gdzie sprzedajecie ziemniaki 50+ (mam troche na zbycie moge spakować lub luz) kuj-pom lub okoliczne.Dacie jakieś namiary (kogos kto skupuje)bede wdzieczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Chłopaku daj se spokój z tymi ziemniorami, koszty niesamowite a jakaś kasa co 3-4 rok. Mówie jakaś bo nie gruba, a wszystko i tak włożysz w te ziemniory. Ja tak sadzę bo robił to mój dziadek, ojciec i teraz ja. Ale jeśli miałbym dzisiaj zaczynać od zera to nikt by mnie nie namówił. Tyle z mojej strony, rób jak uważasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Sprzedane 450 worków 15 kg-6.50 zł ,a mniejsze ilości 100 worków 15kg-7zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terry24    17

Temat o ziemniakach jest gdzie in dziej.Mojm zdaniem to jesteś desperatem ale próbuj twoja kasa.No wiec tak na początek sadzeniaki jak kwalifikowane to od 1600 do 2000 tona na hektar jak drobnawe to 2tony starczą jak grubsze to potrzeba więcej.Sadzarkę od 1500 do 2000 coś tam kupisz.Kombajn na początek za ok 6-8tys jakiegoś okręta do remontu też kupisz rzecz jasna tańsze też są ale wszystko w nich do naprawy.

 

bez przesady dobre sadzeniaki kupisz po  700 800 zł za tone rok po centrali od naprawde dobrego rolnika (znajacego sie na rzeczy) a jak znajomy to jeszcze zabejcuje w tej cenie(marti ty kupujesz kwalifikowane na cały areał?).Kombajn na 2-3ha niby po co ja pomoge sąsiadowi przy cieciu kiszonki on wykopie mi za to ziemniaki,tak samo z sadzeniem.Podstawa żyć dobrze z sasiadami ewentualne różnice wyrównać pieniędzmi (drobne sumy) i kilkoma flaszkami na stole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31
Napisano (edytowany)

Pytał ile będzie go to kosztowało wiec mu powiedziałem.Nie pytał czy może pożyczyć maszyny tylko chciał je kupic.A może żaden z sąsiadów niema kombajnu albo się z nimi nie odzywa.Nie niekupuje na caly areal(16ha bylo by ciężko) swiezego towaru ale niewiem czy ktos z jego sąsiadów ma jaki kolwiek materiał sadzeniakowy.Pytal wiec udzielilem odpowiedzi.

Edytowano przez marti1980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarkoo    1

U mnie z ziemniakami właśnie na okolice ciężko dlatego chciałbym sie wbić na rynek :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62
Napisano (edytowany)

to ja Ci przywiozę :) lepiej handlować nic uprawiać ;)

Edytowano przez damii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmarcinn001    25

Ciężko sprzedać ziemniaki po 6 zł żółtego.
Północna małopolska

Edytowano przez mmarcinn001

Od myszy po cesarza, wszyscy żyją z gospodarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Dzisiaj jechałem z Sieradza na Kalisz . Handel przy drodze, ziemniaki po 40 gr na worki , już widać desperacje, ale holenderskich bardzo wczesnych w centralach nie znajdziesz chyba jakieś nie popularne . Już widzę 25 maja 10 zł za 15 kg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

przy drodze na worki sprzedaja po 6 zl ? przeciez to jest porazka ja przy drodze po 10 zl sprzedaje kto ma kupic to kupi no ale widac jak rolnicy swoja prace doceniaja wczoraj 200 workow winety. 7 . 5 za 15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawe60    0

Dzisiaj 300 workow Denara. 7, 5zł za 15kg pojechały na Słowacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nerac    1

Panowie naprawdę jest się czym chwalić... w lutym po 6-7 zł worek...

przy takim roku jak zeszły powinien już w grudniu po 1zł za kilo stać i to w dużym hurcie,

Nie rozumiem tego, takie koszty były, wielu podlewało już nie mówię że jak 70% plonu w porównaniu z zeszłym sezonem to było się czym cieszyć

Przez wakacje było tu tylu jasnowidzów, ziemniaki już w październiku po 12zł będą, nie przewidzieli że w sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Kolego myślę że jest się czym chwalić, 2015 wczesny do żniw cena pasowała, a i teraz 0,50gr/kg przy przyzwoitej wydajności to jest ładny grosz. Jak za rok będzie 2zł/15kg to wszyscy będą biadolić. Nie ma co być takim zachłannym!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

Tu niby każdy pisze że cena niska a w sklepach ciężko znaleźć poniżej 1,30 za kg. W sklepach często widzę na worki po 20 zł za 15kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Wczoraj Wrocław na starcie 8zł. Jeden market na K podniósł cene z 1,79 na 2 zł kg luz

Edytowano przez magnum123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollnik83    5

Panowie naprawdę jest się czym chwalić... w lutym po 6-7 zł worek...

przy takim roku jak zeszły powinien już w grudniu po 1zł za kilo stać i to w dużym hurcie,

Nie rozumiem tego, takie koszty były, wielu podlewało już nie mówię że jak 70% plonu w porównaniu z zeszłym sezonem to było się czym cieszyć

Przez wakacje było tu tylu jasnowidzów, ziemniaki już w październiku po 12zł będą, nie przewidzieli że w sklepie.

Po prostu nie idzie za granice a markety prawie wszystko nie nasz towar ! taka polityka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer1111
      Poszukuje ziemniaków paszowych  lubelskie
    • Przez Szydre
      Witam! 
      Nie wiem czy w dobrym dziale piszę to pytanie. Macie jakieś sposoby na przetrzymywanie ugotowanych ziemniaków dla świń? Mam 4 świnie i ugotowałem dla nich parnik ziemniaków, jak je przetrzymywać żeby nie skisły? Zostawiłem je w skrzynce wystudzone w ciemnym, chłodnym garażu. 
    • Przez warchest
      witam sprzedam obsypnik do ziemniakow 3 rzedowy stan dobry lokalizacja powiat płocki , nr tel 728 381 453 lub 728 563 090 


    • Przez MarcinSp10
      Potrzebuje od specjalistow rady na temat ziemniakow czym najlepiej spryskac ziemniaki od chwastow zawsze przed wschodami dawalem roundupem ale potem i tak zarastaly. Polecono mi na nastepny rok spryskac Srodkiem titus 25wg tydzien po posadzeniu . Czy warto tym pryskac??
    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj