Skocz do zawartości

Polecane posty

ziemniakpl    0

To ile worków trzeba sprzedać po 3 zł aby kupić 3-4 tony sadzeniaków na hektar .Niech mi ktoś to policzy bo przy wysokim ciśnieniu nie umie rachować. :(

Wiadomość z agroFakt.pl

Badylarz    13

Carera 2000.Wiem od przedstawiciela na wystawie.Ale towar będzie dostępny od końca listopada.

I pewnie jeszcze na zapisy ;)

Przy cenie sprzedaży 0,20zł i wydajności 30 ton z ha wychodzi na to, że cała kwota uzyskana ze sprzedaży pójdzie na 3 tony sadzeniaka do obsadzenia hektara w przyszłym roku ;)

Edytowano przez Badylarz

DarekGaudyn    9

no i jeszcze kolego narzekasz??:P producenci sadzeniaków pewnie tak by powiedzieli jak chcą 2zł za kilo z czego 10 procent masz z usyskanego kilograma który sam sprzedasz na rynku

Badylarz    13

Jakby nie było popytu to i ceny byłyby niższe a tak interes mimo wszystko będzie kręcił się dalej :)

pawelol111    709

Najlepsze wyjście - co rok brać na 10% areału tak aby na kolejny rok było czym sadzić i tanim kosztem jest przyzwoity sadzeniak.

Najlepsze wyjście - co rok brać na 10% areału tak aby na kolejny rok było czym sadzić i tanim kosztem jest przyzwoity sadzeniak.

Robiłem tak-kupowałem elite  ale dałem sobie spokój- weź je przesortuj, jeszcze nieraz trzabyło krajać jak za grube, syp oddzielnie, ładuj w worki czasem-roboty kupe! Wolę kupić klasę niżej a co roku na całość a po drobne po sortowaniu do sadzenia to sie kolejka ustawia tych co widzą jak rosły w polu i ile nakopałem:-) Zamówię ,przywiozę na paletach i w pole!

Marco82    34

znajomy zamówił w maju 10 ton sadzeniaka z holandii po 3.20 netto za kilo wczoraj dzwonili że cena 3.50 bo musieli deszczować i dodatkowe opryski. No takiej frajdy żem nie widział jeszcze niby ma być 50-70 ton za ha żeby się nie zdziwił.

DarekGaudyn    9

no to trzeba być troche lekko mówiąc po kręconym zeby płacić tyle za sadzeniaka..

a jak u was sie kształtują ceny sadzeniaków u rolników kruży rozmnażają kwalifikat i w firmach?? dowiadywał sie juz ktoś z was?

znajomy zamówił w maju 10 ton sadzeniaka z holandii po 3.20 netto za kilo wczoraj dzwonili że cena 3.50 bo musieli deszczować i dodatkowe opryski. No takiej frajdy żem nie widział jeszcze niby ma być 50-70 ton za ha żeby się nie zdziwił.

Ja bym im powiedział że dam po 1.50zł/kg bo mi macióra sie pochorowała i na weterynarza poniosłem koszty i niemam za co kupić! A tak poważnie tom polski rolnik jest głupi i po 4zł by dał! Jak w tym kawale że do sklepu gs za komuny przywieźli towar- wiadomo kolejka jeszcze przd otwarciem sklepu- wychodzi kierownik i mówi że przywieźli wiadra- ludzie ooo super! ale dziurawe mówi dalej to ludzie uuuuuu..., a on że za to niemieckie to ludzie oooo dawac tylko po jednym!:-)

DarekGaudyn    9

ja nie jeżdżę ale napewno nie wiele lepiej jak w innych rejonach, z tego co słyszałem ze ziemniaka sporo jest.. a sprzedawalny tylko jest ładny ziemniak a nie to co widziałem w markecie kiedyś bo takie to chyba świnią sie nie daje ale mieszczuchy sie zachwycają

michelz    0

Od gościa biorę już sporo lat on bieze z centrali sadzi a na następny rok od niego w niedzielę rybitwy były 4 zł na wywolaniu

Marco82    34

od znajomego, rybitwy po 4 się woła po 2,5 podaje....chora sprawa nic ino kupić parę tyś ton i zakład produkujący frytki otwierać.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się